matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

Cieląt nie trzeba utrzymywać do ukończenia przez noe 6 msc. Pytałem i wystarczyło trzymać 30 dni od złożenia wniosku. Ja wniosek złożyłem w połowie maja a cielęta sprzedałem 30 parę dni po tym terminie i zero problemów ze strony arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek90    1

ktoś słyszał   o skupującym  firmy  kabanos jakieś opinie ?


ktoś słyszał   o skupującym  firmy  kabanos jakieś opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cieląt nie trzeba utrzymywać do ukończenia przez noe 6 msc. Pytałem i wystarczyło trzymać 30 dni od złożenia wniosku. Ja wniosek złożyłem w połowie maja a cielęta sprzedałem 30 parę dni po tym terminie i zero problemów ze strony arimr.

A  masz już dopłaty  do bydła? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem rozliczenie za krowę.

Krowa jakaś mieszanka z simentalem- pewnie ok 75%.

-waga 710 na zakładzie

-waga poubojowa 314 kg

-cena 9,8 netto

Wyszło bardzo źle. Krowa naprawdę była kapitalna. Pierwszy i ostatni raz sprzedawałem na wbc.

Na koniec dodam że handlarz proponował za nią 6 zł brutto

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Właśnie dostałem rozliczenie za krowę.

Krowa jakaś mieszanka z simentalem- pewnie ok 75%.

-waga 710 na zakładzie

-waga poubojowa 314 kg

-cena 9,8 netto

Wyszło bardzo źle. Krowa naprawdę była kapitalna. Pierwszy i ostatni raz sprzedawałem na wbc.

Na koniec dodam że handlarz proponował za nią 6 zł brutto

Bardzo mała waga poubojowa, jak na taką krowe 710 kg w dodatku jak mówisz kapitalną.

A do którego zakładu sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem do Warmii Biskupiec. Sam się delikatnie mówiąc zdziwiłem. Klasa jaka wyszła to O4.

Od kilku lat sprzedaje im świnie i nigdy nie było kłopotów. Krowa naprawdę była idealna. Mam nauczkę na przyszłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

To prawie 600 zł różnicy między WBC a żywą, jeśli to dobrze policzyłem z tą krową 710kg. I niektórzy jeszcze na poubojowo namawiają... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ona na zakładzie miała 710 kg. W drodze straciła kolejne 20-30 kg. Mnie na szczęście nikt nie namawiał, to był mój pomysł. A w plecy tak jak piszesz 600-700 stówek

Ja nie chce zrobić temu ZM jakieś  czarnej opinii na AF ale niech lepiej każdy rozważy co lepsze

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

tak dokładniej to około 800zł..ale to nie jeden tak wyszedł,z pojedyńczymi sztukami,lub sprzedażą,od czasu do czasu do zakładu,tak bywa,wielu się 'przejechało'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18

Sprzedawał ktoś do firmy Sobieradek ? Jeśli tak to prosiłbym o opinie na ich temat.

Witam.Już kilka lat mu sprzedaję,ceny jak wszędzie ,trzeba się targować,co do wagi to u mnie nie było problemu,nie wiem jak u innych,płatność 14dni i zawsze kasa była na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

Właśnie dostałem rozliczenie za krowę.

Krowa jakaś mieszanka z simentalem- pewnie ok 75%.

-waga 710 na zakładzie

-waga poubojowa 314 kg

-cena 9,8 netto

Wyszło bardzo źle. Krowa naprawdę była kapitalna. Pierwszy i ostatni raz sprzedawałem na wbc.

Na koniec dodam że handlarz proponował za nią 6 zł brutto

wiesz kolego bo na żywą wagę jak kupuje handlarz to kupuje kota w pół przezroczystym worku . jakbyś sprzedał handlarzowi to on by się sparzyl a nim ty


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Właśnie dostałem rozliczenie za krowę.

Krowa jakaś mieszanka z simentalem- pewnie ok 75%.

-waga 710 na zakładzie

-waga poubojowa 314 kg

-cena 9,8 netto

Wyszło bardzo źle. Krowa naprawdę była kapitalna. Pierwszy i ostatni raz sprzedawałem na wbc.

Na koniec dodam że handlarz proponował za nią 6 zł brutto

Ja sprzedawałem czarno białą 660kg i mięsa miała 297 kg, wyszła po 5,1zł za wage żywą. A częstowali mnie 4,5zł...

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja tam też zacząłem nie dawno sprzedawać na WBC w sumie poszło 11 sztuk już i na każdych zarobiłem w stosunku do wagi żywej jaką mi proponowali właśnie jakieś 700zł na sztuce miałem lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5287

dziś sprzedany byka HF 809kg brutto poszedł za 7,20zł brutto


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja dziś hf 719 kg i mieszańca 773 kg sprzedałem wbc w piątek sie dowiem jak wyjdą jestem ciekaw skupujący sam mne namówił i pokazywał ze ludzie sprzedają wbc zobaczymy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mariusz jeszcze dopłaty nie mam. Zaliczkę dostałem a jutro się okaże czy dostanę decyzję czy pismo odraczające wydanie decyzji. Wujek kiedyś do Biskupca sprzedawał poubojowo. Za pierwszym razem był zadowolony, ale następnym już nie i chyba więcej tak nie sprzedawał, tylko to kilka lat temu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

to gdzie św. Mikołaj ma zakład ?

200 zł lepiej się zgodze ale 700 ?

Święty Mikołaj to się  spóźnił i kalkulatora nie przywiózł,  może na zająca dostanie  :lol:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj