matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

Sołtys już nie raz pisałem ale u mnie słaby w okolicy daje marne ceny. Co do cen krów to nie każdy sprzedaje krowy w 1 klasie. Czasami to może mieć wagę ale skóra i kości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak pisałem że sprzedaje krowy po 5 zł to sołtys mówi że dymali mnie na wadze .... a teraz jak ktos przedał po 3 zł za chabaete może to tez go dymneli? Ja sprzedałem tez ostatnio 2 sztuki w wadze  do 500 kilo i stare koślwae sztuki i cena wydawała mi się za nia ok bo ledwo co wstawały ...Za jedną dostaniesz i ponad 5 za druga tylko 3 takie czasy jaki towar taka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Wczoraj sprzedalem krowę w wadze 560 kilo i udało się wytargowacja po 5 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Sprzedawał ktoś bydło do Zbyszko z Bedonia.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10

Sprzedany byk grubej budowy H0  17 miesięcy,waga 612kg,7% skitka,cena 7,40 za kg.Odbiorca Rzewnick Marcin z Makowa Mazowieckiego.Panowie w jakiej klasie wybijają się byki HO?Rzewnick twierdzi ze mój byk wybije sie w klasie O.Nie jestem pewny ponieważ jeszcze byków  HO nie sprzedawałem do ubojni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Sprzedawał ktoś bydło do Zbyszko z Bedonia.

 

Sprzedawał.

Długi termin płatności był. Jak obecnie nie wiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Sprzedany byk grubej budowy H0 17 miesięcy,waga 612kg,7% skitka,cena 7,40 za kg.Odbiorca Rzewnick Marcin z Makowa Mazowieckiego.Panowie w jakiej klasie wybijają się byki HO?Rzewnick twierdzi ze mój byk wybije sie w klasie O.Nie jestem pewny ponieważ jeszcze byków HO nie sprzedawałem do ubojni.

Ma racje tak one wychodza jednak sa wyjatki

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10

A masz jakąś fotę tego byka?

 

Oto fotka sprzedanego byka,fotka robiona w lipcu.

post-46980-0-81331200-1474484401_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jak pisałem że sprzedaje krowy po 5 zł to sołtys mówi że dymali mnie na wadze .... a teraz jak ktos przedał po 3 zł za chabaete może to tez go dymneli? Ja sprzedałem tez ostatnio 2 sztuki w wadze  do 500 kilo i stare koślwae sztuki i cena wydawała mi się za nia ok bo ledwo co wstawały ...Za jedną dostaniesz i ponad 5 za druga tylko 3 takie czasy jaki towar taka cena

 

Pisałem bo jakie ciężkie sztuki sprzedawałeś???

Sołtys już nie raz pisałem ale u mnie słaby w okolicy daje marne ceny. Co do cen krów to nie każdy sprzedaje krowy w 1 klasie. Czasami to może mieć wagę ale skóra i kości....

nie wiem u mnie ceny dają fajne na krowy i jałówki byki to różnie ale za byka lepiej płaci Brzegowy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Panowie (i Panie) zasłyszałem taki temat: Do jakiego wieku można trzymać byka (ile miesięcy) żeby nie trzeba robić jakiś dodatkowych badań mięsa? Wie ktoś, coś na ten temat?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a  z jakich  źródeł  ci to wiadomo? czy  sam  sobie  wymysliłeś? 

 

okazuje  sie  ze  nie  mam  racji bo  wiek  znowu  został  podwyzszony ...

 

Decyzja Komisji Europejskiej 2009/719/WE z 28 września 2009 r. upoważnia niektóre państwa członkowskie do zmiany swoich rocznych programów monitorowania BSE (Dz. Urz. UE L 256 z 29.09.2009, str. 35). Daje to państwom członkowskim możliwość zmiany dotychczasowych rocznych programów monitorowania tej choroby.

Na jej podstawie podwyższono już kilkakrotnie wiek zdrowego bydła podlegającego obowiązkowemu badaniu w kierunku BSE z 30 do 72 i wreszcie do 96 miesięcy.

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsiw sprawie wprowadzenia programu zwalczania gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) na 2016 r. następuje kolejne podwyższenie wieku bydła badanego w kierunku BSE.

Od 1 stycznia 2016 r. badaniu podlega bydło:

  1. powyżej 108 miesiąca życia w przypadku bydła poddanego normalnemu ubojowi;
  2. powyżej 48 miesiąca życia w przypadku bydła należącego do tzw. „grupy ryzyka”

Wzrost wieku badanego bydła to oszczędność dla budżetu państwa.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie (i Panie) zasłyszałem taki temat: Do jakiego wieku można trzymać byka (ile miesięcy) żeby nie trzeba robić jakiś dodatkowych badań mięsa? Wie ktoś, coś na ten temat?

Wszystko zależy komu sprzedajesz....jedni chcą do 24 inni do 30 miesięcy siejąc propagandę, że trza badać itd, a rzeczywiście chodzi o to,że eksport nie chce brać starszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Panowie, ile wołać za buhaja 4,5 rocznego rasy limousine. Muszę go sprzedać ponieważ w kościach mu strzela i stawy prawdopodobnie siadają. waga około 800kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Sprzedane 5 byków hf, średnia waga 700 kg netto po 7 zł netto, odbiorca firma słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Byk HO 440kg dziś sprzedany 6,8 netto.Ekonomia hodowli bydła powala na kolana jak bym miał żyć z tego to bym długo nie pociągnął.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj