Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario3107    4

Witam wie ktoś coś może na temat dopłat? W projekcie było napisane że sztuki muszą być ubite z tym samym nr stada i nr sztuki czyli, zrozumiałem tak że nie mogły przejść przez stado pośrednika? Czy może źle to skumałem? dziś 3,30 +VAT pow kościerski

Pierwotnie miało być dopłata do tucznika sprzedanego z cyklu zamkniętego (od własnej maciory) stąd ten nr własnego gospodarstwa na tuczniku....

Ale sa juz zmiany. Będzie dopłata do tucznika z cyklu otwartego czyli sprzedanego tucznika od kupnego prosiaka ( połowa stawki co do cyklu zamknietego).

Max stawka do cyklu zamkniętego 70 zł/szt.... Ale bedzie pewnie mniej...zależy od ilości wniosków.

No i wnioski maja być składane nie do ARiMR tylko do ARR... trzeba bedzie dalej jechac....tak mi powiedzieli w ARiMR

Wiadomość z agroFakt.pl

Turbina    9

panowie niestety ilości się teraz liczą, także partie po min 50 sztuk sprzedawać i już będzie lepsza cena, a jak mięsne dla dobre świnki to poubojowo. niektórych trochę nie rozumiem co tu piszą ceny po 3,20 bo np wystarczy przytrzymać ten tydzień, a nóż widelec jeszcze dziś niemcy podniesa i jeszcze trochę w górę pójdą i być może cena spedowa pójdzie o 30 gr do góry od poniedziałku. nastały czasy że trzeba śledzić ceny ma rynku, bo pośrednicy tak na nas zarabiają bo sprzedajemy kilka sztuk a po drugie np jak ma cena iść w górę to kupi szybko do końca tygodnia, potrzeba do poniedziałku i sprzeda jeszcze drożej niż myślimy.

Nie zawsze tak jest, w mojej okolicy nogę odstawić 100szt na raz i nie dołożą nawet 5gr, a handlarzowi potrafią do 1zł dać więcej.

turtojs    43

Turbina, no to mnie zaskoczyles, bo u mnie to minimum 30 gr a z reguły 40 gr więcej jest. przy tej ilości to spokojnie i z 100 km przyjadą po 100 sztuk i może tak spróbować szukać drożej skoro w okolicy tak lupia.

donweter1989    181

Nie zawsze tak jest, w mojej okolicy nogę odstawić 100szt na raz i nie dołożą nawet 5gr, a handlarzowi potrafią do 1zł dać więcej.

Komu sprzedajesz, że nie chce nic dołożyć za ilość?

raul7031    8

Cena z wtorku przed niemiecką podwyżką 3,4 zł netto na lokalnym skupie ( 10 gr wiecej niż 2 tygodnie wcześniej ). Na razie tendencja wzrostowa oby tak jeszcze długo.

donweter1989    181

Np, PSS Tuchola.

No akurat rzeźnia w Tucholi to jest ewenement na skalę kraju. Przeważnie małe ubojnie dają lepszą cenę rolnikowi niż handlarz, ale nie pss w Tucholi. Okoliczni handlarze są w stanie lepiej zapłacić niż oni. Jaka teraz cenna w pss?

soltys48    346

okoliczna mała ubojnia 3,5,- netto-zapisy na miesiąc do przodu...

Jedyny plus to,że nie obniżają ceny za sztuki przerośnięte-oczywiście w granicach rozsądku  ;)

jerzy10540    1

3.4/5 nerwy człowieka bierą robisz ile możesz premiksy koncentraty soja narobisz się a masz tyle co nic. To nawet papierosy w tym roku poszły o 5% w górę jak dzisiaj kupowałem 2 paczki to jeszcze na banderoli pisało 2015 cena 14.30 (paczka) nazwy nie będę pisał ale ten kto pali cenowo się zorientuje o jakie mi chodzi powiem tyle znane bardzo. Idę zapale bo jak myślę o tej cenie to mam chęci zakończyć hodowlę świni

Edytowano przez jerzy10540

Matys1990    20

Wczoraj sprzedane do Animexu wyszło 5.17 + vat, wybojowość 78.5 sr waga zywa 122, ale poszło troche sanitarki co strach była trzymac jeszcze około 2 tygodni do ostatniej sprzedazy.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez TolkienBC
      Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem natury technicznej, a mianowicie przebudowuje stodołę na chlewnię dla tuczników na rusztach. Mam w związku z tym pytanie - jaka powinna być minimalna wysokość od posadzki do sufitu w chlewni tego typu. Szukałem już informacji w internecie, oraz starałem się uzyskać informacji u powiatowego lekarza weterynarii,ale on też nie wiedział. Jeśli zna ktoś jakiekolwiek normy tego dotyczące proszę o odpowiedź. Zaznaczam że nie chodzi mi o wymagania co do powierzchni... Nie chciałbym po prostu, aby po zakończonej przebudowie przyjechała jakaś inspekcja i stwierdziła, ze mam za nisko strop... pozdrawiam serdecznie. Aha, jeśli ktoś podobnie adaptował stodołę, niech napisze o swoich doświadczeniach.
    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:

http://moje-ankiety....pond-43841.html

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!

Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki

prosze o pomoc

pozdrawiam