Polecane posty

Michalmeer    483

To już by był szczyt zeby na tucz kontraktowy ludzie jeszcze dopłaty dostawali , przecież na tuczu kontraktowym są pewne pieniadze to po co im dopłaty ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Petru to taki dorodny chwast w pięknym łanie pszenicy, nie wiadomo do końca kto go zasiał i w jakim celu, choć drogą eliminacji można by rzucić tezę, że raczej ktoś z tych niezbyt biednych co lubią z zaplecza pociągać za sznurki i robią to w białych rękawiczkach.

prędzej podejrzewałbym go o to że ma kolegów robiących interesy kosztem polskich rolników niż z polskimi rolnikami. :ph34r:

Ale jak każdy mogę się mylić. A nuż to uczciwy na wskroś patriota

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

3,7 netto, mały zakład niedaleko Łańcuta. Sprzedane trzy sztuki tylko, bo zostały, a do następnych Świąt by przerosły. Natomiast Górno 3,5 brutto i kolejka do 26 lutego, musieli nakupić dziadostwa z zewnątrz, bo nie wydaje mi się żeby tyle ogonów hodowali ludzie w pobliżu. Jak bym miał sprzedawać wszystko na fakturę a nie prywatnym odbiorcom to by chyba wyszło tak jak bym płacił za gnój który sam wywalam od swoich świń he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Petru to taki dorodny chwast w pięknym łanie pszenicy, nie wiadomo do końca kto go zasiał i w jakim celu, choć drogą eliminacji można by rzucić tezę, że raczej ktoś z tych niezbyt biednych co lubią z zaplecza pociągać za sznurki i robią to w białych rękawiczkach.

prędzej podejrzewałbym go o to że ma kolegów robiących interesy kosztem polskich rolników niż z polskimi rolnikami. :ph34r:

Ale jak każdy mogę się mylić. A nuż to uczciwy na wskroś patriota

 

Dla Polskiego Rolnika i nie tylko, naszego dobra i dalszej egzystencji w rolnictwie lepiej by ten człowiek nigdy nie zasiadł w ławach rządowych...

Pow. Jasło 4,32 brutto...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

W Poradniku Rolniczym rzekomo pisze ,ze doplata do swin ma byc 46zl do cyklu zamknietego i 23 do otwartego ,a na skupie +10 gr 

Sorry ze bez polskich znakow ale cos mi szwankuje..........


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

cena na dzisiaj 3,80+vat wschodnie podkarpacie 

 
Wysoko! Ale ja jestem na północnym zachodzie, to chyba najgorsze miejsce? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Petru to taki dorodny chwast w pięknym łanie pszenicy, nie wiadomo do końca kto go zasiał i w jakim celu, choć drogą eliminacji można by rzucić tezę, że raczej ktoś z tych niezbyt biednych co lubią z zaplecza pociągać za sznurki i robią to w białych rękawiczkach.

prędzej podejrzewałbym go o to że ma kolegów robiących interesy kosztem polskich rolników niż z polskimi rolnikami. :ph34r:

Ale jak każdy mogę się mylić. A nuż to uczciwy na wskroś patriota

 

Petru to przecież cień balcerowicza za którym stały i nadal stoją pieniądze masona Sarosa. Tego samego który wywołał majdan w Kijowie, sponsoruje napływ uchodzców i łożył na wprowadzenie w Polsce tzw planu balcerowicza, który został opracowany na jego zlecenie w USA. W nagrodę jeszcze tusek dał mu koncesję na nasz łupek.

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

   

Wysoko! Ale ja jestem na północnym zachodzie, to chyba najgorsze miejsce? :/

 

Stoklosa 4,8E.Tuczniki sprzedane 12.01 4,20 brutto waga żywa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

W Poradniku Rolniczym rzekomo pisze ,ze doplata do swin ma byc 46zl do cyklu zamknietego i 23 do otwartego ,a na skupie +10 gr 

Sorry ze bez polskich znakow ale cos mi szwankuje..........

Do cyklu otwartego nie powinno  być   dopłat wg mnie  a to dlatego że dotuje się w ten sposób    hodowców którzy kupują prosięta Duńskie  holenderksie    

Niech się martwią teraz jak byli tacy mądrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Oczywiście Sołtys dobrze mówisz .Będą dopłaty do cyklu otwartego ,ale tylko do PL zwierzaków do zagranicznych nie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dokładnie tak , Ci co mają dunczyka u mnie w okolicy chwalą sie ze mają 50 zysku na sztuce , czyli zarabiają , nie powinni dostać zadnej pomocy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Oczywiście Sołtys dobrze mówisz .Będą dopłaty do cyklu otwartego ,ale tylko do PL zwierzaków do zagranicznych nie .

 

Masz stare info,poszukaj wypowiedż viceministra doplata obejmuje wszystkie tuczniki  bez względu

na kraj pochodzenia prosiaka.Unia prostuje ciekawe? pomysły naszego rządu,wczśniej pisałem że jak będzie 40 zł to cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Tak tak, unia kasę dała to będą się wpier....ć między wódkę a zakąskę.Oni na pewno swego dopilnują, bo zawsze to robią(w przeciwieństwie do 

naszych polityków). Specjalnie dla polskich rolników te fundusze by nie powstały, dla duńczyków to my jesteśmy solą w oku, bo jak by nas nie było

to już opanowali by tereny od Odry do Urala. A Polacy jak na złość jeszcze zipią i machają szabelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Unia będzie naciskać ,aby zachecic do kupna prosiąt ,jeszcze się zdziwimy jak dopłaty do duńczyka będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ws71 jaka wyszła ci mięsność i wybojowość i czy były głodzone przed odstawą ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Czepiacie sie nas za warchlaki duńskie, a mzoe nie dawać dotacji tym co sprzety zachodnie mają bo przeciez mozna kupić tańsze polskie i nie byłoby bolu głowy od spłaty dżon dyra albo fenda.. Tuczarnia stawiona za polskie złote wzięte z polskiego banku karmione przez polskiego producenta pasz i przywiezione przez polskiego pośrednika, dzięki nam też ludzie mają pracę a my tez odczuwamy wahania rynku, szkoda tylko ze tucz nakładczy dostanie kasę bo oni to maja stały dochód..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tu nie chodzi o czepianie tylko zniechęcenie do zakupu z zachodu ,czy nie mozna produkowac fermówki na prosiętach od polskiego hodowcy ? I niech mi nikt nie piepszy że miesność gorsza ,to jest propaganda i nic więcej a co do ilości w zakupie ,to jesli by ktos kupowal stale z jednego żródła ,to i dostawców było by więcej i bardziej by dbali o jakość posiaka i starali się sprostac jego oczekiwaniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

ja tez jestem za polskim prosiakiem ale dzwonisz do zakladu miesnego mowisz ze dunczyk albo holender i od razu cena w gore a czy kredyt wzioles w poslkim banku to bym sie sprzeczal :)  moze bank byl w polsce a nie polski :rolleyes:

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj