Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

mariuszd93    489

8%  to  za  dużo  z  byka  , powinno być  6  - 7% .

A  gdzie  wazone  żywe  te  byki? u ciebie  w  gospodarstwie  przy odbiorze?  czy  w ubojni? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    55

Wczoraj dzwonil do mnie hamdlarz co bral ode mnie kilka razy i 7 netto za hfa bo byki potrzebne

pawello nie chciał dać więcej,pianowo to na wadze rąbią  niestum nie wiem jak płaci  lenarcik to też niezły cwaniak ,jak zadzwonisz to wszędzie podobne ceny wziął jeszcze dwie krowy po 5,30 jałówkę lm po6,20 i krowę pierwsiatkę lm po6 20.

mariuszd93    489

jak ktoś da się wydymać na wadze - to dostanie lepszą cenę. Za typowego hf nikt nie da więcej niź 7,20 brutto. przerabiałem temat niedawno .

pawelol111    709

jak ktoś da się wydymać na wadze - to dostanie lepszą cenę. Za typowego hf nikt nie da więcej niź 7,20 brutto. przerabiałem temat niedawno .

Też mi się tak wydaje, za klase O płacą 12,7 zł netto.

Azor07    144

pawello nie chciał dać więcej,pianowo to na wadze rąbią  niestum nie wiem jak płaci  lenarcik to też niezły cwaniak ,jak zadzwonisz to wszędzie podobne ceny wziął jeszcze dwie krowy po 5,30 jałówkę lm po6,20 i krowę pierwsiatkę lm po6 20.

Netto czy brutto ? Z jakiego województwa jesteś bo ceny marne ?

rolnikw    5

Mikruss mozesz powiedziec co to za kupiec? Bo 7 netto za hf w naszej okolicy to dobra cena, jestem z okolic Krotoszyna

adam87p    1

sprzedany  MM waga 934 brutto ( w miarę dobrze najedzony ) waga w domu

512 kg na wbc po 14 brutto R

jak sie poczyta ile co niektórzy dostają to aż dziwne więc proponuje pisać czy ważycie na swoich  wagach  będzie łatwiej wierzyć w ceny ;)

swiezak121    0

8% to za dużo z byka , powinno być 6 - 7% .

A gdzie wazone żywe te byki? u ciebie w gospodarstwie przy odbiorze? czy w ubojni?

Byk wazony u mnie przy odbiorze. Niestety u nas odejmuja po te 8 % skitki.

fartom    10

sprzedany  MM waga 934 brutto ( w miarę dobrze najedzony ) waga w domu

512 kg na wbc po 14 brutto R

jak sie poczyta ile co niektórzy dostają to aż dziwne więc proponuje pisać czy ważycie na swoich  wagach  będzie łatwiej wierzyć w ceny ;)

dobra cena moim zdaniem, napewno jesteś z 3 stówy do przodu niż sprzedałbyś na wage żywą

Azor07    144

Azor cena brutto woj mazowieckie pow. pułtuski.

A ja myślałem że tylko u mnie ceny niższe ,ale u Ciebie jeszcze niższe ,znajomy kilka tygodni temu sprzedawał jałówkę (nie widziałem jej )ale dostał 7.20 brutto i to na pewno nie była LM. Waga u tego skupującego raczej pewna bo skupuje już bydło ponad 20lat i nie słyszałem żeby kogoś oszukał po drodze na skup są 3 wagi najazdowe więc jak ktoś by chciał to sobie przeważał . Teraz skupu już nie ma więc przyjeżdża na gospodarstwo .

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.