matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baks00    4340

Dziś poszło 5 sztuk. 2 lm x ncb i 3 sim średnia 820 kg. 8.10 z VAT

odbiorca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja wstrzymałem sprzedaż miałem umówionego hf za 7 zł i mięsnego za 7,8 ale ceny po spadały i nie sprzedaje skupujący mówił żebym nie panikował i poczekał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

ja wstrzymałem sprzedaż miałem umówionego hf za 7 zł i mięsnego za 7,8 ale ceny po spadały i nie sprzedaje skupujący mówił żebym nie panikował i poczekał. 

Jak cie nie pili kasa to racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem teraz, bo, po pierwsze, pasz ubywa w szybkim tempie, po drugie - cena zawsze może jeszcze spaść, więc ewentualne przyrosty nie poprawią wyniku finansowego, a po trzecie - mam w najbliższym czasie jeszcze 10 sztuk na sprzedaż, więc trzeba powoli uciekać :D Ryzyko ceny trzeba dzielić, a nie ze wszystkim czekać na ostatni moment. A tak średnia zawsze wyjdzie w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja ale jak by miały jeszcze spaść co oczywiście jest mozliwe jak wszystko w dzisiejszych czasach to była by masakra ;/ choć obserwuje cene na bydło ciągle i są co jakiś czas spadki i skoki w górę ceny, ja akurat mam paszy to i posłucham rady skupującego i sam też nie chce oddawać bo jedzenia jest ale byków nie ma za dużo u mnie do sprzedaży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ceny bydła są w miarę stabilne, w odróżnieniu choćby od żywca wieprzowego. Ale i tak ceny z wiosny 2012 już chyba nigdy nie wrócą. Wtedy poszczęściło mi się jedyny raz w życiu, bo cena była bajeczna, a na sprzedaż było ponad 30 byków. Teraz można tylko powspominać i pomarzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ja jak nie sprzedam to bede musiał bel lub QQ dokupić ale jedno i drugie za drogie aby przez byki przepuszczać Chyba że z Litwy kupie ale tam znowu jakosciowo słaby towar Dziś dzwoniłem do dwóch ubojni cena taka sama jak w ubiegłym tygodniu O klasa 12.9 brutto R 13.5 Towaru raczej nie maja w nadmiarze bo i jedni i drudzy chcieli jutro przyjechac po byki Ale bede trzymał bo nie wyjda z tej ceny 8 zł za żywca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

mariujusz skąt jesteś? jeżeli chcesz to mogę dać namiary na gościa który handluje belami z Litwy. Kilku znajomych brało od niego i nie nażekało na jakość.

Edytowano przez stefan_1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

A wszystko wina polskiego rzadu bo chyba sektor wolowiny sie wtedy zbyt dobrze rozwijal i trzeba bylo polakom jak zawsze zrobic pod gorke a rynki zbytu jest ciezko odzyskac po 2 latach zakazu uboju rytualnego.

Edytowano przez Dawid19890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

A wszystko wina polskiego rzadu bo chyba sektor wolowiny sie wtedy zbyt dobrze rozwijal i trzeba bylo polakom jak zawsze zrobic pod gorke a rynki zbytu jest ciezko odzyskac po 2 latach zakazu uboju rytualnego.

ten sektor miał sie bardzo dobrze i w czasie zakazu bo te zakłady ktore ubijały rytualnie nie patrzyli na zakaz A teraz przy obecnym kursie euro i cenie u niemca za półtusze mogli by płacic ponad złotowke wiecej niz płaca ale jak to wczoraj jeden powiedział ze przysazedł i dla nich lepszy okres 

mariujusz skąt jesteś? jeżeli chcesz to mogę dać namiary na gościa który handluje belami z Litwy. Kilku znajomych brało od niego i nie nażekało na jakość.

Mam znajomego litwina ktory przyjeżdza po graty to on ma mi przywieść bel bo i tak do Polski jedzie pustym A jaw zamian  mam mu wynaleźć jakieś graty w dobrej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wszystko wina polskiego rzadu bo chyba sektor wolowiny sie wtedy zbyt dobrze rozwijal i trzeba bylo polakom jak zawsze zrobic pod gorke a rynki zbytu jest ciezko odzyskac po 2 latach zakazu uboju rytualnego.

zakaz uboju rytualnego to chyba bardziej wina obrońców praw zwierząt niż rządu. Obrońcy sie burzyli, że zwierzęta cierpią, a mięsko na obiad to już im smakuje:)

 

"przy tym kursie euro i cenie u niemca za półtusze mogli by płacić ponad złotówke więcej"

mogli by, ale po co dać rolnikowi zarobić. Lepiej napchać swoje kieszenie, a rolnikowi zapłacić tyle, żeby mu się koszty produkcji zwróciły. Po co ma godnie żyć i się rozwijać.

Pazerność ludzka nie zna granic:) Jak ceny będą niskie, to ludzie przestaną hodować bo za darmo robić to bez sensu. Wtedy będą chcieli kupić a nie będzie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

nie widzę sensu hodowli byków.... Dokładacie kasę z dopłat, a w zamian macie dużo roboty i zmartwień. Za pieniądz z dopłat można spać spokojnie i tyć przed telewizorem. Ile zarabiacie na bykach jeśli sprzedacie 1kg za 7zł a cena paszy objętościowej w tym roku to 1zł za 1kg SM? Ile byk musi zjeść by w dwa lata miał 770kg?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na byku zostaje 1500-2500zł w zależności od różnych czynników.

 

Panowie jak sprzedajecie na WBC to dostajecie jakiś papier że zabrano wam towar? Jak sprzedaję się na wage żywą to wiadomo - fakture zostawiają a co w przypadku WBC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

Brzegowy dziś  byki max 7.50 brutto .

 

 

To bidnie w mojej okolicy 7,40 +vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

pawelol111, tak dostajesz fakturę tyle że bez zsitki i cen, za kilka dni druga faktura przychodzi pocztą już z wypisanymi wagami po WBC, cenach itd. Nic na gębę nie idzie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

chciałbym ostrzec przed panem krzysztofem piwowarczykiem ze świętokrzyskiego który zbiera bydło za pograniczy podlasia/mazowieckiego i warmi i mazur. płaci na czas tylko że oszukuje na wadze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

To bidnie w mojej okolicy 7,40 +vat

 

 

W zeszły wtorek były po 7.50 +vat a teraz cena spadła .Handlarze płacą lepiej jak nie masz wagi .Brzegowy zawsze trochę mniej płaci ale waga pewna (od 20 lat ). A kto tyle teraz płaci? może być na PW

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Na byku zostaje 1500-2500zł w zależności od różnych czynników.

 

Panowie jak sprzedajecie na WBC to dostajecie jakiś papier że zabrano wam towar? Jak sprzedaję się na wage żywą to wiadomo - fakture zostawiają a co w przypadku WBC?

nie wierzę chyba że mamy urodzajne dwa lata pod rząd


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj