matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Gość   
Gość

krowa sim 807 kg po 6.20 dwa byki jeden 640 kg po 7,40 drugi 540 po 7,10 oba hf odbiorca Maciejowice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

krowa sim 807 kg po 6.20 dwa byki jeden 640 kg po 7,40 drugi 540 po 7,10 oba hf odbiorca Maciejowice 

sprawdzales wage? do mnie nie mogli dojechac jak powiedzialem ze mam byki wazone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

Sprzedane Byki na wbc po przeliczeniu na żywo za czarno-białe po 7,5 simentale od 7,7 do 8,20 ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

BM Kobylin zakładają fermy po 5 -7 tyśięcy byków to sami sobie odpowiedzcie jakie ceny czekają Nas w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tomtomm22 zawsze ważone i się zgadza, co do przyjazdu to myślał że będzie 6 sztuk i przyjechał, oni zawsze mają problemy z dojazdem, u nas jak przyjeżdżali to mieli pół samochodu prawie z jednego miejsca, ogólnie z tego co mówił to mają do odbioru pojedyncze sztuki krów, pod Stoczkiem Łukowskim spadł ubój o połowę przez dopłaty a też krowy wyszły na trawę i się skończyły problemy z paszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

propozycja za byki mieszanice limuzyny 7 30 plus vat około 700 kilo sztuk 11 dobra cena czy zła moja waga
propozycja za byki mieszanice limuzyny 7 30 plus vat około 700 kilo sztuk 11 dobra cena czy zła moja waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Agrostar

byki mieszańce ho 7,80zł/brutto

byki mięsne 8,20zł/brutto

 

W porównaniu z łukowem d... nie urywa wole dalej sprzedawać na wbc do łukowa wbrew przekonaniu co niektórych że wbc jest nieopłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Słyszałem od handlarzy wożących bydło do łukowa że przy ważeniu bydła na zakładzie na wadze elektronicznej od razu nastawione jest 3% potrącenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

wczoraj wyceniał biernacki byki meszance po 7 netto i spusciłem go na drzewo... dzisiaj posrednik do pini beef po 7.3,  6% jutro jadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

pytanie

jak płacą w waszych stronach za byki ,takie powyżej tony ? znajomy ma takiego z 1200 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

a wiek??U sąsiada takiego 1100kg nie chcieli bo za ciężki-oddał po 7,5,-netto a sztuka jak malowana jeno lekko złośliwa i już popuł wszystko co mógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

2 czerwone niby LM, ale nie wiem ile % bo brane u handlarza:

- 682 kg - 8,4 zł/kg brutto

- 674 kg - 8,7 zł/kg brutto

do tego taki patyczak czarno biały

- 610 kg - 6,5 zł/kg brutto

 

Odbiorca: Wojciech Kościesza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

biernacki sobie kpi ostatnio z tymi cenami,płaca gorzej niz handlarze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik1995    25

Dzisiaj sprzedane 2 byczki mieszance jeden 630kg po 8zl drugi 608kg 7,5zl krowa 660 kg 5,5zl i jałówka mięsna 500 kg 7zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

2 czerwone niby LM, ale nie wiem ile % bo brane u handlarza:

- 682 kg - 8,4 zł/kg brutto

- 674 kg - 8,7 zł/kg brutto

do tego taki patyczak czarno biały

- 610 kg - 6,5 zł/kg brutto

 

Odbiorca: Wojciech Kościesza 

 

Czy te 8,7  to max cena czy płacił jeszcze komuś coś więcej? Czy wiesz może jaka jest cena wysokoprocentowych jałówek Lm u Kościeszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094

Wczoraj sprzedana krowa hf 600-4,5 jałówka mieszaniec 550-6,5 i byk hf 710-6,70 wagi i ceny netto odbiorca Kasol z Trąbczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Dzisiaj sprzedane 2 byczki mieszance jeden 630kg po 8zl drugi 608kg 7,5zl krowa 660 kg 5,5zl i jałówka mięsna 500 kg 7zl

co to za mieszańce,że taka cena??Jak ważone??

Bo coś mi tu śmierdzi takie małe sztuki a taka cena no chyba,że to min 75%LM/bbb/BD......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj