matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

nespe    0

panowie mam takiego byczka z 300kg ma jakies 10 m-cy i pekła mu kosc w nodze . mało je chudnie w oczach i co tu z tym fantem zrobić ? obdzwoniłem wszystkie pobliskie skupy i nikt nie chce tego wziąc . a to się nie opłaca a to za daleko .co byście poradzili ?



Mi ostatnio 600 kilowy byk z luzu złamał zadnią nogę trochę schudł i kulał ale był spokój ale po2 tygodniach zrosła się i dojadł na pastwisku poszedł w normalnej wadze .Raz cielakowi usztywniałem (nie potrzebnie) zrosła się krzywo i śmiesznie wyglądał jak biegał po łące...ostatniemu cielakowi już nie usztywniałem i zrosła się prosto i urósł i był największy że stada...

Edytowano przez nespe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Wiem, a Ty zjadasz swoje byki i kręcisz lewe papiery?

 

Panie miałem w tym tygodniu przypadek,że byczek lekko ponad 140kg złamał tylną nogę poniżej stawu kolanowego to dostał w łeb a biżuteria pójdzie na innego młodszego-a odpowiadając na Twoje pytanie to nie zjadam swoich byków bo po prostu nie lubię wołowiny!! ;)

jak złamał noge, to szkoda oddać na "pourazowe" za 600zł. Wez go zabij i sprzedaj mięso z kością po 16zł. Byczek 300kg powinien zrobić 150kg mieśa x 16zł to 2400zł. A co do odpadu z powodu złamania, to o 1/4 wypowiada się człowiek który nigdy takich przypadków nie widział. Odpad będzie w okolicach 5kg

Kolego gdybyś czytał ze zrozumieniem napisałem max!!!a przy niektórych złamaniach odpadu praktycznie zero tylko trzeba działać szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Chyba już w góre coś poszło.Wczoraj mówił  pewien odbiorca ze nawet 7.80,ale na dzień dzisiejszy nie mam nic na sprzedaż i nie wiem jak to w praktyce wygląda......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie, pytanie trochę może naiwne, ale w jakim okresie w roku ceny bydła są przeważnie najwyższe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Według mnie ciezko to okreslić,wszystko zależy od roku,pogody(chodzi mi np o suszę gdzie odbija to się na zasobie zywieniowym)  i naszej,,wspanialej''ekonomi w panstwie.Ale ja się staram tak gonić bydło początkiem roku i przed wakacjami (czerwiec).Ale wiadomo nie ma tak jak się chce.No i racja zgłaszanie wniosków o dopłaty ............

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najlepsza jest wtedy jak napierdzieli śniegu tyle ze ze dwa tyg żaden handlarz d*py nie ruszy z chałupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

jakieś nowe rynki sie otworzyły, czy jakas inna przyczyna zapowiadanych wzrostów?

 

jeden z powodów to okres żniw, chłopy zajęte robotą to i towaru mniej, co roku tak jest

na większe wzrosty liczył bym na połowe września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Zapowiadane byly podwyzki na lipiec i nastapil spadek. Teraz mowia,ze cena wwzrosnie po polowie sierpnia.Nic nigdy pewne nie jest.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

u mnie w tamtym tygodniu jedzil za bydlem z firmy bratex z łodzi płacil brutto na reke,powiedzialem ze czekam na lepsza cene to twierdził ze dopiero w listopadzie zdrozeje teraz bedzie taniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu333    1

propozycja za byki od banasiaka 7 zl za 9 mieszancow a za 5 gorszych 6.8 netto.Z Płocka chyba Graliński dawał 7 i tych gorszych wcale nie chcial chciał brać. I przyjechał Łuniewski i maja poszły za 7.30netto wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie miałem w tym tygodniu przypadek,że byczek lekko ponad 140kg złamał tylną nogę poniżej stawu kolanowego to dostał w łeb a biżuteria pójdzie na innego młodszego-a odpowiadając na Twoje pytanie to nie zjadam swoich byków bo po prostu nie lubię wołowiny!! ;)

 

ja uwielbiam wołowinę :) może nie na temat ale dziś byłem na festynie i próbowałem smaków Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego,pozdro dla wszystkich którzy w tych województwach produkują wiłowinkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Zapowiadane byly podwyzki na lipiec i nastapil spadek. Teraz mowia,ze cena wwzrosnie po polowie sierpnia.Nic nigdy pewne nie jest.

ale ta pani jest ladna..

 

Panowie, pytanie trochę może naiwne, ale w jakim okresie w roku ceny bydła są przeważnie najwyższe? 

nie da sie  powiedziec   kiedy teraz w kazdej chwili moze spasc i wzrosnac.Teraz ma do turcji isc sporo wiec pojdzie w gore jak tylko otworza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Turkom brakuje 350 tyś ton mięsa, więc trochę tego bydła potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Marju12 dziekuje bardzo za komplement,milo jest czytac cos pozytywnego o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Dziś sprzedane 5 sztuk byka ceny od 6.8 za hf do 7.10 zł za ncb ceny netto 2 z łańcucha i 3 z luza odbiorca firma Grażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj