matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

michal1993    459

To nie jest niesmak tylko współczucie ;) Takim ważeniem nic nie sprawdzasz, tara jest przełączana podczas wprowadzania zwierzaka, dalej będzie ważyć normalnie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mój 2 raz jak do nich sprzedaję zawsze ważą byka wychodzi te np 660 ja wchodze i ojciec patrzy czy dodaje moją wagę i tak każdą sztukę. Widzę po ich twarzach leeki niesmak ale mam pewność  że jest wszystko ok bo tara pokazuje idealnie co do kg . Wiec Polecam

@ michał dobrze pisze. Albo swoja waga albo sprawdzić samochód pusty i pełen i wtedy jest pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wot29    3

Witam, Panowie jakie macie doświadczenia z Kulwickim?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

Nie zbyt dobre jak na zywa wage to kupi a jak poubojowo za prowizje to nie ma szans chociaz ostatnio mnie sluchy doszly ze i z tym zaczeli kombinowac jedyny plus to szybka platnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ile można krzyknąć za przewazanie byków? Bo mam sporo osób chętnych:)

 

u nas za wagę ogólną biorą 10zł od ważenia czyli przy sprzedaży zawsze 20zł wychodzi nie ważne ile sztuk oczywiście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

Jaka cena jest u Pernacha sprzedawał ktoś niedawno może jeśli tak to proszę o info..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

handlował ktoś z "DANIEL" Grzesik? nazjezdzalo sie ostatnio handlarzy ze swietokrzyskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

ile można krzyknąć za przewazanie byków? Bo mam sporo osób chętnych:)

Znajomy kiedyś 20zł brał od sztuki, ale zrezygnował z tego typu usługi ze względu na swoje bezpieczeństwo i brak czasu na takie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Nie dawno zobaczyłem  ogłoszenie na tablicy przed domem-Skup bydła ,Ale bardzo na nie nie zwracałem uwagi bo mam stałego  pewnego odbiorce.Ale dzis z ciekawosci zadzwoniłem i cena byków  bez zmian 8.30 jak ładny towar. i 7% tak mówił.Tylko ciekawe czy jest początkujący i szuka  zaopatrzenia czy kreci na wadze a moze faktycznie nowy chce pokazać że da ludziom zarobić :D .Szkoda bo coś przerwało i nie zdażyłem się spytac  o nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

 łódzkie, byki poleciały w dół od 20 do 50 gr na kilu

krowy ,jałówki bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

sprzedałem dziś krowę 580 kg tydzień po ocieleniu skrzypeczki wymieniem wielkosci gigantycznej dyni i masakrycznym zapaleniem po 4,20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Mam pytanie. Sztukę ocieloną do 30 miesiecy powinno się liczyć jak jałówkę czy jak krowę.

do 30 szło jako jałówka

dziś brali Łuniewscy od znajomego 

-byk mm 7,8,- netto

-jałówka mm 7,-

Sprzedawał cały skład tzn auto plus przyczepa ile sztuk to nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z tymi spadkami jest zawsze ciekawie hoduje byki od ładnych paru lat i spadek nawet minimalny dwa razy pod rząd powoduje panikę i ubojnie mają ful towaru.niema nadmiaru dobrego byka.nawet 2 tygodnie temu oddałem 4 hfy na wbc pośrednikowi to z 47 byków tylko 6 było na wydruku w wadze wbc 320+ reszta to niedorosty cena za o klase wyszła mi po 13.2 minus 150 za pośrednictwo od sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toudi993    0

witajcie. Czy możecie kogoś polecić w pomorskim. Od nie dawna hoduje byki i to moje pierwsze na sprzedaż więc nie mam zbytnio pojęcia kto więcej lub mniej płaci w mojej okolicy. Pomożecie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

sztuka ocielona do 30 miesiecy pojdzie jako krowa . nie ma innej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

sztuka ocielona do 30 miesiecy pojdzie jako krowa . nie ma innej opcji

po czym to wywnioskowałeś?

Jakieś dwa lata temu sprzedawałem taka pierwiastkę i bo rozwaliła wynię i poszła jako jałówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

ma wymie - ma.  ocielona ? ocielona > skupnik żyd? chce zarobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

tak che zarobić ale sam mi zaproponował cenę za jałłówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Sprzedane dwa byki 840kg ,884 kg waga brutto ,7,50 + VAT  odbiorca Brzegowy .

HF86 zgadzam się z tobą ,towaru pod dostatkiem bo większość nie dostała dopłat i sprzedają ,cena - 20 gr na słabych sztukach ,za ładne cena bez zmian .

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj