matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

mglowa    1

Mleko w ostatnim czasie poszło średnio 20gr w gore a na głównej na czerwono!
Dlaczego sołtys tak twierdzisz nie raz było na czerwono bydło. To jest taka sama sytuacja jak w agrobiznesie nie raz mówią ze cena do góry a przyjeżdża taki handlarz i mówi całkiem co innego. Przeważnie to media się myla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

dlaczego?pOnieważ kiedyś sprawdzałem cenę chyba pszenżyta to pokazywało ok 800,-/t średnio na kraj bo jakiś baranek napisał,że u niego po 4000,-.

Pisałem nawet do adm jak to jest i dostałem taką odp.ale to było jakiś czas temu więc może się poprawiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

koledzy witam wszystkich potrzebuję opini o ubojni w golinie chyba biernacki odnośnie płatności no i jak tam teraz z wagami bo kiedyś było rużnie proszę o szybką odp.A oferują 8;50 plus vat za mm 800 do 900 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

no właśnie był z kożmina ale warunek muszą mieć około 800 kg i super umięśnienie

Edytowano przez iwik073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

obejrzał bydło i tyle zaproponował???

Jeśli tak to naprawdę szacun musisz mieć super sztuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam iwko to masz same rasowe sztuki wiesz nie szaroles tylko choralise 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

jak z kozmina to pewnie pan Michal starszy faet który pracowal w goli nie a teraz jest na emeryturze i nagania do goliny i bm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też słyszałem, że od poniedziałku bydło staniało. Panowie zna ktoś Macieja Zagrobę? Działa chyba na północy mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiekK    0

Sprzedane 4 byki - 2MM 1HO 1 Angus, waga brutto 690-730 kg, 390-405 kg półtusze, wiek 23-25 miesiecy, cena 13,60zl/kg WBC, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohanDeeres    6

Ile Ty masz lat chłopcze???Zapewne niewiele albo jeszcze mało widziałeś....Przeczytaj posty wyżej z cenami wyciągnij z nich średnią i sobie pomyśl dlaczego akurat Tobie handlarz dał 8 za HO...Albo TY pokolorowałeś cenę albo handlarz jebnął Cię ostro na kilogramach, innego wyjścia nie widzę.....o przepraszam jeszcze może te Twoje HO to  jakieś 75% LM,CH... ;)

 a ty chłopcze słuchaj większość ludzi tak robi czy na bydle czy trzodzie się waży razem ze sztuką lub bez samemu  i jak się zgadza każdy rolnik zadowolony bo waga elektroniczna i wszystko ładnie rolnik wszedł sam 80 90 kg waży pięknie ładnie  pięknie ale to nie wszystko nie którzy mają ręce w kieszeni a co nie którzy mają ze swoich doświadczeń inni specjalnie wagi kupują jak to się kiedyś na skup ciagneło za starem 200 lub jakieś rozwalone i nie jeden powie że ta waga zarabia na siebie tylko że stoi tu koło obory i każdy inaczej zaraz handlarz gada 

witam iwko to masz same rasowe sztuki wiesz nie szaroles tylko choralise 

a ty kolego dodaj zdjęcia i dopiero może pośmiejemy się z ciebie a jak już coś to jak kolega wyżej napisał szaroles to wiadomo o co chodzi i jak coś to nie choralise tylko charolaise a to dużą różnica niż błąd kolegi , szaroles większość tak pisze i wiemy o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Ważenie sie z bykiem i bez nic nie daje bo niektorzy maja takie magiczne piloty w kieszeniach i wytarowane jest na duzy minus. Więc dla przykładu gospodarz wazy 90 a byk 700 to waga pownna pokazac 790 a w praktyce pokaze 700 albo 720. Tylko i wyłącznie swoja waga daje gwarancje. A jak kupujacy bedzie miał jakies halo że waga zawyza bo nie ma legalizacji to takiemu panu dziekujemy ^^  Pomorskie hf do 6.60 netto dla Skiby.

Edytowano przez ciastek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mglowa    1

Z tym pokazywaniem wagi nie mogę do końca się zgodzić, u mnie zawsze idzie przez moja wagę i cena jest taka sama. Ciekawe co to macie za kupców i wasze ceny z kosmosu.......,
Ciastek znajdź normalnego handlarza a nie magika

Edytowano przez mglowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj