matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Rozmawiałem z kilkoma hodowcami ostatnio i wszyscy twierdzą że Łuniewscy co do wagi uczciwi,raz im sprzedałem cztery byki, które ważyliśmy każdą sztukę osobno na ich wadze samochodowej, to nawet byki wzrokowo tak wysoko nie oceniłem,jeden sim 19 mies miał 805kg brutto.Wagi nie sprawdzałem bo niema nawet za bardzo jak tego zrobić skoro wszystko jest pod jakimś sterownikiem. Ale tak naprawdę na każdego trzeba uważać i niema tu o czym mówić. Dużo osób twierdzi że Krzysztof Brzegowy wali na wadze. W środę był Brzegowy po byka pourazowego "leżaka" jak on to mówi hehe. Ważył może 350kg, dał za niego 400zł... netto hehe  brali może 3 tygodnie temu od wuja krowę hf ok 650kg ze złamaną nogą to dali 500 zł , leżaka w rzeźniach na okolicy nie chcą ubić,takie przepisy a mój rzeźnik harmonogram do świąt cały zawalony to sprzedałem w cholerę tego byka.

Ten co odbierał byka mówił że w tym tygodniu płacą za ładnego hf do 6.30 , ładny mm7.30 ceny netto. Ma Brzegowy niedaleko mnie rzeźnie ale nieczynną, w niej bydło pourazowe ubijał,kasę robił na tym najlepszą podobno no ale coś komuś nie pasowało pewnie no i przepisy zabraniają bo sztuka musi wejść sama do klatki. Najlepsze maskotka żyje ale już u Krzycha nie robi,uciekł im,mówił gościu co odbierał byka hehehe

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagoKJ    17

Witam,czy może mi ktoś doradzić w miarę uczciwego handlarza jak oczywiście tacy istnieją w Wlk? Czytam o tych knyfach odnośnie krojenia na wadze i szlag mnie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi zaproponowano za MO ok 550 kg 7 może 7,2 zł brutto. Zobaczę ile na prawdę dostanę jak przyjedzie. Muszę się pozbyć darmozjada, bo dopłat brak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

U nas jest tak ze mamy wage u sasiada swoja i fajna sprawa to jest.  Raz mialem na sprzedaz 5 bykow i mowie do tego co kupuje ze nie chce mi sie wozic 5 bykow i zeby podjechal samochodem i zwazymy a on mowi ze nie bo potem bede gadal ze mnie oszukal i musialem wozic. Ale mowie jest u nas 8 gospodarzy co maja bydło mamy swoja wage i nikt nie narzeka przynajmniej Sprzedajemy do Biernackiego od kilku ladnych lat i nie mam z nim problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagoKJ    17

Mogę zapytać o mierzenie byków miarą zoometryczna.na byku mi wyszło ok 780 jak to się ma do zwykłego ważenia. Ile jest różnicy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

Witam,czy może mi ktoś doradzić w miarę uczciwego handlarza jak oczywiście tacy istnieją w Wlk? Czytam o tych knyfach odnośnie krojenia na wadze i szlag mnie trafia.

a skad jestes dokladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a ja mam takie pytanie, kto najlepiej wg was placi w wlkp? to czy kantuje na wadze to nie istotne bo mam swoja wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Rozmawiałem z kilkoma hodowcami ostatnio i wszyscy twierdzą że Łuniewscy co do wagi uczciwi,raz im sprzedałem cztery byki, które ważyliśmy każdą sztukę osobno na ich wadze samochodowej, to nawet byki wzrokowo tak wysoko nie oceniłem,jeden sim 19 mies miał 805kg brutto.Wagi nie sprawdzałem bo niema nawet za bardzo jak tego zrobić skoro wszystko jest pod jakimś sterownikiem. Ale tak naprawdę na każdego trzeba uważać i niema tu o czym mówić. Dużo osób twierdzi że Krzysztof Brzegowy wali na wadze. W środę był Brzegowy po byka pourazowego "leżaka" jak on to mówi hehe. Ważył może 350kg, dał za niego 400zł... netto hehe  brali może 3 tygodnie temu od wuja krowę hf ok 650kg ze złamaną nogą to dali 500 zł , leżaka w rzeźniach na okolicy nie chcą ubić,takie przepisy a mój rzeźnik harmonogram do świąt cały zawalony to sprzedałem w cholerę tego byka.

Ten co odbierał byka mówił że w tym tygodniu płacą za ładnego hf do 6.30 , ładny mm7.30 ceny netto. Ma Brzegowy niedaleko mnie rzeźnie ale nieczynną, w niej bydło pourazowe ubijał,kasę robił na tym najlepszą podobno no ale coś komuś nie pasowało pewnie no i przepisy zabraniają bo sztuka musi wejść sama do klatki. Najlepsze maskotka żyje ale już u Krzycha nie robi,uciekł im,mówił gościu co odbierał byka hehehe

Kolego skąd jesteś???

Brzegowy ile razy by nie przyjechał to zawsze wypytuje o pourazowe-kiedyś je bił w Nakle czy gdzieś w okolicy...

Ode mnie raz brał byk miał dobre 500kg miał tylną nogę złamaną poniżej kolana tak mu wisiała ale sam wyszedł z obory to go ubili na miejscu u mnie w gospodarstwie-pierwszy raz się z takim czymś spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać o mierzenie byków miarą zoometryczna.na byku mi wyszło ok 780 jak to się ma do zwykłego ważenia. Ile jest różnicy. Pozdrawiam

miara się zgadza gdy byk jest dobrej budowy zawyża przy słabych hf i przy czystych miesnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego skąd jesteś???

Brzegowy ile razy by nie przyjechał to zawsze wypytuje o pourazowe-kiedyś je bił w Nakle czy gdzieś w okolicy...

Ode mnie raz brał byk miał dobre 500kg miał tylną nogę złamaną poniżej kolana tak mu wisiała ale sam wyszedł z obory to go ubili na miejscu u mnie w gospodarstwie-pierwszy raz się z takim czymś spotkałem

 

Ja właśnie jestem z okolicy Nakła nad Notecią a bliżej to z okolicy Kcyni, Brzegowy ma tą rzeźnie nie czynną w Szubinie czyli też niedaleko mnie. A to że ubił w oborze to tak trzeba robić z sztuką która nie może chodzić według przepisów oczywiście. Sztuka ma być ubita na miejscu i mięso ma być schłodzone do 40min. od uboju. Na zakładach nie można ubijać sztuki która sama nie wejdzie do klatki ubojowej i to już dosyć dawno tego zabronili,jeszcze pamiętam jak kolega pracował w rzeźni i mi dawno o tym mówił,wczoraj jeszcze się o tym rozmawiałem z moim weterynarzem co jest inspektorem weterynaryjnym i na rzeźniach też pracuje i bada mięso.Wet mówił że są firmy co robią ten ubój w gospodarstwach ale nikt tego jeszcze nie widział hehehe  Kierowca co był po tego byka mówił że nawet na samochodzie nie mogą mieć wyciągarki bo to nie humanitarne i 500 mandatu od razu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Jak to jest-jak we wniosku o dopłaty do zwierząt  po 15 marca wpiszę byki i złożę wniosek to ile czasu muszę te byki u siebie trzymać do sprzedaży żeby mi coś naliczyli.Byki ok. 700 kg,rok temu też były wpisywane i już mierzę się do ich sprzedaży-kwiecień,maj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 15 maja 2015 zmieniły się wymogi i wystarczylo trzymać 1 miesiąc. Czy ten termin utrzyma się w 2016 nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja właśnie jestem z okolicy Nakła nad Notecią a bliżej to z okolicy Kcyni, Brzegowy ma tą rzeźnie nie czynną w Szubinie czyli też niedaleko mnie. A to że ubił w oborze to tak trzeba robić z sztuką która nie może chodzić według przepisów oczywiście. Sztuka ma być ubita na miejscu i mięso ma być schłodzone do 40min. od uboju. Na zakładach nie można ubijać sztuki która sama nie wejdzie do klatki ubojowej i to już dosyć dawno tego zabronili,jeszcze pamiętam jak kolega pracował w rzeźni i mi dawno o tym mówił,wczoraj jeszcze się o tym rozmawiałem z moim weterynarzem co jest inspektorem weterynaryjnym i na rzeźniach też pracuje i bada mięso.Wet mówił że są firmy co robią ten ubój w gospodarstwach ale nikt tego jeszcze nie widział hehehe  Kierowca co był po tego byka mówił że nawet na samochodzie nie mogą mieć wyciągarki bo to nie humanitarne i 500 mandatu od razu.

 

 

w mojej okolicy to juz chleb powszedni,przyjeżdża,puk w leb i pozamiatane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jak to jest-jak we wniosku o dopłaty do zwierząt  po 15 marca wpiszę byki i złożę wniosek to ile czasu muszę te byki u siebie trzymać do sprzedaży żeby mi coś naliczyli.Byki ok. 700 kg,rok temu też były wpisywane i już mierzę się do ich sprzedaży-kwiecień,maj?

 

Tak jak pisał Thomas2135  w przepisach było że 2 razy na jedną sztukę ,aby nie ukończyła 24 m(jałówki,byki) ,tylko sam się zastanawiam czy jeśli jak się składa wniosek nie przekracza 24m a w czasie tego miesiąca minie 24m to czy dadzą to nie wiadomo . ^^

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Troszkę nie tak dopłata do bydła przysługuje na sztuki do 24 miesiąca życia i faktycznie na kazdą sztukę można wziąć dwa razy,aby dostać dopłatę to sztuka w chwili składania wniosku nie może mieć ukończone 24 miesięcy i należy trzymać min miesiąc bądź do ukończenia 6 miesięcy życia w przypadku maluchów.Z jałówkami rzecz ma się nieco inaczej tzn jeśli jałówka przekroczy 24 miesiace traktowana jest jako krowa i dopłata jak do krowy, nie jest ważne czy kiedyś będzie krową czy nie.WG ARiMR "KROWA" to samica bydła w wieku +24 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

cena na tą chwilę naprawdę dobra tylko jak z kasą???Wszyscy wiemy jak on płaci na przelew..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

tydzien temu sprzedal 15 szt. jalowek mm po 6.80 netto, to mowil ze ma juz zaplacone, wiec albo gotowka, albo przedplata na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Jak to jest-jak we wniosku o dopłaty do zwierząt  po 15 marca wpiszę byki i złożę wniosek to ile czasu muszę te byki u siebie trzymać do sprzedaży żeby mi coś naliczyli.Byki ok. 700 kg,rok temu też były wpisywane i już mierzę się do ich sprzedaży-kwiecień,

 

 

Płatności zgodnie z przepisami i instrukcją wypełniania wniosku str.5 (http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/P_WZSO/kampania_2016/wniosek_2016/Instrukcja_26.02.2016.pdf)    -  rolnik posiada samice lub samce tego gatunku przez okres 30 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności
 
Jaka cena za bydło w okolicy Koła/Wielkopolskie ?
Edytowano przez marb80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj