Polecane posty

lebek5    55

Właśnie wróciłem od sprzedaży cena nadal bez zmian 4,50 +vat, jeszcze z pretensjami że za duże, "chłopy kiedy wy się nauczycie tuczyć świnie do 105kg max 108" bo zachód tak potrzebuje! To ja mu mówie że jak będzie taka cena  jak na zachodzie (7zł)  to będziemy sprzedawać i po 100kg,a on że cena wszędzie  jest taka sama! Gamoń jeden,mysli że wieś to ciemnogród! Szkoda się nawet denerwować

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

lebek5 to po co takiemu sprzedajesz? Trza było powiedzieć jakie są ceny gdzie indziej. Jak on Ci wyjechał z zachodem to trza było powiedzieć że Niemiec już trzeci tydzień podnosi i u innych te Podwyżki widać. No to gościu spokojnie będzie mieć z waszych świń 0,6-0,7 zł na kg. Super biznes kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

No te niecki dezynfekcyjne to poroniony pomysł jeszcze betonowe jeszcze coś wymyślą za dużo nas hoduje świnki

 

jeszcze maty dezynfekcyjne pół biedy położę pod chlewnią i spokój, ale prowadzić jakieś dzienniki wejść, wyjść no co za głupota jeszcze na dodatek  zostawiać jakieś niecki i ja będę  robił dziury w posadzkach i potem maszynami, samochodami uwadzał w to bo jakiemuś imbecylowi coś się uroniło!!! k**wa co parodia!!!


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Właśnie tak będzie . Z całą gospodarką np ile jest polskich cukrowni ? A zakłady jak pini sokołów i inne są nie nasze wiec one dyktują ceny .Podam przykład np. agrobiznes w poniedziałek tydzień temu ceny trzody pójdą w dół bo nie ma popytu a podaż duża no to tata mówi trza dzwonić sprzedać na przyszły wtorek transport uzgodniony cena 4,5zł +vat a za tydzień w poniedziałek w agrobiznesie zakłady poszukują tuczników i podnoszą ceny . I tak straciliśmy 0,20groszy bo poszły do góry. To kto sieje propagandę nawet te rządowe media się sprzedają i ktoś tu reżyseruje ten scenariusz cen trzody. Robią nas jak chcą .

 

Masz racje u mnie tez wszyscy sprzedawac bo przed siwtami beda taniec no i bo w Tv mowili to napewno tak bedzie jedynie to mozna sie sugerowac giełda niemiecka bo ona daje jakies swiatło na to co sie dzieje w danym tygodniu

A tv to wcale nie wierze bo juz wiele głupot sie nasłuchałem a potem nic z tego nie było a ludzie sami siebie strasza i jedni drugich nakrecaja i im własnie o to chodzi zeby ktos zasiał ziarno niepewnosci i a reszta bedzie panikowac i robic na ich strone np sprzedawac tuczniki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LsGelu    29

Poniedziałek panowie wywoziłem 4.40+Vat woj. lubelskie, powiat lubelski i nie ma jakoś większych szans na wzrost. U nas waga "sprzedajna" max. 125kg na brudno to się akurat nie zmienia u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małyrolnik    0

Witam dziś dzwoniłem i u nas czyli w Wielkopolsce są po 4.60+Vat i to co mi powiedział to mają teraz iść w dół ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A co miał powiedzieć! A tak w ogóle to za większe partie oferują już 5,3 netto

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

to giełda Niemiecka któryś raz na zielono a tu spadki, tak zastanawiam się komu ta propaganda agrobiznesu ma służyć bo na pewno nie rolnikowi.

magnum123 jeszcze tego tylko brakuje z 1kg mięsa wychodzi 0,8kg szynki ale jak się chce zrobić z 1kg 3kg to chyba wszystko jasne tylko pytaniu czemu Nasz rząd tak grzecznie się na te wszystkie zmiany zgadza???

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

ten asf to zaplanowany mieli i po kolei teraz idzie kolczyki ogrodzenia maty dezynfekcyjne a wszystko żeby tylko polskie wykonczyć i unijne wstawic a nasi biorą za te pare złoty  i sami dobijają nasz rynek oby ta unia się rozleciała może by nam to na dobre wyszło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Proszę bardzo ludzie głodują a u nas świnie utylizują PARANOJA!

Ja myślę że ASF to też choroba urzędowa jak Aujeszkyego bo jak to się ma jeśli świnie są zdrowe to po co je utylizować .Przy tamtej chorobie chodziło żeby knury polikwidować i nasienie kupować u nas u wszystkich choroba wyszła co trzymali knury . U kolegi też kazali zlikwidować to nawet warchlaki woził na ubojnie .U niego wyszła choroba a jak z moimi loszkami jeździłem i u mnie nic do dziś .To jest kpina z polskiego rolnika .

Bedzięmy jeść duny germany a nasze będą malowane zamiast wedzone.Pozdrawiam hodowców !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tuczniki teraz ptasia grypa a Zaraz bydło i co im k**wom zrobić każdy mówi o protestach tylko że nikomu d*py się nie chce ruszyć bo lepiej jak inni wywalczą. A teraz z innej beczki który rząd to robi stary czy nowy bo jedni mówią że po drudzy że pis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

To jest chore co sie w twj polsce dzieje!




Proszę bardzo ludzie głodują a u nas świnie utylizują PARANOJA!
Ja myślę że ASF to też choroba urzędowa jak Aujeszkyego bo jak to się ma jeśli świnie są zdrowe to po co je utylizować .Przy tamtej chorobie chodziło żeby knury polikwidować i nasienie kupować u nas u wszystkich choroba wyszła co trzymali knury . U kolegi też kazali zlikwidować to nawet warchlaki woził na ubojnie .U niego wyszła choroba a jak z moimi loszkami jeździłem i u mnie nic do dziś .To jest kpina z polskiego rolnika .
Bedzięmy jeść duny germany a nasze będą malowane zamiast wedzone.Pozdrawiam hodowców !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Wczoraj oglądałem program Studio Polska, co prawda niecały ale jednak. Rozmawiano o żywności , był główny lekarz weterynarii i mówił jaką to wspaniałą żywność mamy u nas w kraju, wszystko jest badane itp. Wspominano też o świniach, jeden pan mówił o tym, że obecnie jesteśmy hotelem dla świń duńskich, po czym główny lekarz weterynarii powiedział, że oni pracują nad odbudową stada podstawowego świń polskich i chcą, aby świń duńskich było jak najmniej. To co oni gadają jest już tak głupie, że aż śmieszne - jak oni mogą sobie spojrzeć w twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

krilan oglądałem tez i moje wrażenie jest takie ,główny lekarz weterynarii był zagubiony jak Pawlak po wyborach :D 

Pieprza o odbudowie ,że potrwa to kilka lat a duńczyk sie śmieje i zyski liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

p....lą cos o dopłatach do małych stad drobiu a to wszytko judaszowska zagrywka. my im podamy kto ile ma kur gesi kaczek pod ich pretekstem ze jakies tam dopłaty maja być. A oni zaraz wymyślą grype ptasia i kąrzą wszystko zlikwidowac bo niemiec dunczyk gdzieś musi sprzedać swoje jajka i padlinę. Tak wykończyli bydlo buraki konczą swinie wykończą kurki bo po co wszystko przeceż będzie smaczne zdrowe w "MARKIECIE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16

Zostaną tylko gospodarstwa towarowe, ogrodzone wysokim betonowym murem, (by dzika zwierzyna się nie przedostała bo pod siatką to przełazi).

Będą musiały kupować prosiaka zachodniego bo nasze mogą być trefne. Utrzymywać zwierzaki na rusztach by ze słomą nie nawelc czegoś oczywiście maty, itp.

Trzeba będzie wynająć ochroniarza by ewidencjonował wjazdy i wyjazdy ...Taakie czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

że słomą syfa przyniesiesz a ze ziarnem z tej słomy już nie? zachwile to każą nam zbożem z zachodu karmić żeby swoim nie zarazić. Robią z nas rolników idiotów i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj