matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Farmerski    9

53% to według mnie bije sie  w miare nie opasiona krowa a nie R klasa byk

poza tym myśle że te wysokie ceny na wbc to ceny brutto a jeśli netto to nie za wage ciepłą a po wychłodzeniu i odcięciu wszystkiego co się da

ceny za byki w moim rejonie od 6,5 do 7,7 netto

 

z tego co wiem ta firma która pośredniczy u mnie w sprzedaży odstawia między innymi do milex meat i są to ceny netto. Na pewno w internecie są gdzieś cenniki ubojni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

No faktycznie moj blad :) ale to i tak nie zmieni ceny :) bo wieksza waga zywa przy tym samym procencie wybica to wieksza waga na WBC .

 

Najprosciej to jednak policzyc tak :

8 sztuk * 823 kg=6594 kg zywa waga * 0,93 % =6123,12 kg

 

WBC 6594*0,564 % =3713,76 kg * 14,25 zł = 52915,60u możesz mi wyjaśnić jak to się dokładnie oblicza?netto /(podzielic przezwage zywa po odliceniu skitki) /6123kg= 8,65421 zł netto za kg

możesz mi powiedzieć jak się to dokładnie oblicza? Edytowano przez asica698

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Kowalczyk z poddębic, kasa na trzeci dzień

 

Jakie macie opinie o Mirosławie Łata ze świętokrzyskiego??

Edytowano przez flakns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o matko i córko,jutro jadę po mamki

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Wiadomo że nie za wszystkie taka cena

Ogólnie im mniejsza waga odsadka tym cena wyższa za kg. Oczywiście zależna też czy 100% LM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

o matko i córko,jutro jadę po mamki

to jak jutro będziesz, to zarezerwuj i dla mnie ha ha. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Do znajomej masarni przywożą ćwierci wołowe 13,50 + vat.

 

pewnie po znajomości albo na mikołajki prezent od ubojni skoro na wbc zapłacili hodowcy za te ćwierci tyle samo albo i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile by nie było tych odsadków i jaka by cena nie była wszystko zchodzi i jeszcze sie licytują o to,co do cholery jakiś cynk maje że za rok byki po 12 za żywą wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

styrciak to chyba ja mam jaki zjebany kalkulator... 832 kg × 0, 93 =773, 8. 773, 8 × 0, 564 = 436, 4. 436, 4 × 14, 25 = 6218 zł/ szt. 6218 : 773, 8= 8. 04 netto. wyniki podane w zaokrągleniu. więc ktoś z nas jest w błędzie. mi jakbym nie liczył wychodzi jedno i to samo
poza tym pomijam fakt, że takie wybicie to u mieszancow w O i O+ z luza, to się zgodzę. nie R i U. cena jest owszem wysoka, ale chłopaki nadrabiaja to jak się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

na wbc przeciez nikt nie odtraca 7%. a dodatkowo klasa to nie tylko wybicie w % a tez jakosc miesa otluszczenie. ja mialem teraz 2 bykow w R (czrno bialy w R-) (mozna zobaczyc w galeri)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

klasa to klasa a otłuszczenie to inna sprawa, poszukaj w necie klasyfikacje poubojową

oglądając zdjęcia tych byczków myśle że dostałeś realne ceny i wybój raczej realny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden ch*j... 832 × 0, 564 = 469, 2 × 14, 25 = 6687 : 832 = 8, 037. kolega mnozyl wybicie razy wage brutto czyli 832 × 0, 564 = 469, 2 × 14, 25 = 6687 i później dzielił przez wagę netto( co jest błędem. ) 6687: 773, 8= 8, 64. wiadomo, moze i wyszloby i te 8, 66 gdybym to non stop liczył, choć takie liczenie jest błędne.
teraz załóżmy że bierze to handlarz potracajac 6%. 832 × 0, 94 = 782, 08 × 8 = 6256, 64 netto × 1, 07 ( 7% vat, ryczałt ) = 6694, 6. no i gdzie ten szał w OSI? ludzie zejdzcie na ziemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj