Polecane posty

rafff24    27

oj tam, Pis w Niemczech cenę obniża? raczej zmowa po tej sprawie... jest okazja taniej wydrzeć to czemu nie,

druga sprawa, Europa zachodnia to już coraz bardziej jest halal, islamiści wieprzowiny nie jadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

 

druga sprawa, Europa zachodnia to już coraz bardziej jest halal, islamiści wieprzowiny nie jadają

Dlatego u nas ASF, a oni swoje wypychają do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Dziś poszły po 6,3 za E przy 11 sztukach. odbiór z podwórka . Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tak tylko moze przypomnijcie ile to wczesniej kosztowały swinki przed swietami gdzie cena była bardziej zblizona do tej z poprzedniego roku niz do tej teraz. A po 2 to jak ktos pisał pis nie decyduje o giełdzie w de chodz to jest chore ze wszystko co sie tam dzieje przenosi sie na nasz rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Kolego masz rację, nawet jeżeli cena u nas spadnie przed świętami, to i tak jest nieporównywalnie wyższa niż rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

było trza głosować na Stonogę, był by takie rozpierdziel, że całe złodziejstwo zostało by wydup**** z rządu. A PIS, PO,PSL i reszta tej bandy przy korycie co rozkradają ten kraj już wiele lat nadal będą grabić co się da.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Jak to jest z tą bioasekuracją, bo nawet lekarze weterynarii nie potrafią odpowiedzieć - jeżeli wejdzie od wiosny grodzenie gospodarstw - to wystarczy, że ogrodzę chlewnię czy muszę ogrodzić wszystkie budynki należące do gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rozmawiałem ze znajomym weterynarzem z powiatówki to według niego teren na którym prowadzona jest hodowla i magazyn/wytwórnia pasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jak to jest z tą bioasekuracją, bo nawet lekarze weterynarii nie potrafią odpowiedzieć - jeżeli wejdzie od wiosny grodzenie gospodarstw - to wystarczy, że ogrodzę chlewnię czy muszę ogrodzić wszystkie budynki należące do gospodarstwa?

 

Od wiosny ma to wejść skąd takie info??? jeżeli to jest prawda to faktycznie robi się ciekawie...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ogrodzone masz miec chlewnie tam gdzie masz nawet 1 tucznika do tego ogrodzone pomieszczenie wytwarzania paszy koncentratów miejsce przechowywania zboza i miejsce składowania słomu czyli jezeli masz sterte to masz miec ja ogrodzona jesli masz w stodole słome to masz miec ogrodzona stodołe wiec tak czy siak jak mowił mi powiatowy ze całe podwórko ma byc ogrodzone ogrodzeniem z fudamentem taki wymog ale nie mowił ze od wiosny skad masz takie informacje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Praktycznie całe gospodarstwo łącznie z płytą,siatka o oczku 50mm na fundamencie,ściany budynków nie stanowią ogrodzenia,wanny wylane z betonu w bramie wjazdowej na teren gospodarstwa ,ogrodzona słoma,szczelnie przykryta.Tak na dziś widzi to inspekcja wet u nas.Powyższe przepisy wchodzą od 1 stycznia na terenie 3 województw dotkniętych pomorem a do końca roku  2017ponoć na terenie całego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz5554    2

przeciez tu  chodzi o to zeby zlikwidowac  chodowle swin  to jasne.  proponuje  zrzucic napalm na całe wsie to odtrabia sukces ze zlikwidowali asf , i przy okazji ptasia grype . medale  gwarantowane by były  chore to jest i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

to jest wymysl pisu we wloszech panoje asf i jest ok a u nas wystarczy wybic dziki ale nie bo elita gdzie bedzie strzelac o i tak pis poiera rolnika i to jest demokracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czas im to z głowy wybić zawczasu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

To jest nabijenie kasy przemysłowi ,budowlance najpierw wymyślili żeby ,,Bunkry '' do gnoju budować a teraz trzeba ten gnuj ogrodzić .
To czy ja mam działkie ogrodzona czy nie to moja sprawa a nie jakiegoś cymbała na stołku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a to już jest pewne z tym ogrodzeniem? i czy na własna kieszeń to robić czy są jakieś wspomogi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie na razie nie ma żadnego wymogu i czas jeszcze zająć głos tj sprawie


Praktycznie całe gospodarstwo łącznie z płytą,siatka o oczku 50mm na fundamencie,ściany budynków nie stanowią ogrodzenia,wanny wylane z betonu w bramie wjazdowej na teren gospodarstwa ,ogrodzona słoma,szczelnie przykryta.Tak na dziś widzi to inspekcja wet u nas.Powyższe przepisy wchodzą od 1 stycznia na terenie 3 województw dotkniętych pomorem a do końca roku  2017ponoć na terenie całego kraju.

 

Podaj zródło tych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wetgiw.gov.pl/694---kategoria_komunikaty-prasowe-i-aktualnosci---informacja-dla-posiadaczy-swin-o-zmianach-w-identyfikacji-i-rejestracji-swin-wprowadzonych-ustawa-z-dnia                                                                                                                                                                       

 

Tutaj jest coś na temat tych przepisów o rejestracji świń,informacje ze strony Głównego Inspektoratu Weterynarii więć chyba w 100% potwierdzone.

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O rejestracji ale o grodzeniu nie znalazłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Ja proponuję (idąc tokiem rozumowania marszałków sejmu i senatu), żeby zakłady mięsne wypłacały nam premie w grudniu za ciężką pracę przez cały rok w wysokości 200% miesięcznego przychodu za sprzedaż świń. Każdy sam by sobie wybrał, który miesiąc w danym roku był dla niego najkorzystniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj