matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matingus    107

dziś sprzedane byki

waga820*7,5+wat

waga 686*7,3+wat

lokalny odbiorca....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Matingus moglbys cos wiecej powiedziec o odbiorcy i z ktorego rejony lodzkiego jestes? Jesli mozna to prosilbym o rozmowe na priv. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

dzisiaj sprzedany byk mieszaniec 720 kg brutto po 7,50 netto i jalowka mieszaniec 600kg brutto po 6,80 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

taka różnica kg a tak mała różnica w cenie ? 

ten drugi to NCB,szkoda,że nie pomalowałem na jakiś kolor farbą...

nie był brzuchaty,ten pierwszy miał więcej.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Tyle co za każdą inną MM wszystko zależy od wagi.kondycji ceny u mnie od 3 za hf do 5,5 dobrą MM ceny netto

Myślę że tą górną cenę powinien ktoś zapłacić bo krowa wygląda lepiej jak byk hf, tylko jest problem bo ma przerośnięte kopyta i kuleje handlarz nie będzie chciał urwać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian19831    0

Dzisiaj sprzedałem 7 szt HO, średnia waga wyszła 710. cena niezbyt zadowalająca 6,80 netto. Zywy towar otrzymał stary odbiorca z pod Poznania.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Prawie 780kg w póltora roku POLSKA CZERWONA???

Oj bajki piszemy.............

 

Nie no po co bym miał bajki pisać. Stał jeden rodzynek przy krowach wcinał siano, ziemniaki, zboże i szedł w wagę jak szalony. Nawet simentale dochodziły w tym wieku max do 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Byki lm (co najmniej 75%) 720 kg netto po 9 zł brutto i 697 kg netto po 8,6 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Kto w Pomorskim dobrze płaci? U Skiby cennik stoi od listopada i na podwyżkę cen się nie zanosi a mam kilka sztuk za miesiąc do sprzedania.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Nie no po co bym miał bajki pisać. Stał jeden rodzynek przy krowach wcinał siano, ziemniaki, zboże i szedł w wagę jak szalony. Nawet simentale dochodziły w tym wieku max do 750.

ja ci wierze ! Czasem ma skore RP a w genach nie wiadomo co siedzi (po ojcu ,babce dziadku)Miałem tak raz z NCB ktory budowo przeskakiwał LM  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Ta firma ciekawie rozlicza Jak towar słaby to moze wyjsc na zero he!         Uwaga:
  • Buhaje & Jałówki :E1 U1 R1 O1 P1 cena obniżona o 0,50 PLN/ Krowy: O1, P1 cena obniżona o 0,20 PLN
  • Buhaje - powyżej 30 m-cy: liczone wg ceny krów
  • Obicia: lekkie - 0,15 zl/1 kg WBC / ciężkie - 0,30 zl/1kg WBC
  • Jałówki - powyżej 24 m-cy: -0,20 PLN, powyżej 30 m-cy: cena krowy

 

Obowiązuje od dnia 01 kwietnia 2015 r.:

Tabela czystości dostarczanego bydła   bydło czyste  bydło lekko brudne bydło brudne  bydło bardzo brudne V V X X cena wg cennika cena wg cennika  -0,15 zł / kg  -0,30 zł / kg Potrącenia za dostawy bydła z nieprawidłowym pH (czyli powyżej 5,95%): -0,20 gr / kg   Centralne Biuro Skupu i Rozliczeń

OSI POLAND FOODWORKS Sp. z O.o.   

 

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

kto tak płaci?

Lokalny odbiorca który potem je wysyła do ubojni i jak dostanie rozliczenie poubojowe dopiero pisze mi ile płaci za żywą wagę

 

 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

dziś sprzedane 14szt (11szt różne ho, 1 czarny i 2 dyskusyjne mm)

średnia waga 711kg

potrącenie 7%

cena 7,70zł brutto

firma z w-m

 

auto ważone przed i po ładunku.

przy ważeniu z towarem jeden z pasażerów od razu po zatrzymaniu wyskoczył telefonować...

radze zwracać na to uwagę, bo w takim przypadku to ponad 600zł straty.

kupiec nic nie protestował i dodaliśmy 80kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

dziś sprzedane 14szt (11szt różne ho, 1 czarny i 2 dyskusyjne mm)

średnia waga 711kg

potrącenie 7%

cena 7,70zł brutto

firma z w-m

 

auto ważone przed i po ładunku.

przy ważeniu z towarem jeden z pasażerów od razu po zatrzymaniu wyskoczył telefonować...

radze zwracać na to uwagę, bo w takim przypadku to ponad 600zł straty.

kupiec nic nie protestował i dodaliśmy 80kg.

kto odbierał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorti26    0

A jak Szorti26 u tego Bajaka z kasą zadnych problemów?

Sprzedawałem do nich pierwszy raz ale znajomy zawsze im oddaje i nie miał problemów z kasą . Pieniądze mają być na koncie w przeciągu kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj