matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

nespe    0

pamiętajcie że Oni zawsze będą mieli rolników za frajerów...raz przyjechali do mnie po 12 byków zaczęli mi cos pier**lic że to żadne mieszance tylko hf i sprzedałem tylko 2 na zywom wage bo potrzebowałem kasy ale powiedzieli ze jak dobrze się wybija to dołożą ...dzwonie za parę dni i pytam szefa ubojni i jak a facet do mnie ze te mieszance słabo się wybiły .w dodatku oszukali na wadze bo zabrali 2 najwiesze a po 3 tygoniach zabrała inna firma reszte na wage ogólna i miałem rozeznanie jak jest faktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

tak sobie myślę że pod koniec maja lub w czerwcu cena powinna być lepsza ? ludzie chyba sporo sztuk wysprzedali z braku paszy i chyba będzie brakowało ciężkich byków? dobrze myśle?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zaraz koniec dopłat z tego co czytam to cenna przyzwoita za byki zeby tylko nie spadła i zeby zaczęło padać bo u mnie w
miesiąc 6 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

mat, największe spadki są jak minie przepisowy miesiąc od zgłoszenia o dopłaty - wtedy rynek zalewa mięso wołowe. W tamtym roku ceny sporo spadły, w tym raczej troche lepiej ale teraz najgorszy okres. Jak dla mnie ceny zaczną rosnąć koło połowy czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No ale wszyscy też nie składają wniosków w jednym terminie


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

No właśnie w tym roku jest termin przedłużony i to sie rozłożyło ale w tamtym bardzo dużo było skumulowane i cena spadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Też mi się wydaje że jeśli byk jest normalny i zdrowy to lepiej na wbc, ale ciężko z uczciwością. Sam niedawno to przerabiałem. Potem zadzwoniłem i dobitnie powiedziałem co myślę, ale nie po to żeby mi cokolwiek oddal bo taka rozmowa nie mialaby sensu, zrobiłem to żeby oszustowi pokazać że rolnik ma swój rozum i umie liczyć i wie jak go sie w ch..a robi. I chętnie mogę zrobić antyreklame :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Ktoś wie ile można  wyrwać za sima na eksport  z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

sprzedane w środę 7 sztuk byków  w tym 6 hf waga od 620 do 950. 12,30-O, 12,80-R, 13,20-U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Sprzedawal ktoś w ostatnich dniach do biernackiego? Bo mnie już miesiąc z kasa przeciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

BS 700 kg br -7,7 Mieszaniec sim z czymś tam 700 kg 7,7 br, hf 700 kg 7,0 Kebej Kobiałki stare. Jałówki MM 600+ - 7,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

Witam :) czy nie wiecie jaka jet obecnie cena w Kole za bydło, akurat mam do odsstawy byka, jałowkę i 2 krowy. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Sprzedawal ktoś w ostatnich dniach do biernackiego? Bo mnie już miesiąc z kasa przeciaga

czym się dziwisz???u nich zawsze tak jest..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Do tej pory nie bylo.z nimi problemow a że przeciagaja vatowcow to slyszalem ale ja na vacie nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wszystkich przeciągają jednych mniej innych więcej a vatowca to ho ho....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoswazny    0

otóż to, ostatnio bez ogladania proponowali mi 7,20 - 7,30 netto

Kolego czasem nie jesteś z okolic działdowa . 

i kto ma taką cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omenik1    2

Kolego czasem nie jesteś z okolic działdowa . 

i kto ma taką cene

 

raczej okolice brodnicy, graczyk i gortatowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój kolega sprzedał do nich z luzu 38 sztuk jest watowcem to za kasa czekał 6 miesięcy NIE POLECAM zdążysz zbankrutować  i na nowo zaczać biznes zanim czasem kase dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Sprzedane w piątek 14 sztuk byków mieszańców. Cena 7,50zł brutto i 4% na brud. Średnia waga: 615kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Sprzedane w piątek 14 sztuk byków mieszańców. Cena 7,50zł brutto i 4% na brud. Średnia waga: 615kg.

Ile miały jak sprzedawałeś ?? 1,5 roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprzedane tydzień temu do pini beef 3 byki klasa o 13.3 netto za  wbc 7.6 w przeliczeniu na zywca brutto za hfy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Serio? w zeszłym tygodniu Pini Beef miało cene 12,70 za O, 12,80 O+, to momentalnie tyle podrozały? Chyba w R-ce Ci przeszły skoro tak,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

agrostar do mnie jechał ponad dwa miesiące a pan S. obiecywał ze zabierze jak tylko bedzie mógł. termin odbioru odkładał chyba z 6 razy tlumaczzac sie ze nie ma zbytu na takie duze sztuki. moze dlatego tez ze prawda oczy kole jak upomniallem go jak jego pracownicy probowalli oszukac mniee na wadze i zostali złapani. Dla mnie to jest niepoważny człowiek. choc jakk ddojdzie.do transakcji to cene daje dobrą

 

Jak dokładnie  chcieli cię okantować z agrostaru? Zazwyczaj sprzedaje właśnie do nich i jestem ciekaw co wyprawiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj