Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawid727    18

W Animexie za ostatni raz miałem 59% średniej. No ciekawe. Ale cena duzo lepsza. Cos za coś niestety.

Matys1990    20

No tak ale zyskasz na wybojowość i mięsność i cena powinna być wyższa niż 5.10, animex płaci coś około 5.20 chyba :-) czy źle kombinuje?

Wiadomość z agroFakt.pl

coolman111    54

a u mnie 3,7+vat 10gr w górę, jest to mała ubojnia i zaczyna im brakować żywca.

U mnie też mała ubojnia, tygodniowo 80 szt idzie. Ale w pobliżu zero konkurencji, a na skupach co przyjeżdżają to po 3,00-3,20 + vat.

rudinho11    23

47szt w wadze przeciętnej 115kg, mięsność 58,9% wybojowość 82%, potrącenie 1,5%, cena za żywą 3.9 +vat. ☺

LukaszBONQ    3

Teraz sie zastanawiam czy przyoszczędzenie na paszy w ostatniej fazie tuczu mogła aż tak wpłynąć na miesność ?

cześć, od kilku lat wszystko liczę i w pliku zapisuję. Ostatnia faza tuczu tj. od 100 kg wzwyż nie wymaga aż tyle białka co do 100kg. Nie ma to wpływu na mięsność - na tych samych świniach kilka razy testowałem. Raczej w Twoim przypadku zaniżyli Ci aby cenę upierdzielić

Fendt1050    0

Przyszło rozliczenie od Piniego za świnie które oddawałem w piatek. Cena wychodząca była 5.30 netto za 56%. Mi niestety Wyszła średnia cena 5.13 netto, średnia waga po uboju 95 kg, no i kilka było przerośnietych ponad 106 kilo mięsa. Pojechały w 88 dniu od wstawienia. Cos mi się mięsność nie podoba bo troszkę ponad 55 średniej... Może to przez Wagę ? Na żywą miały gdzieś po 123 średnio. Czempiony po 135+, i ładnie z ceny ucieli. Jednego zostawiłem dla siebie bo ma ponad 145 kilo. Dziś pojechała kolejna Partia do Piniego 100 sztuk, w 92 dniu od wstawienia. Średnia waga w jakiej przyjechały Warchlaki 33 kg. Ale były strasznie nie równe.Kilka zapewne miały po 40 kilo dlatego takie przyrosty.

Jak bym chciał porównywać cene z najbliższym zakładem (Skiba Chojnice) z Piątku to on miał 4.7 netto za E. Takze różnica kolosalna...

Ta ubojnia zaniża o 2,5% miesność i to jest standard

Na piontek sprzedane 180 szt. 4,5-1% + VAT

Dawid727    18

Tak myślałem koledzy, że coś jest raczej nie tak z tym Pini. Jest nauczka i porównanie na przyszłość. 

Na przyszły piątek mam zapisane 180 sztuk do Animexu. Cena wyjściowa 5.45 netto. Tyle tylko, że cena obowiązuje do środy a od czwartku nowy cennik. Oby nie poszły w dół, bo cena naprawdę już przyzwoita.

Fikuslaw    0

Wczoraj sprzedane 7 szt. 3.80 + vat a maciory 2.35 +vat pół wielkopolska.

Edytowano przez Fikuslaw

adam882    8

thebyku.. u Mielczarka na Ładzinie. Jeszcze mu nie sprzedawalem. Tylko dzwonilem jaka cena. Moze masz jakiegos lepszego?

tedizetor56    94

47szt w wadze przeciętnej 115kg, mięsność 58,9% wybojowość 82%, potrącenie 1,5%, cena za żywą 3.9 +vat. ☺

ja sprzedaje do marciniaka,chyba blisko ciebie?

michal1014    238

W piątek poszło 5szt. po 3.4zł + vat. (32szt czekają jeszcze 10 dni) może cena podrośnie? :) Sprzedałem tylko 5szt bo miały wagę na styk. Średnia waga sztuki była 126.5kg. Czekałem 5 dni aż zrobi się wolny termin w ZM Kościerzyna, ale się nie doczekałem. Musiałem sprzedać do Obojana. Niby Kościerzyna ściąga sporo towaru z Litwy i nie biorą teraz tyle świń od Polskich rolników. ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.