Dami147

Metal-Fach czy Metal-Tech co wybrać???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dami147    18

Chciałbym się poradzić odnośnie zakupu wozu paszowego, upatrzyłem dwa Metal Fach T-659 BelMix 7m3 oraz Metal Tech wp8, prosił bym osoby posiadające wozy o opinie plusy i minusy, z góry dzieki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

A nic Ciekawego z używanego zachodniego nie znalazłeś ? 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

wolał bym coś zachodniego ale za coś w miarę trzeba sporo wyłożyć a jak tańszy to ślimak się kończy i kocioł przetarty a na zakup planuje przeznaczyć ok 50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki wóz od 5 lat tylko ze 8m3 a w zasadzie 9m3 bo miałem robionego konkretnie pod wymiar mojej obory. Awarii jak narazie żadnych nie miałem tylko noże wymieniam koszt ok 150 zł za sztukę można znaleźć tańsze ale nie warto ich brać. Nie mam porównania z pracą innego wozu więc nie wiem jak on wypada na tle innych. Jego wadą jest to że suchy balet potrafi się zawiesić na jakiś czas między slimakiem a ściana ale to prawdopodobnie wina tego ze ma trochę zmieniony wymiar ,,garnka''. Jeżeli się zdecydujesz na któryś z nich to weź dla własnej wygody hydrauliczny przeciwnóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

Metal-Fach. a na jakie stado chcesz go kupic?

 

40 szt. ;) Diler za 7m3 przekładnię 2 biegową. wagę. hydrauliczny przeciwnóz, zażyczył sobie (ful opcja) 62tyś brutto. Jak myślicie dobra cena? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1987    2

Weź Metaltech, dają 5 lat gwarancji na przekładnię to mocne wozy paszowe. Porównałbym Metaltech do Silokinga. Jak się dowiadywałem to WP 8 kosztuje bez przekładni 57500 netto a jeżeli nie chcesz zwiększać stada to spokojnie weź WP 6 z przekładnią w standardzie za 47400 netto. Ceny są przed rabatami, widziałem że mają teraz finansowanie fabryczne które trochę odciąża koszty.


A i weź pod uwagę że są liderami w sprzedaży wozów co świadczy o dużym zaufaniu wśród klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepsza marka patrząc na całokształt firmy jest MetalTech przynajmniej ja mam takie wrażenie. Metal Fach masz za 50.500 tyś zł netto myślę że parę zł jeszcze zejdzie z ceny i woz full opcja. MetalTecha wiekszy troche wiekszy ale goły i 7 tys drozszy a dorzuc jeszcze te rzeczy ktore oferuje Ci Metal Fach to juz calkiem bedzie drogo a wiadomo jaką cena mleka jest. A czemu bierzesz pod uwagę tylko te dwie marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

niekoniecznie te 2 zastanawiałem się również nad euromilk rino fx800 8m3 niby kocioł robiony jest tylko z 2 arkuszy blach i nie ma dodatkowych wstawek posiada 4 sensory do wagi i wagę tej samej firmy która wykorzystuje keenan tylko cena EM to 62 netto zaś MF 62 brutto, a z metal techu jeszcze przedstawiciela u mnie nie było ;-) ma dojechać i pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze jedną moją radą. Nie bierz mniejszej pojemności jak 7m3 niby na twoje stado wystarczy i 6m3 ale lekki zapas trzeba mieć. Poza tym w małym wozie jest gorsze mieszanie. Jak będziesz znał ofertę MT daj znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    18

Euromilk rino fx800, przekładnia 2 biegowa, waga, elektroniczne sterowanie, a cena to 66900 brutto  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

 

Jaki nowy paszowoz wybrac 10m euromilk czy metaltech? metaltech pare groszy tanszy, ale bardziej podoba mi sie euromilk, jakosciowo tez wydaje sie lepszy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1987    2

wez metaltecha, wozy produkuja bardzo dlugo wiec maja doswiadczenie, daja 5 lat gwarancji na przekladnie bo tylko ona moze sie popsuc w wozie i wyglada super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Ktos wytlumaczy, dlaczego warto doplacac do hydraulicznych przeciwnozy? Czy manualna regulacja staje sie az tak klopotliwa z czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdeXZet
      Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?
    • Przez damianoooo
      Panowie jestem świeżym posiadaczem ciągnika z ładowaczem czołowym Chciałbym kupić do niego chwytak bel foliowanych lecz nie wiem jaka to jest ramka. Wile widziane linki na olx do takich chwytaków 
    • Przez sstefan93
      witam ,interesuje mnie ladowacz metal technik udzwig 1600kg z amortyzacja wstrząsów oraz chwytak na 2 silowniki, i krokodyl, osprzet moze byc z firmy wolmet bo jest tanszy a materialowo malo sie różni, 
      Ładowacz do ciagnika zetor proxima 65, gdzie kupie najtaniej ? Wie ktos cos ?
       
      moze ktos ma taki sprzet i chcialby podzielic sie opinia ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj