Polecane posty

matius04    13

Sean się czepiasz zdania kogoś innego kto jest moim zdaniem bardziej bystrzejszy. Gdyby znaleziono w pobliżu Twojego gospodarstwa dzika z ASF to ciekawe co wtedy byś powiedział... pewnie ze ktoś Ci go przywiózł specjalnie ale dzik nie winny bo tylko ze wschodu przywieziony a tam choroba może panować. A co do prosiat z nieznanych źródeł to było dość głośno skąd pochodziły i nie obwiniaj rolników ze wschodu bo ciekawe jak Ty byś się zachował gdybyś miał świnie do sprzedania i nikt ich nie chciał a one rosną, jedzą i zaczynają być przerostami i na koniec dostaniesz po 3.50zl a na dodatek ktoś obwinia Cie za chorobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16

A co powiesz Sean gdy znajdą padniętego dzika niedaleko ciebie?

Na ścianie wschodniej co jakiś czas znajdują padnięte.

W promieniu 3 km wybijają wszystkie świnie by chorubsko się nie rozlazło dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przy takiej mięsności nie lepiej na hak sprzedać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean się czepiasz zdania kogoś innego kto jest moim zdaniem bardziej bystrzejszy. Gdyby znaleziono w pobliżu Twojego gospodarstwa dzika z ASF to ciekawe co wtedy byś powiedział... pewnie ze ktoś Ci go przywiózł specjalnie ale dzik nie winny bo tylko ze wschodu przywieziony a tam choroba może panować. A co do prosiat z nieznanych źródeł to było dość głośno skąd pochodziły i nie obwiniaj rolników ze wschodu bo ciekawe jak Ty byś się zachował gdybyś miał świnie do sprzedania i nikt ich nie chciał a one rosną, jedzą i zaczynają być przerostami i na koniec dostaniesz po 3.50zl a na dodatek ktoś obwinia Cie za chorobę...

 

Weź przeczytaj dokładnie co pisałem a potem baw się w adwokata, właśnie chciałem się tylko dowiedzieć skąd były te prosięta i jakoś nie uzyskałem odpowiedzi.     :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Detektywa wynajmij , albo lepiej - do wróżki pójdź :P .  Ale tłumok . Na pewno na to pytanie zna też odpowiedź Maciarewicz , a jak nie to specjalną komisję powoła . :P:D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wczoraj pokazałeś że jesteś tylko przemądrzały tłumok.       :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Poległeś we wszystkim , koledzy potwierdzają . :P    Jak można obwiniać kogoś za coś , kto nie miał z tym czymś do czynienia i jeszcze żądać od niego podania adresu sprawcy ?Zastanów się o ile zrozumiałeś . :D  A najlepsza w twoim wydaniu jest tzw odpowiedzialność zbiorowa - żal B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku walnij się w ten głupi łeb         2glowawmur.gif               i przeczytaj co napisałem   ;[  wiem co się dzieje w promieniu 3 km. jak znajdą padłego dzika chorego na ASF, a także w strefach zapowietrzonych, tylko chodziło mi o to, że dziwnym trafem we wszystkich gospodarstwach w których wykryto chorobę były prosięta niewiadomego pochodzenia, więc zachodzi duże prawdopodobieństwo że została zawleczona właśnie z tymi prosiętami do tych gospodarstw. Możesz to w końcu zrozumieć, czy to jest za trudne dla ciebie? i przestań mnie prowokować do kłótni, bo rozmowa z tobą, to żadna rozmowa.    ;[    

A odpowiedzialność zbiorowa to jest właśnie teraz i to za tych którzy nie dopełniali formalności z tymi prosiakami, w postaci świadectw, kolczyków  i kto wie co jeszcze wprowadzą, więc nie róbcie z siebie tylko ofiar.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

no tak były z tą chorobą.. prokuratura wszczęła już dawno sprawę i jeśli nie wiesz to poszukaj w necie a nie powtarzasz to samo o tych prosietach i piszesz to samo tylko trochę inaczej ujęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podałem tylko przykład z tymi prosiętami że mogło to być jedno z źródeł zakażeń, a jeśli już przytaczasz śledztwo prokuratury to prokuratura nie stawia zarzutów  dzikom, jak tu niektórzy starali się mi wmówić, że tylko one winne, tylko ludziom, za świadome rozszerzanie tej choroby i poświadczenia nieprawdy, więc coś było na rzeczy.     

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

albert1991
na jakim zakladzie taka miesnosc? wydaje mi się PINI bo oni tak się kręcą kolo tego :) tak wgl pozdrawiam imiennika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

W zeszłym tygodniu sprzedałem po 6.47 za E w tym tygodniu powinno być trochę lepiej ale zobaczymy. Ciekawe co pokaże jutrzejsza giełda, na przyszły tydzień mam dwa  pełne zestawy na sprzedaż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 Detektywa wynajmij , albo lepiej - do wróżki pójdź :P .  Ale tłumok . Na pewno na to pytanie zna też odpowiedź Maciarewicz , a jak nie to specjalną komisję powoła . :P:D :lol:

 

kto to ten Maciarewicz?

 Poległeś we wszystkim , koledzy potwierdzają . :P    Jak można obwiniać kogoś za coś , kto nie miał z tym czymś do czynienia i jeszcze żądać od niego podania adresu sprawcy ?Zastanów się o ile zrozumiałeś . :D  A najlepsza w twoim wydaniu jest tzw odpowiedzialność zbiorowa - żal B) .

 

obwinia wszystkich którzy kupowali prosięta z ASF-em. I ma rację. Gdyby od początku obowiązywały świadectwa to dosyć szybko by doszli do źródła. A cierpią na tym wszyscy i to jest właśnie odpowiedzialność zbiorowa

 

Oczywiste jest że to dzik zawlókł tę chorobę do kraju. Ale do chlewni to już ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku walnij się w ten głupi łeb         2glowawmur.gif               i przeczytaj co napisałem   ;[  wiem co się dzieje w promieniu 3 km. jak znajdą padłego dzika chorego na ASF, a także w strefach zapowietrzonych, tylko chodziło mi o to, że dziwnym trafem we wszystkich gospodarstwach w których wykryto chorobę były prosięta niewiadomego pochodzenia, więc zachodzi duże prawdopodobieństwo że została zawleczona właśnie z tymi prosiętami do tych gospodarstw. Możesz to w końcu zrozumieć, czy to jest za trudne dla ciebie? i przestań mnie prowokować do kłótni, bo rozmowa z tobą, to żadna rozmowa.    ;[    

A odpowiedzialność zbiorowa to jest właśnie teraz i to za tych którzy nie dopełniali formalności z tymi prosiakami, w postaci świadectw, kolczyków  i kto wie co jeszcze wprowadzą, więc nie róbcie z siebie tylko ofiar.No

 

No dobra , wzbudziłeś moją skruchę :wacko: . Tak to Ja wraz z Moim sąsiadem wysłaliśmy na zachód Polski prosiaki , które były hodowane w piwnicy , a locha (matka tych że prosiąt) kopulowała z dzikiem chorym na ASF . wysłaliśmy te prosięta żeby choroba opanowała tamte strony , bo uważaliśmy że to nie sprawiedliwe , że tylko u nas tyle problemów . Mam nadzieję że pomogłem w twoim śledztwie  :huh: . ps. jak możesz to odeślij te prosięta z powrotem , bo oczywiście cały czas je obserwujesz , tak samo jak Ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No dobra, jestem z kuj-pom i moja myśl dotycząca świadectw - u nas wiem, że weterynarze wypisują świadectwa często nie wchodząc nawet do chlewni, a jeśli wchodzą to jak po spojrzeniu na świniaka taka osoba jest w stanie stwierdzić, że nic mu nie jest? Tak samo z prosiętami - kupuję od znajomego, przewożąc bez świadectwa grozi mi duża kara, ale wołając weterynarza, który tylko na nie spojrzy, już nie. Trochę śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie w tym rzecz . Weterynarze olewają , tak jak i inne służby , z głównymi roznosicielami choroby nic się nie robi . Najłatwiej czepić się rolnika i objąć restrykcjami . A ten kretyn czepił się rolników ze wschodu , a Mnie w szczególności . Najlepsze że Ja mam bliżej do centrum niż wschodu :P:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to bardzo dobrze, oby cena utrzymała się teraz do połowy grudnia to partia 20sztuk może zostanie sprzedana w godnej cenie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No podejrzewam, że jak Niemcy podnoszą to spokojnie utrzyma się do połowy grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Dzik u Mnie nie , ale kretyn weterynarz , który pobiera krew do badania na Aujeszkyego już tak (pod Moja nieobecność , w tej samej odzieży razem z pomocnikiem) i tak od gospodarstwa do gospodarstwa . I o czym mowa ? Nakazy , zakazy , numery , ,świadectwa ... - pic na wodę .     Byłbym zapomniał - dzik Ci nie wejdzie , ale zakażona przez dzika np. kukurydza do gospodarstwa już Ci się dostanie . Więc żyj nadal nadzieją że wypisane przez weterynarza świadectwo , który świni na oczy nie widział uchroni Cię przed ASF-em B) . Żeby nie było - nie jestem za jakimś chaosem w ewidencji świń , ale wszystko w ramach zdrowego rozsądku . Powtarzam - problemem są dziki !

 

Jak nie wpuściłem weterynarza w brudnych gumowcach i obsraną tatuownicą do gospodarstwa to policję na mnie wezwali, a i takich nie wpuściłem. Podali mnie do sądu za utrudnianie pracy i przegrali.

Teraz pokornie czekają przed bramą, przebierają się w stroje ochronne i dbają o czystość narzędzi (dezynfekcja przy mnie odpowiednimi środkami). Gonić partaczy, którzy choroby roznoszą.

Edytowano przez szopen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj