matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matingus    107

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i aby ceny były lepsze....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

oby nie była gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Od 11 stycznia dopiero się zacznie prawdziwy ruch, teraz to tak średnio, 6 wypada w środku tygodnia...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny na rynku niemieckim cieszą. Byk za R 3,99 e/kg. Ciekawe kiedy na nasz rynek to się przeniesie. Jak świnka taniała to to tłumaczone był bo w niemczech tanio.

U niemca 14 ecenyt przez miesiąc w górę. 0,14 x 4,26=około 60 groszy do góry.

w mojej okolicy bez zmian od listopada poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku ! Żeby się dobrze bydło chowało i cena żeby nie była gorsza niż w poprzednim roku.

Opolskie max za mięsnego 7,50 netto , ładny mieszaniec 7,20 netto, cena w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

ceny na rynku niemieckim cieszą. Byk za R 3,99 e/kg. Ciekawe kiedy na nasz rynek to się przeniesie. Jak świnka taniała to to tłumaczone był bo w niemczech tanio.

U niemca 14 ecenyt przez miesiąc w górę. 0,14 x 4,26=około 60 groszy do góry.

w mojej okolicy bez zmian od listopada poczekamy zobaczymy

nie porównuj niemieckiego rynku wołowiny/wieprzowiny do naszego owszem ma on wpływ na ceny u nas ale jak u niemca drożeje jak Ty napisałeś ok 60 gr to u nas żywiec wołowy max 20-25gr,ale jak u nich tanieje to i u nas tyle samo albo i więcej leci w dół.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i jak najwyższych cen za mięśniaki ;)  i podłączam się do pytania przed mówcy

Edytowano przez jack87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Wszystkiego dobrego w nowym roku Panowie i Panie. Jaka cena ciężkich miesnych byków w Świętokrzyskim?

 

Niech podadzą ceny handlarze którzy tu zaglądają np.(pulnik,danda222 ita.)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

lepiej niech te pseudo handlarze nie sieją tu propagandy-oczywiście bez obrazy dla nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyszok92    2

Kędzior jak to są 100% lm to dam po 11 zł za kilo i każdą ilosc kupię skąd jesteś ?

A za byka 855 kg czysty lm ile dostanę od Pana Panie danda222?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danda222    3

po 9,50 ale chyba lepiej by było na wbc takiego sprzedac  bo na wbc przykładowo wybiłby sie na 65% (tylko przykład) to dałby ponad 530 kg mięsa razy 14,40 wychodzi ponad 7700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Witam! Panowie macie jakiegoś kupca godnego polecenia w w woj warm.-maz lub ościennych na byki 2 mieszańce i hf dobrej budowy waga ok 600 kg we wrześniu rok skończyły,ile teraz krzyczeć za kg bo te mieszańce bardzo ładne ( jeden sm drugi lm)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mieszańce 7,50 powinieneś dostać jeżeli mają 600 kg za hf ciężko będzie 7 wyciągnąć- trochę za mała waga. Ceny netto oczywiście

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

Zostały nam 2 trochę słabsze sztuki (600-650kg) ojciec dziś dzwonił do odbiorcy. Mówili że do trzech króli w ogóle nie skupują, chyba że byk ma na czysto 700 kg to wtedy od razu przyjadą. A za te słabsze to 6 - 6.5 zł netto. A jak u was sytuacja z takimi bykami ? Cena wydaje mi się niska, chociażby porównując do tych co podał robert123farmer. 
Pogranicze Kuj-Pom z Warm-Mazur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj