matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vf38erhz    0

Witam. Dawno nie sprzedawałem cielaków, ale że obora mi się "kurczy" próbuję od kilku dni sprzedać MM-a ok 100-120 kg, i po 10 ziko nikogo nie stać- haha .A byczek ładny, może nie super ale ładny. Wkurzają mnie cwaniacy dla których każdy czarno-biały to hf. Dzisiaj "miałem " handlarza w oborze dla którego czysty SIM to też był HF. Normalnie załamka.  

Warmińsko-Mazurskie .

Mój apel do hodowców: Nie sprzedawajcie za bezcen handlarzom - jakby ktoś zapomniał ile kosztuje inseminacja, odchów i ilość wypitego przez cielaka mleka, że o pracy przy nim nie wspominając to przypominam : DUŻO więcej niż nam dają.

Ja wiem że handel musi zarabiać ale adekwatnie do wkładu poniesionego a nie więcej niż rolnik. 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

gdzieś tu na forum czytałem że można w agencji sprawdzić ile ważył byk w rzeźni, dzisiaj byłem sie o to pytać i panie które które były w biurze powiedziały że mają informacje z rzeźni ile warzyła dana sztuka, i jak sie wybiła, ale mam iść do naczelnika jeśli chce czegoś sie więcej dowiedzieć. pani naczelnik powiedziała że nie może mi udzielić takich informacji ponieważ ja osobiście do rzeźni byków nie sprzedawałem i było by to udzielanie informacji niezgodne z prawem. moim zdaniem takie coś to poprostu jest wspomaganie tych wszystkich oszustów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Witam. Dawno nie sprzedawałem cielaków, ale że obora mi się "kurczy" próbuję od kilku dni sprzedać MM-a ok 100-120 kg, i po 10 ziko nikogo nie stać- haha .A byczek ładny, może nie super ale ładny. Wkurzają mnie cwaniacy dla których każdy czarno-biały to hf. Dzisiaj "miałem " handlarza w oborze dla którego czysty SIM to też był HF. Normalnie załamka.  

Warmińsko-Mazurskie .

Mój apel do hodowców: Nie sprzedawajcie za bezcen handlarzom - jakby ktoś zapomniał ile kosztuje inseminacja, odchów i ilość wypitego przez cielaka mleka, że o pracy przy nim nie wspominając to przypominam : DUŻO więcej niż nam dają.

Ja wiem że handel musi zarabiać ale adekwatnie do wkładu poniesionego a nie więcej niż rolnik. 

Pozdrawiam.

 

kurde wziął bym te cielaki od ciebie bo takich szukałem ale  "troszke" daleko mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Witam, czy orientuje się ktoś w cenach bydła w wielkopolskim? Mam do sprzedania 4 jałówki MM. Przeszukałem troche temat i nic konkretnego nie znalazłem, może ktoś ostatnio sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StaryViking    0

To Łata Mirek ze Świętokrzyskiego za czyste LImousine proponuje mi 8.7 brutto. Mam swoją wagę która stoi obok szopy więc chyba wie co robi

tydzień temu sprzedałem 3 sztuki po 9 z watem Przygodzie też mam wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

gdzieś tu na forum czytałem że można w agencji sprawdzić ile ważył byk w rzeźni, dzisiaj byłem sie o to pytać i panie które które były w biurze powiedziały że mają informacje z rzeźni ile warzyła dana sztuka, i jak sie wybiła, ale mam iść do naczelnika jeśli chce czegoś sie więcej dowiedzieć. pani naczelnik powiedziała że nie może mi udzielić takich informacji ponieważ ja osobiście do rzeźni byków nie sprzedawałem i było by to udzielanie informacji niezgodne z prawem. moim zdaniem takie coś to poprostu jest wspomaganie tych wszystkich oszustów

Ja złożyłem oficjalne pismo do ARiMR i odpowiedź była pozytywna tzn. udzielono mi informacji ile ważył byk w wadze żywej oraz jego tusza po uboju jako powód podałem właśnie podejrzenie oszustwa ze strony pośrednika.

Sprzedał ktoś z Was ostatnio do OSI Foodworks Poland ??? Mam propozycje sprzedaży na poubojową ale komentarze za wcześniejsze lata nie napawają wiarą w ich rzetelność.  

Edytowano przez wrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

moze ktos sie wypowiedziec o firmie oles tongue.png  i moze ktos wie czy wiesio lachowski kupuje jeszcze bydłosmile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

kolego wrona to pismo wysyłałes do powiatu czy gdzieś wyżej ? chciałem ci prywatną wiadomość wysłać ale chyba masz skrzynke pełną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

gdzieś tu na forum czytałem że można w agencji sprawdzić ile ważył byk w rzeźni, dzisiaj byłem sie o to pytać i panie które które były w biurze powiedziały że mają informacje z rzeźni ile warzyła dana sztuka, i jak sie wybiła, ale mam iść do naczelnika jeśli chce czegoś sie więcej dowiedzieć. pani naczelnik powiedziała że nie może mi udzielić takich informacji ponieważ ja osobiście do rzeźni byków nie sprzedawałem i było by to udzielanie informacji niezgodne z prawem. moim zdaniem takie coś to poprostu jest wspomaganie tych wszystkich oszustów

Ja  takie rzeczy sprawdzam przez  telefon  ,  raz sprawdzałem  nawet dla znajomego   z forum , z innego województwa i nikt  nie robi problemów 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co agencja to obyczaj,ja do swojego BP zachodzę z nr kolczyka i zaraz wszystko mam czarno na bialym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Da  się  w każdym , ale nie  znając Cię zapytaja  dlaczego akurat tu dzwonisz i  raczej odeślą z kwitkiem .

Spróbuj  zadzwonić do  wojewódzkiego biura


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Witam, czy orientuje się ktoś w cenach bydła w wielkopolskim? Mam do sprzedania 4 jałówki MM. Przeszukałem troche temat i nic konkretnego nie znalazłem, może ktoś ostatnio sprzedawał.

 

6.80zł na żywą

 

koło 11.90-12.10zł  na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Witam. Dawno nie sprzedawałem cielaków, ale że obora mi się "kurczy" próbuję od kilku dni sprzedać MM-a ok 100-120 kg, i po 10 ziko nikogo nie stać- haha .A byczek ładny, może nie super ale ładny. Wkurzają mnie cwaniacy dla których każdy czarno-biały to hf. Dzisiaj "miałem " handlarza w oborze dla którego czysty SIM to też był HF. Normalnie załamka.  

Warmińsko-Mazurskie .

Mój apel do hodowców: Nie sprzedawajcie za bezcen handlarzom - jakby ktoś zapomniał ile kosztuje inseminacja, odchów i ilość wypitego przez cielaka mleka, że o pracy przy nim nie wspominając to przypominam : DUŻO więcej niż nam dają.

Ja wiem że handel musi zarabiać ale adekwatnie do wkładu poniesionego a nie więcej niż rolnik. 

Pozdrawiam.

 

A ile masz tych byczków ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj