matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xdetherocx    3

Witam szukam dobrego odbiorcę bydła mam na sprzedaż 11 byków z luzu . Chce się was doradzić jak je sprzedać jest to moja pierwsza taka duza sprzedaż byki mają w papierach MM ale nie które to widać że to hf wiecie o co chodzi wiek nie cale dwa lata planuje je sprzedać w lutym. Wiec mam parę pytań na co uważać przy sprzedaży dać je na żywą czy po uboju. Woj kujawsko-pomorskie pozdrawiam

post-150222-0-94774300-1480971128_thumb.jpg

post-150222-0-07530700-1480971141_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

sprzedawal ktos ostatnio do osi krowy? jezdza ostatnio w nasze regiony i mocno namawiaja

znajomy oddawał w tym roku dwie sztuki i ładniejsza krowa gorzej się wybiła niż ta co była słabsza i powiedział nigdy więcej, więc radzę uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Ja w piatek sprzedalem do OSI Foodworks 8 sztuk bardzo ladnych byczkow Simental Limousine Mieszance Srednia waga 823 kg. Pierwszy raz sprzedalem na WBC i nie zaluje , Tylko podstawowy warunek to wiek byka maksymalnie 22 miesiace i wtedy cena za klase U byla 14.5netto klase R 14.00netto y byki byly w klasie u i 4 w R .

Wazylismy caly samochod na pusto i pelno u nas w gospodarstwi i po dojechaniu bykow na ubojnie i ich zwazeniu riznica byla 128 kg czyli wszystko sie zgadzalo. Srednie wybicie wyszlo 56.43 byly byki co wybily sie 59.04 a byl tez co 53,4 .

 

Nie bylem przekonany zeby sprzedac na WBC bo handlarz dawał nam po 8 zł netto i 6 % skitki ale zadzwonil przedstawiciel ze w piateprzyjada i zabiora . 

 Przyszlo rozliczenie i po przeliczeniu na zywa wyszlo nam 8.66 netto wiec bylo warto ale tylko dlatego ze byki byly do 22 miesiecy gdyby byly starsze cena byla by za klase U 13,4 netto i wtedy by juz sie nie opłacalo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to wychodzi 8, 04 netto. 0, 564 × 14, 25. średnia cena × srednie wybicie. 8, 55 wyszło za najlepszego. 0, 59 × 14, 5. więc troszkę źle cos policzyles, albo Ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Jak myślicie ruszy trochę do góry cena bliżej świąt ewentualnie  przed nowym rokiem? mam trzy sztuki i nie wiem czy już sprzedać czy poczekać, propozycja na dziś 7zł za ho w przedziale 700-800kg, handlarze jak zawsze mówią że zaraz będzie tanieć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bredzi cena bedzę rosnąć aż do połowy lutego zawsze tak jest. A to dlatego że ludzie nie sprzedają i przetrzymują bo sobie tłumaczą kto ci przyjedzie w zimę a drugi powód to brakujące pasze objętościowe które motywują wówczas do handlu właśnie w okolicach lutego marca . I ta cena 7 zł to netto ? Moim zdaniem za takie sztuki to powinieneś dostać w granicach 7.50-8 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

7 netto to 7,49brutto przecież. Ja teraz sprzedałem ho 24miesiace i 2tyg, bez koncentratu tylko swoje zborze i kiszonki, miał 840kg odciagli 8procent.Tez po 7netto I tak się zastanawiam każdy mówi że HO to be ale cielak kosztował mnie 600zl. Więc wielkiej różnicy w mięsnych nie widzę, chyba tylko dla oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No właśnie 7 brutto, też wydaje mi się ze mało, trzeba chyba poczekać z nimi na nowy rok.

Kris święte słowa, nawet ho jak zrobi dobrą wagę to finalnie wyjdzie zysk jak z mięsnego po odliczeniu zakupu cielaka, druga sprawa to ciężko w moich stronach znaleźć mięsne cielę a kupować odsadki po 3koła to jaki w tym biznes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Grzesiek tak jest u mnie byle by miał inny kolor niż biało czarny to już wołają że to ciele mięsne i ceną ponad tysiąc. Teraz ho kupuje po 700zl(nie da się taniej). I jak mam dać 1500zl za ala mięsnego to mam dwa ho. A paść może to o to czy chorować. Poprostu za mięsne u nas za mało dają przy sprzedaży. Mięsny powinien przy sprzedaży wrócić się za droższe ciele, i jeszcze coś więcej powinno zostać niż z ho niestety w mojej okolicy tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniec    1

styrciak mam pytanie, też sprzedawalem do osi i mówili że do 24 miesięcy takie ceny a ty piszesz 22 nw już sam, mówili ci tak czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

witajcie, dzis dzwonilem do praktycznie stalych odbiorcow cena 8,5 firma, m,kot  w zeszym tyg placili 20gr nizej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

panowie!gdzie są takie ceny! u mnie 1 grudnia poszedł byk hf 790 kg brutto 22 miesiące do ubojni Sztum to dostałem po 6.50 +VAT .NIKT tutaj nie da więcej. Pozdrawiam .Kuj-pom. ok.Grudziadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

ceny brutto znaczy ja mam miesznce waga 650-750 netto mam tez belga ktorego juz widzieli i powiedzieli ze dorzuca,  z kuzynem oddajemy czesto razem i moja cale auto z roznymi  kolesiami handlowalem i jesli mam w miare sztuki to ida do w/w gosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

sprzedany hf 615 kg żywej, minus 8% skity , po 6,50 brutto ,waga pewna

 

No i prawidłowo! Handlarzyk też człowiek, na święta kase potrzebuje. Trzeba sie dzielić w ten przedświąteczny czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

53% to według mnie bije sie  w miare nie opasiona krowa a nie R klasa byk

poza tym myśle że te wysokie ceny na wbc to ceny brutto a jeśli netto to nie za wage ciepłą a po wychłodzeniu i odcięciu wszystkiego co się da

ceny za byki w moim rejonie od 6,5 do 7,7 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Do Kamieniec 

 

U mnie przedstawiciel byl dwa razy i mowil ze taka cena tylko do 22 miesiecy. Przesłal mi cennik na maila inny niz na stronie OSI i w nim jest wyraznie napisane ze bydlo ma miec maksymalnie 22 miesiace w przypadku przekroczenia 22 bedzie rozliczane wg podstawowego cennika. W cenniku byly tylko dwie klasy R i U 

 

Ceny ktore podalen to ceny netto R-14.00 zł U - 14.50 zł

 

No i kolega chyba zle przeliczyl to na wage zywa bo wg Mnie to powinno byc tak :

Byk waga 832 kg brutto skitka 7 5 % gdy sprzedajemy na zywa wage wiec 832 kg*0.93 =773 kg miesa razy cena

WBC 832 kg *(srednie wybicie )0,564%= 469,24 kg * 14,25 netto =6686,8 ( taka sume dzielimy przez kilogramy bylka po odciagnieciu tzw skitki ) 6686,8zł /773 kg=8,6594 zł netto za kg wiec cena brutti za kg wynosi 8,6594*1,07 (ryczałt )=9,25 zł brutto za kg

 

To jest srednia cena jaka wyszła za kg byka . Wiec za zywa wage takiej cenny raczej bym nie uzyskal .

 

 

 


A co do ceny to wydaje mi sie ze ceny pojda jeszcze w gore . Bo dzien przed odbiorem przedstawiciel mowil ze cena za klase U wzrosła o 10 gr i myslalem ze sie na nia zalapie ale ja jednak mialem wyslany cennik kilka dni wczesniej i bylem rozliczany wg tego wysłanego.

 

Handlarze to ciagle gadaja ze bedzie taniec a ja tak obserwuje ceny jakie oferuja na http://www.cenyrolnicze.pl/ i przynajmniej od pol roku ceny na WBC wogole sie nie zmieniaja a nawet ida w gore ... wiec handlarz to zawsze znajdzie pretekst zeby tylko zarobic na rolniku. raz ze opieprza troszke na wadze to reszte zjada cena a dla nich 20 gr na kilkunastu sztukach na aucie to juz sie robi sumka .Z czegos musz tez naganiaczom zaplacic .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kolego podawałeś średnią wagę 823 a liczysz z 832 .

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

No faktycznie moj blad :) ale to i tak nie zmieni ceny :) bo wieksza waga zywa  przy tym samym procencie wybica to wieksza waga na WBC .

 

Najprosciej to jednak policzyc tak : 

 8 sztuk * 823 kg=6594 kg zywa waga * 0,93 % =6123,12 kg

 

WBC 6594*0,564 % =3713,76 kg * 14,25 zł = 52915,60 netto /(podzielic przezwage zywa po odliceniu skitki) /6123kg= 8,65421 zł netto za kg 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj