Skocz do zawartości

Polecane posty

oaxis3333    34

Jeszcze czas na wnioski i na pewno nie będzie 70 zł tyko ok 50 zamknięty a Ci co prosiaki kupują 25 ale dokładnie będzie wiadomo jak wnioski będą przyjęte

dzieki :)

maroko    3

3,5 netto, cena z wczoraj.

Coś wiadomo kiedy zaczną przyjmować wnioski o te dopłaty do sprzedanych tuczników?

Wiadomość z agroFakt.pl

kris82    4

najprędzej to pod koniec stycznia dopiero skończyły się konsultacje teraz idzie do sejmu

Matys1990    20

Kolego przy jakiej ilości 5.10 w Animexie oraz jaki oddział??

Oddział Starachowice przy ilości 40 sztuk,

5.1 to podstawa czy końcowa,bo ja dzisiaj dostałem 4.95 podstawy w Ełku.

Od kiedy ten cennik kolego? Edytowano przez przemo1992_92

Matys1990    20

To już cena końcowa z premia, ale w środę okaże się jaka będzie końcowa, a Wam jakie ceny dają?

Rolnik1973    1278

20 szt, dziś dzwoniłem kiedy odbiorą to powiedział mi ze czwartek i jak jutro niemiec podniesie to może coś dorzucą

Dokąd ten niemiec będzie mącił w naszym kraju?

3.3+vat w tym tygodniu.

Dokąd ten niemiec będzie mącił w naszym kraju?

3.3+vat w tym tygodniu.

Kolego ciężko powiedzieć, osobiście daje jeszcze troche czasu rządom PIS bo to dopiero ich początek a coś próbują zmienić, jestem dobrej myśli

Dzisiaj w lokalnej rzeźni  dostałem 3,9 netto więc troszkę ruszyło w górę. Następna partia za tydzień Zobaczymy czy utrzyma się tendencja wzrostowa :) 

Szymi40    373

Cena  u pośrednika   3,20  + vat   ,  ubojnia  3,5  i  zapisy  na  15  luty  .

turtojs    43

panowie niestety ilości się teraz liczą, także partie po min 50 sztuk sprzedawać i już będzie lepsza cena, a jak mięsne dla dobre świnki to poubojowo. niektórych trochę nie rozumiem co tu piszą ceny po 3,20 bo np wystarczy przytrzymać ten tydzień, a nóż widelec jeszcze dziś niemcy podniesa i jeszcze trochę w górę pójdą i być może cena spedowa pójdzie o 30 gr do góry od poniedziałku. nastały czasy że trzeba śledzić ceny ma rynku, bo pośrednicy tak na nas zarabiają bo sprzedajemy kilka sztuk a po drugie np jak ma cena iść w górę to kupi szybko do końca tygodnia, potrzeba do poniedziałku i sprzeda jeszcze drożej niż myślimy.

kubo123    0

Witam wie ktoś coś może na temat dopłat? W projekcie było napisane że sztuki muszą być ubite z tym samym nr stada i nr sztuki czyli, zrozumiałem tak że nie mogły przejść przez stado pośrednika? Czy może źle to skumałem? dziś 3,30 +VAT pow kościerski

staszek131415    2045

Witam wie ktoś coś może na temat dopłat? W projekcie było napisane że sztuki muszą być ubite z tym samym nr stada i nr sztuki czyli, zrozumiałem tak że nie mogły przejść przez stado pośrednika? Czy może źle to skumałem? dziś 3,30 +VAT pow kościerski

Zawsze są ubijane z nr stada a nie pośrednika

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez TolkienBC
      Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem natury technicznej, a mianowicie przebudowuje stodołę na chlewnię dla tuczników na rusztach. Mam w związku z tym pytanie - jaka powinna być minimalna wysokość od posadzki do sufitu w chlewni tego typu. Szukałem już informacji w internecie, oraz starałem się uzyskać informacji u powiatowego lekarza weterynarii,ale on też nie wiedział. Jeśli zna ktoś jakiekolwiek normy tego dotyczące proszę o odpowiedź. Zaznaczam że nie chodzi mi o wymagania co do powierzchni... Nie chciałbym po prostu, aby po zakończonej przebudowie przyjechała jakaś inspekcja i stwierdziła, ze mam za nisko strop... pozdrawiam serdecznie. Aha, jeśli ktoś podobnie adaptował stodołę, niech napisze o swoich doświadczeniach.
    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:

http://moje-ankiety....pond-43841.html

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!

Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki

prosze o pomoc

pozdrawiam