patryk159

przyczepa rejestracja

Polecane posty

patryk159    3

Witam kolegów :D

Na jednym z ogłoszen na olx natknąłem sie na ogłoszenie w którym własciciel twierdzi ze nie trzeba rejestrowac przyczepy, tzn dokladnie było napisane "przyczepy nie trzeba rejestrowac gdzyz nie posiada resora i mozna nią jezdzcic na takiej zasadzie jak rozrzutnikiem obornika". Była to przyczepa wywrotka jednoosiowa o ładownosci ok 3.5-4 T. Moze ktos ma jakies informacje co do tego i chciałby sie podzielic info. Dziekuje i pozdrawiam. Szczesliwego Nowego Roku koledzy :D\

 

Edytowano przez patryk159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Sprzedający nie wie o czym pisze albo specjalnie prowadza w błąd. Przyczepa może co najwyżej nie spełniać warunków do rejestracji ale nie ma czegoś takiego, że ma jakąś specjalną konstrukcje i można nią legalnie jeździć po drogach publicznych bez rejestracji i oc. Jedynie na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Witam kolegów :D

Na jednym z ogłoszen na olx natknąłem sie na ogłoszenie w którym własciciel twierdzi ze nie trzeba rejestrowac przyczepy, tzn dokladnie było napisane "przyczepy nie trzeba rejestrowac gdzyz nie posiada resora i mozna nią jezdzcic na takiej zasadzie jak rozrzutnikiem obornika". Była to przyczepa wywrotka jednoosiowa o ładownosci ok 3.5-4 T. Moze ktos ma jakies informacje co do tego i chciałby sie podzielic info. Dziekuje i pozdrawiam. Szczesliwego Nowego Roku koledzy :D\

 

Totalna bzdura, przyczepa to jest przyczepa nie ważne jakie ma zawieszenie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jak asharot pisze - trzeb rejestrować !!!!! Jeżeli nie wierzysz to podpytaj na norcom - forum diagnostów.

 

Natomiast przyjęło się że misiaki takich sprzętów nie sprawdzają, sam mam taką tyle że sztywną zrobioną w latach 80tych (2zbiorniki z Zo56 lub jeden z NH8050 wchodzi) i jeżdżę nią od lat czy to w żniwa czy do lasu czy zawieźć brony na pole czy materiał siewny do siewnika. Najczęściej używana przyczepa wokół gospodarstwa. Policja wiele razy przejeżdżała i nigdy mnie nie zatrzymali. Do dwuosiowych mam dowody+blachy ale powiem Ci że też nie przypominam sobie aby kiedykolwiek mnie kontrolowano czy tatę a dwuosiowe latają do 40km od gospodarstwa. Jak są światła sprawne i hamulce to nikogo nie ruszają.

Teraz robimy (na razie przerwa bo inne sprawy wylazły) wywrotkę na resorach ze skrzynią 3,60x2,10x0,90 i nie będzie rejestrowana bo poza obręb wioski nie wyjedzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Niedaleko mnie w byłym PGR, aktualnie w rękach prywatnych, ciągniki ciągają za sobą potężne agregaty uprawowe, rozsiewacze wapna i nawozów, opryskiwacze i inne ustrojstwa, i nie widziałem na niczym tablic rejestracyjnych, biorąc pod uwagę, że patrząc z tyłu niewiele ciągnika widać, nie mówiąc o tablicy rejestracyjnej ciągnika, a jednocześnie wymaga się rejestrowania wózka do przewozu np. jednej świni.

Powinni niektóre przepisy trochę zmienić, bo są nie na czasie, np. w sprawach rejestracji przyczep rolniczych, czy nie wystarczyłaby tablica z nr rej ciągnika, który ją ciągnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

kumpel przez 3 czy 4 lata jeździł z tablicą włożoną za tylną szybę, ciągnik 100KM za 150k netto. Parę razy pytałem czy nie boi się tak jeździć bez tablicy a on mi pokazał że jest za tylną szybą przywalona gratami (stojąc z tyłu nie widać jej prawie). Dopiero jak na przegląd jechał to chyba przykręcił bo teraz śmiga z przykręconą.

 

Co do nowych pojazdów - skąd wiesz że nie są np wzięte na próbę? Więksi czasem tak robią, u nas jeden wziął kombajn do testów, skosił swoje i kombajn oddał a na drugi rok kupił ciut mocniejszego tej marki która użyczyła mu kombajn do testów.

 

 

Nasze przepisy są parę lat do tyłu za rzeczywistością to fakt ale też nasza mentalność pozostawia wiele do życzenia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garos    2

to jest tak przyczepa jako przyczepa musi być rejestrowana chyba że jest uznawana jako maszyna rolnicza ja mam tak jedną ale woże nią tylko słome i siano 7m dl i 2,5m szer  to wtedy nie musi być wiem bo policjant mi sie pytał gdzie jest tabliczka a ja mu że " to tylko słome wozi" a on mówi: czyli maszyna rolnicza. I bez zadnych problemów. A co do rozrzutnika to jak wozisz nim gnój to zalicza sie do maszyny rolniczej a jak wozisz np zboże czy kiszonke czy co tam jest zaliczana jako przyczepa i musi byc zarejestrowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Po pierwsze miałeś szczęście że trafiłeś na takiego policjanta.

Po drugie z rozrzutnikiem to nie jest tak jak napisałeś. Rozrzutnik korzysta z mocy ciągnika poprzez WOM, podobnie jest z przyczepą samozbierającą.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13
garos

kryterium rejestracji lub nie nie zależy od tego co wozisz

 

o tym decyduje producent na etapie produkcji i procesu homologacji jaka jest niezbędna do rejestracji i szczegółowych przepisów z zakresie wymagań do rejestracji pojazdów oraz przepisów w danym Państwie

 

no w Belgii i Holandi ciagniki rolniczne nie podlegają obowiązkowi rejsetracji (ale można)

w Angli przyczepy nie podlegają rejestracji - mają tylko certyfikat z ładownosci i naciskami osi

a w Niemczech prawie każda maszyna rolnicza i  budowlana-  mają zielone tablice obowiązkowo - nieci inne wymagania jak do normalnych pojazdów ale podlegają rejestracji i ubezpieczeniu ..

 

policjant którego spotkałeś i ci odpuścił bo wozisz słome był naprawde "ludzki" - delikatnie mówiąc - w kwestię jego wiedzy nie wnikam

albo ty masz dar przekonywania ....

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj