matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

michal124    8

To Łata Mirek ze Świętokrzyskiego za czyste LImousine proponuje mi 8.7 brutto. Mam swoją wagę która stoi obok szopy więc chyba wie co robi

Dzisiaj mu sprzedałem 2 byki. Bbb po 8.50 i Sm po 8.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyszok92    2

tydzień temu sprzedałem 3 sztuki po 9 z watem Przygodzie też mam wage

To i ja spróbuję tyle wyciągnąć. A jak nie da to podasz na prif nr do tego przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tak z okolicy i tez mam problemy by sprawdzić wybicie i wage

  Z  tym  sprawdzaniem  to  sprawdzić  sie  da  , ale nie  wiem  sam  czy  to  do końca  wiarygodne ...

Kiedys  sprawdziłem i okazało się, że  byki w  rzeźni  ważyły podobnie  jak u mnie na podwórku .

Napisałem  o  tym  nawet  na  forum  , napisałem  kto kupował , po chwili post  zniknął... ten  kupiec  udzielał  sie  tu  swego  czasu ... ,

Następnego dnia do mnie  przyjechał kupiec,  osobowym  samochodem i  zaczął  tłumaczyć, że  w rzeźni nie  ważą  żywych  byków ,  ważą  tylko półtusze i później przeliczają z jakiegoś  średniego  wybicia - wagę  żywą -stąd  ta waga  taka  wychodzi   :blink:  ...

Nie  bardzo u  uwierzyłem  i więcej z nim  nie  handlowałem


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

Tu nie ma co kombinować, radzę złożyć oficjalne pismo i będziesz miał czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funek87    0

Rzeźnia ma obowiązek podać po uboju ale raczej nie będą dokładne. Rozmawiałem z krewnym który pracuje w agencji i powiedział mi , że według niego te dane nie są prawdziwe tak na 100%. Podejrzewam ,że podają to i są z tego tworzone jedynie jakieś statystyki i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zakłady też krecą na wadze i wagowi na zakładzie i to sa jakies ogólne informacje statystyczne a nie lepiej zważyć sobie byka przed sprzedaża ewentualnie zainwestować we własną wagę do gospodarstwa koszt ok 1000zł i po spawie a co Ci to da że dowiesz sie ile twój byk ważył po ubojowo?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja byłem świadkiem jak szwagier sprzedawał byka ważył 700kg a w paszporcie miał 9m(bo późno rejestrował). ,więc wagowy miał drugiego byka co warzył 500kg i przełożył kolczyki , gdyby ten pan od tego byka poszedł do ARiMR to też by mówił że go oszukano na 200kg :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

jest ktos zainteresowany kupnem byczków w wadze od 100 do 350 kg ?

 

Skąd jesteś i ile cenisz za byczki w wadze 100-200kg bo na priw nie idzie wysłać ci wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Widze ze popyt na byczki przed doplatami. Do mnie gosciu jechal przeszlo 120 km po mm no ale byl warty nizej jak po 10 zl nie sprzedawac plus vat

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mglowa    1

ja kiedys sprawdzalem w agencji wagi i sie pogubilem. byki w agencji byly o okolo 80-100kg mniejsze niz u mnie na podworku. uwazam wiec ze nie jest to do konca wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron323    0

Waga pewna bo ważone zostały na dużej w Kółku,  a z płatnością do 2 tygodni nie ma problemu odbiorca Piotr Celej, Zawsze sprzedaje do Czajkowskiego ale ten dał lepszą cenę. 

 A tylko jeden minus Celej potracił z wagi 8 % a Czajkowski zawsze 6% 

A możesz dać namiar na tego Czajkowskiego ? i jak jest z płatnością ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milioner8558   
Gość milioner8558

.......

Edytowano przez milioner8558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj