Polecane posty

krilan06    2400

Wykończą nas te gnoje, czy jesteście w stanie sobie  wyobrazić jakie będą konsekwencje tych debilnych decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pytanie czyj to pomysł PIS czy ,, kochanej KE" jeśli to pierwsze to fale strajków są nieuniknione a jeżeli to drugie to żarty się k**wa skończyły czas wy***rdalać z Eurokołchozu.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Tylko ilu nas zostało, którzy trzymają trzodę, nie wiem czy tak wielu, żeby to wystarczyło na falę strajków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli to faktycznie wejdzie to w Polsce zostaną tylko fermy a takich jak ja co sprzedają do 1000 sztuk na rok wykończą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Bzdura i tyle . Ktoś sobie coś wymyślił , dziennikarz zrobił reportaż i sensacja gotowa . Na razie tak się w Polsce nie da . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ekolodzy to są teraz zajęci poprawkami w modernizacji gospodarstw rolnych  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No przecież według niektórych dziki nie są niczemu winne , a wschodniopolski rolnik ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Chłopaki, nie róbcie sobie jaj z pogrzebu, jak to wejdzie to jest po nas, gdzie są nasi przedstawiciele, związki zawodowe, jakoś przed wyborami wszyscy łazili po tv i opowiadali jak to PiS jest za małymi gospodarstwami, mam nadzieję, że ktoś w tym rządzie się ogarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to i lepiej że te male polikwidująbo jak ktoś 50 rocznie sprzeda to pieniądze z tego żadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Chłopaki, nie róbcie sobie jaj z pogrzebu, jak to wejdzie to jest po nas, gdzie są nasi przedstawiciele, związki zawodowe, jakoś przed wyborami wszyscy łazili po tv i opowiadali jak to PiS jest za małymi gospodarstwami, mam nadzieję, że ktoś w tym rządzie się ogarnie.

 

tak ogarnie jak minister znowu spał w fotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

krilan06 nie panikuj, ogrodzenie gospodarstwa, kupić mate i prowadzenie książki wjazdow i wyjazdów nawet jakby to weszło to nikogo zaraz nie doprowadzi do bankructwa, kupi się siatkę, zamiast fundamentu pod tą siatkę, wykopie się 10 cm ziemi lopata, zaleje się betonem i w razie kontroli jest, reszta do ogarnięcia bez większych problemów. Oczywiście nie jestem zwolennikiem tego typu zmian, absolutnie, też uważam że to chore, ale nie lamentujcie narazie i odrazu o bankructwie nie mówcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

książka wjazdu i wyjazdu w moim przypadku to będzie masakra dziennie po 30-40 klientów po jajka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Może to i lepiej że te male polikwidująbo jak ktoś 50 rocznie sprzeda to pieniądze z tego żadne

 

Ja sprzedaje tak do 100 rocznie a nawet liczac te 50 po srednio 136kg ( tyle mi wyszła z poprzedniego roku ) po cenie nawet 4,5+Vat masz kwote 32700zł odliczajac koncentrat dodatki wode itd masz 10000zł (licze ze swoich faktur 1 tucznik koncentratu i dodatku za 120zł sasiad twierdzi ze jak dobrze pojdzie to w 100zł sie wyrobisz ) zboze swoje prosiaki swoje masz 22tys na rok mamy 1800zł na miesiac dla mnie sie opłaca niz chodzic do pracy po 8 godzin jak znajomy po 1400zł i jeszcze słuchac wiecznych pretensji. A teraz czekam na hejty i uswiadamianie od innych

książka wjazdu i wyjazdu w moim przypadku to będzie masakra dziennie po 30-40 klientów po jajka 

To lepiej wyniesc te jajka przed brame bo tak to 1 osoba bedzie musiała siedziec i ciagle pisac

A co do wymogów to nie dramatyzujcie mam wszystko z fudamentem jedynie kawałek 3m z płotkiem drewnianym to kupie te 3 metry siatki i słupki i zaleje na 10cm byle było mate kupic tez chyba nie ma tragedii a ksiazki dadza tylko pisac fakt upierdliwe ale do przezycia bez duzych kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego zboże musisz liczyć po cenie rynkowej a nie, że masz swoje. Takim  liczeniem oszukujesz sam siebie

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No przynajmniej do ...    następnej korekty :P:D;) .


 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej dobrze pisze u mnie był taki gościu co z takiej ilości świnek się wybudował pracował i dodatkowo miał 4 maciorki i za te 80 świnek na sezon wkładał w dom ten obrót za dopłaty kupił nawóz a z pensji woda prąd i koncentraty i dom w 7 lat skończył pozdro dla zaradnych
dodam jeszcze tylko że w mojej okolicy dużo jest takich osób co mają po 3 ha i 1 loche z prosiakami jak to oni mówią na węgiel i wakacje bo z pensji nie dali by odłożyć np 4 tys itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego zboże musisz liczyć po cenie rynkowej a nie, że masz swoje. Takim  liczeniem oszukujesz sam siebie

 

No ok może oszukuje sam siebie ale wytłumacz mi jak

Z dopłat pieniadze ida na materiał siewny nawozy srodki ochrony paliwo kombajn nie płaca mam na spółke i płace za prase i nie oszukujmy sie i tak cos zostanie bo nie pompuje na maxa kasy w ziemie bo nigdy nic nie wiadomo jak z pogoda itd WIec nie wykładam na to ani z oszczednosci ani z innych funduszy itd wiec po co to liczyc ?

kolega wyżej dobrze pisze u mnie był taki gościu co z takiej ilości świnek się wybudował pracował i dodatkowo miał 4 maciorki i za te 80 świnek na sezon wkładał w dom ten obrót za dopłaty kupił nawóz a z pensji woda prąd i koncentraty i dom w 7 lat skończył pozdro dla zaradnych

dodam jeszcze tylko że w mojej okolicy dużo jest takich osób co mają po 3 ha i 1 loche z prosiakami jak to oni mówią na węgiel i wakacje bo z pensji nie dali by odłożyć np 4 tys itp itd

Bo taka prawda mam znajomych i wiem jak to wglada zarabiaja po 1400 nieliczni po 1800 na reke i co odliczajac paliwo do pracy jedzenie media i mowia ze nie zostaje nic a jak zostanie to tyle ze płakac mozna. Ja sobie np nie wyobrazam z wypłaty 1800zł odłozyc 3 tysiace na wakacje

No i co najwazniejsze dla mnie ja bynajmniej nie pracuje 8 godzin pod rzad w gospodarstwie chyba ze mówimy o siewach zniwach sianokosach ale to jest jakis czas np tydzien i człowiek ma wiecej czasu dla siebie wiadomo ze sa sytuacje ze trzeba sie poswiecic ale to chyba wszedzie tak jest czy w pracy czy w gospodarstwie no i nikt mnie nie moze zwolnic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pisz więcej takich bajek bo ja właściciele ubojni to przeczytają to po niedzieli obniżki pewne ;)


kolega wyżej dobrze pisze u mnie był taki gościu co z takiej ilości świnek się wybudował pracował i dodatkowo miał 4 maciorki i za te 80 świnek na sezon wkładał w dom ten obrót za dopłaty kupił nawóz a z pensji woda prąd i koncentraty i dom w 7 lat skończył pozdro dla zaradnych
dodam jeszcze tylko że w mojej okolicy dużo jest takich osób co mają po 3 ha i 1 loche z prosiakami jak to oni mówią na węgiel i wakacje bo z pensji nie dali by odłożyć np 4 tys itp itd

 

Jak z pensji dokładał to na pewno ludzie pomyślcie jedni hodują setki i likwidują bo się nie opłaca a Wy tu piszecie jaki to złoty interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek ludzie nie liczą kosztów 

zboże samo rośnie 

koncentraty im się same skądś biorą za free 

woda - a co taka świnia wypije 

panowie nie wiem jak wy to sobie liczycie ale ja liczę sobie wszystkie koszta ile mnie kosztował zakup warchlaka ile zje ile wypije ile weterynarz ile bieżące naprawy w budynku parę złotych na inwestycję i dopiero to co zostaje to mój zarobek i szału niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj