matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

u mnie max 7 brutto za jałówki mm płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687


w piątek sprzedane 3 byki. 2 hf waga 560 i 540 kg po 7.50. i jeden LM waga 650 kg po 8zl. odbiorca Janusz Stabrawa. Mam jeszcze 2 jałówki LM waga około 550 kg. nie macie namiaró w kto by dobrze zapłacił

Jałówki czyste LM??
Za hf dostałeś chyba jedną z najlepszych cen na forum a właściwie to najlepszą biorąc pod uwagę ich wagę-ciekawe ile naprawdę ważyły :D
albo żeby rozwiać wszystkie wątpliwości podaj rzeczywistą cenę tych BYYYKÓW





...........ach te ferie.................


niestety
jedno co dobre to że ceny bydła rosną bardzo szybko i za max dwa tygodnie za hf będziemy brać po 8,- i to już netto i to od 500kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Świeży użytkownik, i od razu rzuca nazwiskami i ceny raczej z kosmosu albo tara na wadze 160kg....


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

ach jakbym chciał żeby te ceny były takie wysokie ;)

a tu za super MM ponad 750kg netto ciężko było utargować 8 brutto i to przy większej odstawie-a winna temu wszystkiemu własna waga :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Jaka cena w łódzkim ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

za byka nikt ci nie da więcej niż 7,5 +wat

ci co nie biorą na gnój 50 gr a nawet złotówke mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Ogólnie co do pośredników to nie można powiedzieć, bo w mojej okolicy wagowo dość uczciwie wychodzą. Ale im mniej pośrednictwa tym lepsza zapłata.Ostatnie z 10 sztuk sprzedawaliśmy poubojowo. Odciągają 150 zł od sztuki, reszte oddają. To powiem szczerze że na kazdym byku było od 300-450 zł wiecej na kazdej sztuce wzgledem tego co by mozna dostac na wagę żywą. A kojarzy ktoś moze firme Banasiak? oferują dość wysokie stawki, wiec jak to u nich z wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomiuk123    123

Dzisiaj pojechały 2 byki LM 100 % niestety nie na export. 

Cena 9 zł/kg 

Wiek 17 miesięcy 

Waga 620 i 716 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

co myslicie o tym ?

moze jednak jest szansa na nowe rynki zbytu ?

 

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska-swiat/ministerstwo-rolnictwa-sa-nowe-rynki-zbytu-dla-polskiej-zywnosci,62153.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

może i otworzą sie te nowe rynki ale ile tam towaru pchniemy??Promil tego co szło do rusaczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Raczej zbyt wiele to nie pomoże, bo za daleko są te kraje i koszty transportu za duże.

Jeżeli chodzi o mleko to słyszałem że w proszku tylko prawdopodobnie będą tam eksportować.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

może i otworzą sie te nowe rynki ale ile tam towaru pchniemy??Promil tego co szło do rusaczy???

 

no ale do ruskich to bydło nie szło...

a pisza ze Izrael chce brac duze ilosci wołowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

u nas w wlkp. po 6,80 netto za jałówki płacą :) jutro będę sprzedawał ale wbc 1 jałówkę i 2 byki 1xhf 1xmieszaniec po sim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wiem o tym podałem tylko przykład a Żydki to biorą od dawna i to sporo tylko jedno ale musi być RYTUALNIE bite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mglowa    1

Ciekawe ile zakładów w Polsce może bić na rytuał. Chociaż oni tak ubija to i tak nam więcej nie zapłacą tylko oni zarobią. Tak uważa pośrednik co ode mnie bierze a wy jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

kilka jest bija bez przerwy-nawet jak było oficjalnie zabronione to niby bili w Czechach czy gdzieś tam ;)

Co do ceny to uważam, że zamiast wzrostów to w niedługiej przyszłości możemy spodziewać się spadków-dzięki dopłacie.Dobre bydło będzie w cenie zresztą jak zawsze ale "MIĘSNE HF'y"to i do 5 mogą spaść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a mi sie wydaje ze wołowina ma przyszłosc, lepszą niż mleko czy świnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

tak jak Ty pomyślało wielu i gdzie nie spojrzysz od zeszłego roku w każdej szopie nastawiane-jak to dorośnie czyli zacznie się tak gdzieś od września/października jeszcze zależy jaki będzie rok jak znowu suchy to cena będzie ale jak będzie urodzaj to zobaczycie będzie kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Wołowina na pewno ma przyszłość. Ale z 2 strony z mleka jest systematyczny dochód. A nie każdy odstawia opasy co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj