Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bandyta    11

i teraz jak przemieściłeś świnie z 01 do 02 to te sztuki które masz zakolczykowane kolczykiem 01 będziesz teraz tatułować na 02?

 

Tak tatuażem a co zrobię jak numer siedziby stada się zmienił i teraz pod 02 nie mogę mieć prosiaków oznaczonych 01 .A ciekawe jakbym je teraz sprzedał to ciekawe jak nowy właściciel je oznakuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No też pytałem co ma zrobić 3 i następna kupująca osoba ? Na razie Bruksela nad tym pracuje - może jakiś czip albo kolorowy tatuaż :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

   Sean - Ja jednak dalej będę twierdził że przenoszeniu choroby najbardziej winne są dziki B) .

 

Masz prawo nawet wierzyć że to ufoludki przyniosły tą chorobę.     :)   Jednak fakty są trochę inne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ufoludki to sam możesz wierzyć . Może przedstaw fakty i nie filozofuj . U czego wykryto pierwsze ogniska choroby w Polsce ?

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ty przedstaw fakty , ja przedstawiłem opinię weterynarzy   :) a Ty filozofujesz i wciskasz nam tu kit o dzikach, a nie możesz wytłumaczyć skąd macie lewe prosięta.      :P     :)

Nie twierdzę że dziki nie mają żadnego wpływu na roznoszenie choroby, ale do jasnej cholery jeżeli we wszystkich przypadkach były prosięta niewiadomego pochodzenia, to komu kit że to tylko dziki winne?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Skąd mam wiedzieć skąd ktoś ma prosięta ? Na mózg ci padło ? Odpowiedz na Moje pytanie . Opinią weterynarzy Ja się nie sugeruję , bo po wejściu nowych przepisów więcej dowiedziałem się tu , niż od nich . :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 Skąd mam wiedzieć skąd ktoś ma prosięta ? Na mózg ci padło ? Odpowiedz na Moje pytanie .

No to się nie upieraj tylko przy dziku, dzik przelazł przez granicę sam, a zakażone  prosięta mogły zostać wwiezione i wszystko w temacie, na wschodzie nikt nie panuje nad chorobą, a to że akurat pierwszy przypadek wykryto u dzika, to nie dowodzi że tylko dziki winne, bo większe jest prawdopodobieństwo w wiezienia sobie samemu choroby, obojętnie z prosiętami, cielętami jeżeli ktoś ma też i świnie, zresztą każdy transport czegokolwiek ze wschodu może wnieść chorobę.

Jeżeli pierwszy przypadek wykryto u dzika podejrzanego że dostał się ze wschodu, to już był sygnał do ostrożności w kupowaniu prosiąt niewiadomego pochodzenia, zwłaszcza blisko wschodniej granicy, niestety zostało to zlekceważone.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Przeczytaj dokładnie to co napisałeś i sam się zastanów gdzie podałeś fakty , a gdzie snujesz domysły . :D:P  Jednak nie na darmo wspomniałeś o UFO :lol: . Nawet nie będę cię dalej przekonywał . Pozdrów swoich . ;)               Co do ceny to 4,6 z VAT - wschód Polski , ale tak bliżej centrum B) . 10gr. drożej jak w poprzednim tygodniu .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to jest jak się nabroiło i próbuję się teraz z reszty zrobić głupich  i wciskać im kity że to dziki tylko  winne   :D

Ps. Ty widzę w każdym temacie jesteś najmądrzejszy.      :P      :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Z takim kimś jak ty to żaden wyczyn :P:D . Mnie obarcza winą za chore prosięta u kogoś . Człowieku Moje gospodarstwo nawet przez chwilę nie leżało w żadnej ze stref ASF  , więc o czym ty pleciesz i za co Mnie obwiniasz ? Jak mogłem wpłynąć na jakiś handlarzy ? Pomyśl czasami , to nie boli . Podałem fakty o dzikach , a nie jakieś wymysły twojego wujka weterynarza .   Twoje rady Mnie nie interesują , żeby kogoś posłuchać , to ów musi coś sobą przedstawiać . W twoim wypadku nie da rady . B)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znasz przysłowie "milczenie głupiego, uda za mądrego"    :)   skorzystaj, dobrze ci radzę.     :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opolskie/oleskie 4.7+vat

 

co do swiadectwa to niezla beka hehe ciekawe czy sąsiad jak przyjedzie z maciorą do mojego knura też musi mieć świadectwo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Do knura ? To chyba też nie legalne :ph34r: . Tak że ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym kraju nic nie jest legalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Nic się nie martwcie bo jak do nas czyli na zachód dotrze to ASF to też nikt nad tym nie zapanuje bo nawet z utylizacja nie będą w stanie się wyrobić

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Dzisiaj dostałem po 4,70+vat, w porównaniu do końcówki zeszłego roku to już jest duża różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

opolskie/oleskie 4.7+vat

 

co do swiadectwa to niezla beka hehe ciekawe czy sąsiad jak przyjedzie z maciorą do mojego knura też musi mieć świadectwo :lol:

 

Na przewóz do punktu kopulacyjnego potrzebne jest świadectwo , ważne przez 10 dni , Mało tego , świadectwo powinno być nawet w tedy gdy przewozi się swoje sztuki do drugiej należącej do nas chlewni . Sumując , świadectwo musi być na każdy wywóz trzody po za teren gospodarstwa . Za nie przestrzeganie obowiązujących przepisów grozi kara nawet do kilku tysięcy zł . Policja ma obowiązek kontrolować przewożących trzodę . 

 To tyle co doczytałem na ten temat , jednym słowem nie warto żałować kilku złotych na papier .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na przewóz do punktu kopulacyjnego potrzebne jest świadectwo , ważne przez 10 dni , Mało tego , świadectwo powinno być nawet w tedy gdy przewozi się swoje sztuki do drugiej należącej do nas chlewni . Sumując , świadectwo musi być na każdy wywóz trzody po za teren gospodarstwa . Za nie przestrzeganie obowiązujących przepisów grozi kara nawet do kilku tysięcy zł . Policja ma obowiązek kontrolować przewożących trzodę . 

 To tyle co doczytałem na ten temat , jednym słowem nie warto żałować kilku złotych na papier .

 

To jak przeniesiesz do innej chlewni to musisz tatuować nowy numer? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 Do knura ? To chyba też nie legalne :ph34r: . Tak że ...

 

Sąsiad do sąsiadki też nie jest legalne i jakoś nikt nad tym nie może zapanować. :D


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Jak dzisiaj małą giełda Niemiecka? U mnie nijak sie maja te ostatnie podwyżki, cena od kilku tygodni bez zmian 4,50 +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj