Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    315

w piątek sprzedane 3 byki. 2 hf waga 560 i 540 kg po 7.50. i jeden LM waga 650 kg po 8zl. odbiorca Janusz Stabrawa. Mam jeszcze 2 jałówki LM waga około 550 kg. nie macie namiaró w kto by dobrze zapłacił

Jałówki czyste LM??
Za hf dostałeś chyba jedną z najlepszych cen na forum a właściwie to najlepszą biorąc pod uwagę ich wagę-ciekawe ile naprawdę ważyły :D
albo żeby rozwiać wszystkie wątpliwości podaj rzeczywistą cenę tych BYYYKÓW

...........ach te ferie.................

niestety
jedno co dobre to że ceny bydła rosną bardzo szybko i za max dwa tygodnie za hf będziemy brać po 8,- i to już netto i to od 500kg :D

soltys48    315

ach jakbym chciał żeby te ceny były takie wysokie ;)

a tu za super MM ponad 750kg netto ciężko było utargować 8 brutto i to przy większej odstawie-a winna temu wszystkiemu własna waga :lol:

danielhaker    802

Dzięki za czujność. @Adolf jest pod nadzorem. Usunąłem kilka postów odchodzących od tematu i wracamy do dyskusji :)

Farmerski    9

Ogólnie co do pośredników to nie można powiedzieć, bo w mojej okolicy wagowo dość uczciwie wychodzą. Ale im mniej pośrednictwa tym lepsza zapłata.Ostatnie z 10 sztuk sprzedawaliśmy poubojowo. Odciągają 150 zł od sztuki, reszte oddają. To powiem szczerze że na kazdym byku było od 300-450 zł wiecej na kazdej sztuce wzgledem tego co by mozna dostac na wagę żywą. A kojarzy ktoś moze firme Banasiak? oferują dość wysokie stawki, wiec jak to u nich z wagą?

chomiuk123    93

Dzisiaj pojechały 2 byki LM 100 % niestety nie na export. 

Cena 9 zł/kg 

Wiek 17 miesięcy 

Waga 620 i 716 kg

soltys48    315

może i otworzą sie te nowe rynki ale ile tam towaru pchniemy??Promil tego co szło do rusaczy???

maroko    3

Raczej zbyt wiele to nie pomoże, bo za daleko są te kraje i koszty transportu za duże.

Jeżeli chodzi o mleko to słyszałem że w proszku tylko prawdopodobnie będą tam eksportować.

ozzborn    154

może i otworzą sie te nowe rynki ale ile tam towaru pchniemy??Promil tego co szło do rusaczy???

no ale do ruskich to bydło nie szło...

a pisza ze Izrael chce brac duze ilosci wołowiny

mat22889    11

u nas w wlkp. po 6,80 netto za jałówki płacą :) jutro będę sprzedawał ale wbc 1 jałówkę i 2 byki 1xhf 1xmieszaniec po sim :)

soltys48    315

wiem o tym podałem tylko przykład a Żydki to biorą od dawna i to sporo tylko jedno ale musi być RYTUALNIE bite

mglowa    1

Ciekawe ile zakładów w Polsce może bić na rytuał. Chociaż oni tak ubija to i tak nam więcej nie zapłacą tylko oni zarobią. Tak uważa pośrednik co ode mnie bierze a wy jak uważacie?

soltys48    315

kilka jest bija bez przerwy-nawet jak było oficjalnie zabronione to niby bili w Czechach czy gdzieś tam ;)

Co do ceny to uważam, że zamiast wzrostów to w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się spadków-dzięki dopłacie.Dobre bydło będzie w cenie zresztą jak zawsze ale "MIĘSNE HF'y"to i do 5 mogą spaść....

soltys48    315

tak jak Ty pomyślało wielu i gdzie nie spojrzysz od zeszłego roku w każdej szopie nastawiane-jak to dorośnie czyli zacznie się tak gdzieś od września/października jeszcze zależy jaki będzie rok jak znowu suchy to cena będzie ale jak będzie urodzaj to zobaczycie będzie kiepsko

miglanc88    110

Wołowina na pewno ma przyszłość. Ale z 2 strony z mleka jest systematyczny dochód. A nie każdy odstawia opasy co miesiąc.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.