Polecane posty

rolnik34    246

mam pytanie czy ktos sprzedawl tuczniki ze strefy niebieskiej ile dostal i ile zaplacil za transport

k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

 W teorii to wiadomo że trzeba , ale jak w praktyce , do czego potrzebne w obrocie prywatnym ?

 

Do śledzenia przez urzędasów w razie pomoru skąd i dokąd się zwierzę przemieściło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Jak nie .Ja z gospodarstwa z numerem 01 do gospodarstwa 02 musiałem świadectwo mieć i zakolczykować przed transportem. A od nowego roku to zapomnijcie o sprzedaży tuczników na ubój gospodarczy .Przecież do 30 dni mają być zakolczykowane i zgłoszone to co  zamiast 10szt zgłosisz 9szt. i pod pościelą bedziesz go tuczył ? Po zmianie ustawy to jak np. wyjdzie w gminie ASF i u ciebie znajdą nie oznakowane świnie to ci rolnicy którzy będą musieli zaprzestać hodowli mają prawo ciebie zaskarżyć w sądzie i co za 1 tucznika możesz popłynąć . To co teraz powymyślali to właśnie przez takich kombinatorów handlarzy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ale jak ASF nie wyjdzie to nikt do sądu Mnie nie poda B) . A na Święta chociaż świniak musi się znaleźć , choćby i z pod pierzyny ;) .  Coś się wymyśli :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Ale kombinujecie wykupujesz swiadectwo wieziesz tucznika do lokalnej ubojni z tatuazem kolczykiem tam placisz około 50zł za zabicie skrobanie rozciecie za około 30zł chłopaki rozbieraja ci co tylko sobie zyczysz i dostajesz gotowa swinke zabita wypatroszona oni ci to wyrejestruja i masz z głowy no fakt 80 zł trzeba dac + swiadectwo to 100zł ale w sumie to chyba nie tak duzo niz potem sie z kims ciagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

  Taa , tylko że ja do lokalnej ubojni mam jakieś 45km :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Z uboju przemysłowego nigdy nie zrobisz takiej szynki swojskiej lub kiełbasy. Tam się liczy sztuka nie ważne czy szynka się za krwawi itp. wiem bo kolega już tak nie ubija w ubojni bo to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

ja jestem z gminy grabica,u nas tylko świnie. z każdej świni musimy się rozliczać do arimr,jak czytam co się dzieje na wschodzie to porażka! ludzie cały  kraj za was cierpi! asf roznoszą ludzie którzy chcą się dorobić na tej chorobie!


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Odczep się od rolników ze wschodu ! Dzików się czep - to one są problemem i ich nadmierna populacja . Niech może dzikom świadectwa i numery nadadzą , a nie do rolników się przypieprzają , bo tak najprościej :ph34r: ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

 Odczep się od rolników ze wschodu ! Dzików się czep - to one są problemem i ich nadmierna populacja . Niech może dzikom świadectwa i numery nadadzą , a nie do rolników się przypieprzają , bo tak najprościej :ph34r: ;[ .

dzik do mnie na podwórko nie wejdzie bo jest ogrodzone.a u was ?


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonzo96    1

Witam . Zajmuję się skupem zwierząt . Interesują mnie duże partie macior oraz knurów . Cena na dzień dzisiejszy to : maciora 3,10 zł , knury 2,80 . Tucznik do dogadania . Jeżeli jest powyżej 5 sztuk odbieram na drugi dzień max 3 jeżeli pojedyncze sztuki to max do 6 dni . Płatność gotówką ! Odbiór bezpośrednio z gospodarstwa !  Mój nr tel : 789-295-891 Adam .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzik u Mnie nie , ale kretyn weterynarz , który pobiera krew do badania na Aujeszkyego już tak (pod Moja nieobecność , w tej samej odzieży razem z pomocnikiem) i tak od gospodarstwa do gospodarstwa . I o czym mowa ? Nakazy , zakazy , numery , ,świadectwa ... - pic na wodę .     Byłbym zapomniał - dzik Ci nie wejdzie , ale zakażona przez dzika np. kukurydza do gospodarstwa już Ci się dostanie . Więc żyj nadal nadzieją że wypisane przez weterynarza świadectwo , który świni na oczy nie widział uchroni Cię przed ASF-em B) . Żeby nie było - nie jestem za jakimś chaosem w ewidencji świń , ale wszystko w ramach zdrowego rozsądku . Powtarzam - problemem są dziki !

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Tak nawet do transportu musisz mieć

 

nie NAWET tylko ZWŁASZCZA do transportu potrzebne jest świadectwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co z paszą - też dezynfekujesz ? A np. pieska lub kotka , który sobie biega gdzie chce - nie masz ? Te wszystkie przepisy o kant d..y potłuc .  A weterynarz jak wypisuje Ci świadectwo bada te świnie , sprawdza czy każda sztuka jest oznakowana ? Jesteś pewien że bałagan jest tylko na wschodzie ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do mnie jak przyjeżdżają pobierać krew to się ze dwa tygodnie wcześniej umawiają i zawsze klną pod nosem że to pobieranie jakiś deb..wymyślił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Odczep się od rolników ze wschodu ! Dzików się czep - to one są problemem i ich nadmierna populacja . Niech może dzikom świadectwa i numery nadadzą , a nie do rolników się przypieprzają , bo tak najprościej :ph34r: ;[ .

 

Widzisz, nie mam nic do rolników ze wschodu, tylko że weterynarze twierdzą i uświadamiają w tym rolników z reszty kraju, że we wszystkich wykrytych przypadkach ASF w gospodarstwach na wschodzie, przyczyną był obrót prosiętami niewiadomego pochodzenia. Jak to wytłumaczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ja nie jestem od tłumaczenia tego co Wam tam mówią . B) Ja uważam że przyczyna choroby jest gdzie indziej i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam . Zajmuję się skupem zwierząt . Interesują mnie duże partie macior oraz knurów . Cena na dzień dzisiejszy to : maciora 3,10 zł , knury 2,80 . Tucznik do dogadania . Jeżeli jest powyżej 5 sztuk odbieram na drugi dzień max 3 jeżeli pojedyncze sztuki to max do 6 dni . Płatność gotówką ! Odbiór bezpośrednio z gospodarstwa !  Mój nr tel : 789-295-891 Adam .  

 

Z takimi cenami to raczej macior nie nakupisz 3,60 za 1 sztukę płacą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ja nie jestem od tłumaczenia tego co Wam tam mówią . B) Ja uważam że przyczyna choroby jest gdzie indziej i tyle .

 

Ja nie jestem od wyjaśniania, masz prawo mieć swoje zdanie na ten temat, tylko jeżeli w wykrytym ognisku choroby rolnik nie umie wytłumaczyć się skąd trafiły prosięta do jego gospodarstwa to daje wiele do myślenia. Jesteś pewien że te prosięta nie trafiły do nas za wschodniej granicy, bo ktoś chciał na tym zarobić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A Ty wiesz skąd prosiaki , skoro sam rolnik nie wiedział B) ? Oczywiście jakiś porządek powinien być . A nie nagle zaczęli domagać się ostro tego co obowiązuje od paru lat .Gdzie do tej pory byli weterynarze ? A zresztą duża część rolników do tej pory nie wie co i jak . Uważam że niektóre nowe przepisy są bez sensu i niekoniecznie pomogą w pozbyciu się chorób . Przykłady już podawałem . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jak nie .Ja z gospodarstwa z numerem 01 do gospodarstwa 02 musiałem świadectwo mieć i zakolczykować przed transportem. A od nowego roku to zapomnijcie o sprzedaży tuczników na ubój gospodarczy .Przecież do 30 dni mają być zakolczykowane i zgłoszone to co zamiast 10szt zgłosisz 9szt. i pod pościelą bedziesz go tuczył ? Po zmianie ustawy to jak np. wyjdzie w gminie ASF i u ciebie znajdą nie oznakowane świnie to ci rolnicy którzy będą musieli zaprzestać hodowli mają prawo ciebie zaskarżyć w sądzie i co za 1 tucznika możesz popłynąć . To co teraz powymyślali to właśnie przez takich kombinatorów handlarzy itp.

i teraz jak przemieściłeś świnie z 01 do 02 to te sztuki które masz zakolczykowane kolczykiem 01 będziesz teraz tatułować na 02?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Z uboju przemysłowego nigdy nie zrobisz takiej szynki swojskiej lub kiełbasy. Tam się liczy sztuka nie ważne czy szynka się za krwawi itp. wiem bo kolega już tak nie ubija w ubojni bo to porażka.

 

Nie wiem jak jest u was u mnie jak pojedziesz na zakład dajesz kase i chłopaki co robia po 10 i wiecej lat pieknie zabija krew schodzi nic nie zakrwawione ładnie rozebrane i kazdy zadowlony wiem o czym mowisz u nas był taki gosc co przyjezdzał zabijał i robił co tam kto chciał to zawsze zakrwawione było raz na 10 sztuk trafił w serce a potem roboty nie miał i słuch zaginoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A Ty wiesz skąd prosiaki , skoro sam rolnik nie wiedział B) ? Oczywiście jakiś porządek powinien być . A nie nagle zaczęli domagać się ostro tego co obowiązuje od paru lat .Gdzie do tej pory byli weterynarze ?

 

No jeżeli rolnik nie wiedział skąd ma te prosięta, to nie można zwalać winy na dziki, bo choroba mogła dostać się właśnie z prosiętami. Zgadzam się że przepisy teraz wprowadzone nie zmienią nic przeciwko zwalczaniu tej choroby.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak jest u was u mnie jak pojedziesz na zakład dajesz kase i chłopaki co robia po 10 i wiecej lat pieknie zabija krew schodzi nic nie zakrwawione ładnie rozebrane i kazdy zadowlony wiem o czym mowisz u nas był taki gosc co przyjezdzał zabijał i robił co tam kto chciał to zawsze zakrwawione było raz na 10 sztuk trafił w serce a potem roboty nie miał i słuch zaginoł

 

 No w serce to raczej nikt nie trafia , a w tętnicę :D .

   Sean - Ja jednak dalej będę twierdził że przenoszeniu choroby najbardziej winne są dziki B) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj