Polecane posty

Sadek    1116

Każdy różnie mówi, ja powiem co słyszałem.

 

Gość skupuje maciory i nieraz przetrzyma dłużej jak 48 h aby mieć cały samochód (automatycznie świadectwa tracą na ważności) ale ktoś z weterynarii mu powiedział aby w takim przypadku brać świadectwo zbiorowe kupujący na zakupione sztuki. Ale miało się to wyjaśnić bo każdy przepis interpretuje inaczej.

 

Ja dziś miałem sprzedaż o 10,30 a świadectwo z wczoraj z 7,10 i nie było problemu z odbiorem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Niektórzy robia jeszcze lepiej przyjeżdżasz ze świniami do ubojni tam wypisuje świadectwo zwalasz świnie i gotowe, przynajmniej trochę lżej dla rolnika i bez dodatkowej fatygi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

Każdy różnie mówi, ja powiem co słyszałem.

 

Gość skupuje maciory i nieraz przetrzyma dłużej jak 48 h aby mieć cały samochód (automatycznie świadectwa tracą na ważności) ale ktoś z weterynarii mu powiedział aby w takim przypadku brać świadectwo zbiorowe kupujący na zakupione sztuki. Ale miało się to wyjaśnić bo każdy przepis interpretuje inaczej.

 

Ja dziś miałem sprzedaż o 10,30 a świadectwo z wczoraj z 7,10 i nie było problemu z odbiorem.

 

Ja jak kupie świnie dziś  i za 2 godziny wioze do uboju to musze mieć świadectwo zbiorcze do ubojni.

cena 4,70+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Niektórzy robia jeszcze lepiej przyjeżdżasz ze świniami do ubojni tam wypisuje świadectwo zwalasz świnie i gotowe, przynajmniej trochę lżej dla rolnika i bez dodatkowej fatygi

I tak powinno byc na kazdym skupie... Bo po co jest tam lekarz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Tak tylko że wet nawet nie ogląda świń to raz a dwa badanie powinno być robione w gospodarstwie według prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy mają prawo doliczać sobie za dojazd? A i tak nie mam pojęcia co to świadectwo daje i w jaki sposób chroni przed ASF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś sprzedane po 4,9 zł netto na żywą, a ze świadectwami to bajzel się zrobił niesamowity, nawet lekarze mało co wiedzą niektórzy.....tak jak kolega wyżej pisał lekarz wet wypisał na miejscu w rzeźni, przecież to jest tylko wyciąganie kasy , a nie walka z ASF. Najgorsze jest to że nasi reprezentanci z izb rolniczych, kółek rolniczych nie zaprotestowali przeciw tej fikcji......jak dla mnie wszystkie organizacje do likwidacji i stworzenie jednej wspólnej po części finansowanych ze składek samych rolników , bo dalej jak tak będzie to daleko nie zajedziemy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Kolego, bo my rolnicy tak na dobrą sprawę nie mamy reprezentanta, który dbałby a nasze sprawy, pusty śmiech mnie ogarnia jak PSL coś tam teraz upomina się dla nas. Gdzie oni byli przez 8 lat jak współtworzyli rząd. Wielu upatrywało szans w nowym rządzie - ok, postarali się o jakieś rekompensaty za niską cenę świń 3 ost miesięcy 2015 roku, ale ostatnie decyzje to wg mnie strzał w kolano - kolczykowanie, świadectwa. A,  tyle było mówienia o tym jak bardzo zależy im na rodzimej, małej produkcji, a jak tak dalej pójdzie to zostaną tylko wielkie fermy. Jaka cena w kujawsko-pomorskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Te świadectwa to niezłe czary dziś przyjechał wypisał 30 zeta skasował a na świnie tylko spojrzal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Ile kosztuje u was świadectwo? U mnie 10 zł od 1-10 sztuk za każdą ponad 10 sztuk 1 zł więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli według tego cennika następna partia będzie mnie kosztować 80 zł 

nic tylko się cieszyć z kolejnego podatku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W poniedziałek mam sprzedaż z dwóch stad, weterynarze już powiadomieni, jeden chciał wystawić świadectwo w sobotę ale mu to inspekcja z głowy wybiła i obiecał, że przyjedzie przed siódmą , drugi jeszcze nie wie kiedy wystawi bo załadunek mam od 6.00.

Świnie kolczykowane jako prosięta ( od trzech lat kolczykuję , więc nie mam problemu) ale w do drugiego stada są przywożone i po 18 listopada muszę tatuować.W praktyce prawdopodobnie będę tatuował dopiero przed sprzedażą, a zgłaszał 30 dni po przywiezieniu. Nawet centrala ARiMR - dyrektor ds identyfikacji przyznał, że nie przestrzegają ustawy i nie przyjmą info o tatuowaniu przez internet (CK IRZ), a ja mu zapowiedziałem, że i tak zrobię to przez internet EPUAPem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

w łodzkim raczej problemu ze sprzedażą nie powinieneś mieć, zakładów od groma i pośredników co nie miara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj