matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

edzia    6

Witam, Panowie i Panie prośba o informację/ Rozmawiałam dziś z jednym starszym hodowcą o cenach bydła i usłyszałam rzecz dla mnie niepojętą. Otóż podmiot skupujący w naszym rejonie i z tego co zrozumiałam w zasadzie jedyny jaki kupuje bydło u nas czyni rzecz dziwną. Otóż umawia się na cenę ok 7 zł za byka MM/Lm po czym na fakturze od każdego kilograma odlicza 1 zł na jakiś tajemniczy fundusz gwarancyjny. Człowiek starszawy więc ciężko było coś z niego więcej wyciągnąć, ale wyszło, że od ceny byka ważącego 750 kg odliczają sobie po 750 zł w ramach jakiego "ubezpieczenia" niby przed bankructwem firmy. Co to w ogóle może być. Obiecałam sprawy tak nie zostawiać. Jutro dzwonię do ODR ale liczę na jakieś pomysły koleżeństwa z Forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia    6

To też ja w ciężkim szoku byłam i uwierzyć własnym uszom nie mogłam. W pierwszej chwili myślałam,że chodzi o fundusz promocji mięsa wołowego. Ale to chyba nie może być aż 1 zł?? Ponoć w okolicy rolnicy wszyscy takie faktury dostają. My sprzedajemy byczki odsadki więc nie miałam pojęcia o tych wyczynach az do dzisjszego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na fundusz to potracaja kilka zł,coś tu brzydko pachnie,ci rolnicy maja jakieś umowy podpisane z tym podmiotem skupujacym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

E tam jakieś to dziwne, kto jest na tyle mało rozgarnięty aby się na takie coś zgodzić. Chyba to jakieś niedomówienie lub ktoś coś usłyszał, ale nie do końca. Uwierzył bym, że ktoś przekręcił w taki sposób jakieś nieobytego, ale nie chce mi się wierzyć aby iluś tam rolników dało się zrobić w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia    6

Ten człowiek powiedział mi, że mają na to dowody w postaci faktur i , że po odliczeniu "tajemniczego funduszu" z początkowych 7 zł za mm[ waga 750 kg] zostaje nagle 6 zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia    6

Powiedział mi nazwę, ale dopóki nie zobaczę faktury nie napiszę ze zrozumiałych względów. Napiszę jak tylko się dowiem co to za numer jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

jedna pisze bzdury a drugi głupi łyka jak pelikan 1 zł odlicza na fundusz śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia    6

To nie ja robię zamieszanie tylko ktoś wali w rogi rolników w okolicy. Zapytałam czy ktoś się z podobnym procederem spotkał, bo mi się to w głowie pomieścić nie może. Ponoć dotyka to wszystkich rolników sprzedających bydło to tej firmy/ jak dla mnie to niezła afera i tak tego nie zostawię. Mnie osobiście to nie dotyczy, bo sprzedaję odsadki, co nie oznacza, ze mam to zlekceważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylko że  to  wszystko  że  podobno  tak jest , podobno tez jest YETI  i życie na  Marsie  :P

Ale rolnik nie  znaczy  debil :P  i nie wierzę  w to że cała  okolica  się  daje  tak  robić , ktos  cos żle  zrozumiał  , a Ty  robisz  aferę .

Sprawdź  dokładnie   w  czym  rzecz  i  dopiero podnoś  alarm 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia    6

Chcesz pogadać to na pw się odezwij, to nie ma nic wspólnego ze sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuValU    0

W moim przypadku przy sprzedaży zwierząt do ubojni faktura VAT sprzedażowa jest umniejszona o 0,1% od wartości netto z tytułu wpłaty na odpowiedni fundusz promocji. I to jest zgodne z prawem, a nie 1zł od kilograma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia    6

No dobrze, ale to zmniejsza Ci ceny o całe 1 zł, a ten Pan kilkukrotnie to powtórzył. Jestem tak samo zdziwiona i nie robię afery, tylko zapytałam czy ktokolwiek się z czym takim spotkał. Skoro nie to znaczy, że jest się czym zainteresować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kobieto  zobacz  tą  fakture  , sprawdź  czy  naprawdę  jest  takie potrącenie i  dopiero  pisz , ale  konkrety   


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Firma Agrostar Odsadki 100%Limousine 300kg 12zł,Jałówki też setki 500kg 8zł brutto cena z tego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Jakie są u Was ceny krów hf wybrakowanych w dobrym stanie (waga 600-800 kg)?

Mikruss jak się ten gościu spod Leszna nazywał? jaką firmę reprezentował?

biernacki do 5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

aż niemożliwe każdy potrąca spotkałem się już że potrącają 0,1% wartości netto a ostatnio potrącili z ceny netto 1gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

przecież w większości mają palmtopy czy jak to się tam zwie i program im to zlicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

 

Witam, Panowie i Panie prośba o informację/ Rozmawiałam dziś z jednym starszym hodowcą o cenach bydła i usłyszałam rzecz dla mnie niepojętą. Otóż podmiot skupujący w naszym rejonie i z tego co zrozumiałam w zasadzie jedyny jaki kupuje bydło u nas czyni rzecz dziwną. Otóż umawia się na cenę ok 7 zł za byka MM/Lm po czym na fakturze od każdego kilograma odlicza 1 zł na jakiś tajemniczy fundusz gwarancyjny. Człowiek starszawy więc ciężko było coś z niego więcej wyciągnąć, ale wyszło, że od ceny byka ważącego 750 kg odliczają sobie po 750 zł w ramach jakiego "ubezpieczenia" niby przed bankructwem firmy. Co to w ogóle może być. Obiecałam sprawy tak nie zostawiać. Jutro dzwonię do ODR ale liczę na jakieś pomysły koleżeństwa z Forum.

edzia mysle ze tu chodzi o wołowine z certyfikatem QMP tylko ze za takową nie potrancają tylko dopłacają 1zł A pozatym wszystko by sie zgadzało! Gdyby w tych czasach ktos jawnie okradał na 15% wartosci byka to szybko by zbankrutował albo własnie wystepował by u Pani Jaworowicz lub na innym TVN !

handlarz nie potranca na promocje miesa wołowego bo tylko ubojnia,rzeźnia  ma taki obowiazek 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj