matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
olkosio    124

podobno dobrych sztuk jest teraz malo, bo stały odbiorca dzwonił czyt nie mam nic na oddanie. bo potrzebuje.

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

po dzisiejszym obdzwonieniu spadek cen ok 50 groszy. Jak myślicie zdrożeje coś do końca marca ?

Chodzi o opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Ja myśle że ta tendencja  spadkowa sie utrzyma dłużej zobacz wszyscy teraz rezygnuja z mleka na opasy z trzody na opasy zobacz jaki jest ruch na forum w temacie opasów obór itp a jak sie wszyscy przeżuca na opasy to ceny beda spadać  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

Byli dziś wyceniać 2 byczki jeden około 580 drugi 650, budową bardziej hf dawali po 6 zł netto, Mówili że mają teraz pełno takich byków, nie dorośniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Ile masz na fakturze? Płatność do 14 dni czy do 30? Po upłynięciu czasu zapisanego na fakturze.

 

14 dni miałem i cały tydzen co dzinjie dzwoniłem dzisiaj kasa na koncie na szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Pini Beef

Jałówki E  12,90 

Byki R 12,90 

Łuków 

Byki R około 12,30 

 

Ceny netto

kolego mi mówili za byki R 12.70 w pini beef i sprzedałem dzisiaj ale mieli mało bydła zawsze ubijali 300 szt a dzisiaj kupili tylko ok 60 szt tak więc bydła nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

kolego mi mówili za byki R 12.70 w pini beef i sprzedałem dzisiaj ale mieli mało bydła zawsze ubijali 300 szt a dzisiaj kupili tylko ok 60 szt tak więc bydła nie ma

 

Mi mówili  12,90 za R. Handlował ktoś z Włochem Frederiko ma na imię kręci się po podlasiu za cielakami. Bydło odbiera czerwoną Scanią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

@wojtal24 ale przecież nie przerzucili się wszyscy w 2tyg tak jak cena spadła... Ludzie nie mają dopłat a ni nawozu w domu to skądś pieniądze wziąć muszą, więc sprzedają co mają.... a wiadomo w rzeźni wolontariusze nie pracują..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Pini Beef

Jałówki E 12,90

Byki R 12,90

Łuków

Byki R około 12,30

 

Ceny netto

17 lutego sprzedane byki na WBC do Łukowa po 12.8 netto za R, więc nie możliwe żeby cena w tydzień tak poleciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ja myśle że ta tendencja  spadkowa sie utrzyma dłużej zobacz wszyscy teraz rezygnuja z mleka na opasy z trzody na opasy zobacz jaki jest ruch na forum w temacie opasów obór itp a jak sie wszyscy przeżuca na opasy to ceny beda spadać  

dobre !! nie znam nikogo kto zrezygnował w mojej okolicy z mleka ale znam dwóch co wrocili z opasow na mleko I tak nawet z byle jakiej krowy masz około 20 zł /dziennie  a z najlepszego byka max 10 zł oczywiscie minus koszta utrzymania Jak sie wszyscy przezuca na opasy to napewno wzrosnie cena cieląt i wtedy koszta chowu jeszcze wzrosna Bydła w europie raczej ubywa jeszcze nie wyhodowali  rasy krow ktora ma po dwa cielaki takze nie bedzie tak zle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jak szybko zaczynają chować tak szybko kończą ,w okolicy było już takich dwóch jeden wziął 10szt  za 24 m średnio po 400kg podobno weszli mu na pole (umowa z Sokołowem ) drugi 20szt za 24 m średnio po 600kg i więcej nie bierze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

trzeba też dodać że koszt utrzymania krowy jest dwa razy wyższy jak byka wiec na jedno wychodzi, jeszcze przy tej śmiesznej cenie mleka, mi wychodzi 84 gr byk opłaci się raczej bardziej jeśli cena za mm utrzymała by się koło 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

z krowy masz jeden plus comiesięczna pensja, a z opasa co dwuletnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

z krowy masz jeden plus comiesięczna pensja, a z opasa co dwuletnia ;)

i jak dobrze by było raz na rok cielę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

no niby jest ciele ale dużo więcej upadków krów wiec te cieleta można powiedzieć się zerują nawet bardziej na korzyść bydła mięsnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Z krowy jest więcej kasy ale za to trzeba je doic zacielic i wycielic niekiedy.
Dodatkowo chorują często przy wysokowydajnym HF a byka wsawisz i dasz jeść i zapominasz o nich na jakiś czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

czy ty przemyślałeś w ogóle to co napisałeś??Wiesz jakie problemy stwarza wychowanie cielaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to chyba było z przymrużeniem oka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Prędzej sprzedasz byka niż jałówka da pierwszy litr mleka, wiadomo że zje mniej ale na wodzie też nie przeżyje  :) Araby zalewają Europę więc zbyt na wołowinę wzrośnie, oni wieprzowiny nie tykają , nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Z krowy jest więcej kasy ale za to trzeba je doic zacielic i wycielic niekiedy.

Dodatkowo chorują często przy wysokowydajnym HF a byka wsawisz i dasz jeść i zapominasz o nich na jakiś czas;)

 

Odchów byka to tak mocno uprościłeś. Ja tam np. mam i krowy i bydło opasowe. Krowy są dobre bo mam kasę za mleko co miesiąc a za byka konkretny zastrzyk gotówki po 20 miesięcznym chowie. Pamiętaj wszystko się wydaje proste dopóki się tym na poważnie nie zajmiesz.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

mi jak narazie z jakiś 100 odchowanych zdechły dwa po prostu trzeba uważać i mieć pod ręką jakiś antybiotyk i elektrolity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj