matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

robi57362    2327

W poniedziałek sprzedawałem 5 byków dosyć ładne hfy odbierał Wójcik woj.lubelskie cena 7,70 brutto waga uczciwa.

Dawaj na niego namiary bo mial bym 2 hf tez w miare ladne to wziol bym jak za miesne w mojej okolicy

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Kogo polecacie w Wielkopolsce? Ktoś sprzedawał do osi Group? Proszę o opinie

 

Też jestem ciekaw opinii o tej firmie. Jakiś czas temu był u mnie rzekomy ich przedstawiciel i mówił coś że wprowadzają program certyfikacji ferm. Że moje bydło ma dobrej jakości mięso i przyślą mi certyfikat.

Ktoś może z nimi współpracuje lub sprzedawał do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena 7,7. Jaka waga byczków? To pośrednik czy rzeźnia?

Waga 800 kg.To jest pośrednik dodam że byki z luzu nie nakarmione (jak są nakarmione to zaraz coś urwie bo to widać i nikt nie jest chyba głupi)

Dawaj na niego namiary bo mial bym 2 hf tez w miare ladne to wziol bym jak za miesne w mojej okolicy 

 

na PW ci wyślę

Edytowano przez czlowiekjoomla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Maroko z tym certyfikatem pewnie niby drożej będą liczyć. .. to jest pic na wodę ja oddałem tam Jałówka i krowę Jałówka była wyższa i dluzsza od krowy a waga na rzeźni taka. dałem na próbę byłem w plecy i już z nimi nie handluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Jasne... Bujaj las a nie nas

 

biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png

 

Niech se kolo żyje w swoim świecie. A ponadto ma dwa posty a poruszenie zrobił na forum że hoho, pewnie ma niezły ubaw z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Vhalior2 tak myślałem, że to bardziej taka ich akcja prująca. A odnośnie tego certyfikatu to jak pytałem co to daje że go będę miał to powiedział że wtedy przyjeżdżają nawet po 1 sztukę jeżeli się go ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

normalnie też przyjeżdżają po 1sztukę więc to żaden przywilej:p obecnie sprzedaje bydło tylko i wyłącznie na wagę żywą i ważne cały samochód i wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

normalnie też przyjeżdżają po 1sztukę więc to żaden przywilej:p obecnie sprzedaje bydło tylko i wyłącznie na wagę żywą i ważne cały samochód i wszystko gra

a do kogo sprzedajesz? Edytowano przez asica698

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

sprzedany byk mieszaniec HF z BD  waga 805kg po 8,05 zł za kg odbiorca bm kobylin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

w sumie nie ma reguły. ... sprzedaje do tego co płaci najlepiej gotówką i jezdzi na wagę: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

vhalior2 a nie szkoda ci vatu przy 6 tysia za byka np to troche tego vatu jest .pare stoweczek

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

sprzedany byk mieszaniec HF z BD  waga 805kg po 8,05 zł za kg odbiorca bm kobylin

to normalna cena jak za hf mieszanego  powyzej 800kg i jak lady byl.

 

jest tak ze czasem hf sa naprawde ladne i potem tu an forum sie dziwia ludzie ze ktos dostal 8 zeta za kg

A kto powiedział że płacą mu bez vatu

bo jak bu mu placici z vatem to byliby stratni. chyba ze cene maja taka sama czy z vatem .czy bez vatu tak tez sie zdarza

 

 

 

ostatnio kolega narzekal ze mipol mu od lipca nie placi a gotowke masz od razu i wali cie wszystko.osobiscie lubie gotowke jak ktos nowy co nagle ma super cene jak kogos znam to na rachunek tez nie ma problemu.

 

kolego o ktory mipol ci chodzi bo w polsce jest kilka mipolow zajmujacych sie tym samym czy podobnym

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

No to troszkę mało wiesz bo jeśli jest vatowcem to nikt nie jest straty,a jeśli ryczłt to wystarczy że sam wpłaci na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

bycie vatowcem to ostatnia glupota w moim przypadku 

 

jak to moze sam wplacic vat to kto mu da te 8%

 

nam zawsze mowi ze tylko jak bedzie przelew

mozesz wyjasnic

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

jeśli jesteś na vat 8% to bez różnicy czy gotówa czy przelew, płacą z vat

jeśli jesteś na ryczałcie to albo przelew na konto albo bierzesz gotówke z vatem na ręke i sam wpłacasz na konto a kupującemu dajesz lub wysyłasz potwierdzenie wpłaty i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

dokładnie gotowka z vatem na podwórku i jadę wpłacić z jego przekazem pienieznym na moje konto albo poprostu robią przelew internetowy przy mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj