matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

ktoswazny    0

kogo polecicie do sprzedarzy północne mazowsze

Edytowano przez ktoswazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie otóż byłem dzisiaj w agencji żeby sprawdzić wage byków i Pani powiedziała że waga  żywa była 760 kg  a waga po 469,2 i teraz czy ja dobrze licze ze ten byk miał wybicie na 60 % ? Jeśli żle licze to poprawcie i jeszcze jedno jesli dobrze to policzyłem to czy takie wybicie jest normalne bo mi sie wydaje bardzo wysokie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Karolci13 kto bral te byki? Bo narzekalas ze slaby tak malo daje a w takiej samej cenie sprzedalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Poszły dzisiaj dwa byczki hf waga żywa 830 i 770 po 7,50 brutto


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Bo nikt nie chciał dać więcej ale -5% to i tak więcej wyszło niż 6.7 które dostał kuzyn i u niego mam pewną wage, firma Tadex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

pitbulrednose@ Wybicie Twojego byka to niecałe 62%. Faktycznie sporo ale jeśli był ładnie umięśniony to nic w tym dziwnego. Mięsne byczki, nawet mieszańce nierzadko wybijają się ponad 60% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

sprzedana krowa 555 brutto po 4,2 i jałowka 510 brutto po 6,2 do zmbm kobylin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Witam jak tam ceny w lodzkim za opasy? podzwonilem dzis deko i max 7.5 netto za super sztuke .Moze ktos wie czy w okolicy ktos sie wychyla poza 7.5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Firma tadex probowala mi urwac na byku 40 kg bo nie widzieli ze mam swoja wage, jeszcze troche i by mieli widly w du...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprzedane 4 jałówki lmxhf

wagi 498,508,512,532 po 6.60 brutto,5% skitka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

sprzedane 6 byków na WBC  średnia waga po uboju 410 kg 4 R 13 zł netto 2 U 13,2 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyszok92    2

Dobre:) 10 zl brutto za te byczki? Chyba zacznę kupować byki i odstawiac do Twojego odbiorcy:p zarobie 2 zl na każdym kilogramie:) milionerem będę w kilka lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Tlumaczyli sie ze wage zle wytarowali ale za duzo z nimi nie dyskutowalem tylko z podworka wygnalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ile można dostać według was za byczka prawie dwa lata hfxlm w wadze 470 kg ? większy nie urośnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj