Polecane posty

Gość   
Gość

 doczepili się do warunków przechowywania słomy 

mam ułożoną za ogrodzeniem przykryta starą folią zalecili przeniesienie na teren ogrodzony i dokładne okrycie 

reszta ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale kolczyki , książkę sprawdzali , liczyli sztuki (mam na myśli świniaki) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są podstawy i to zawsze sprawdzają 

sztuki przeliczyli przemierzyli czy powierzchnia na sztukę jest zachowana książka przejrzana (pierwszy raz mi się zdarzyło żeby poprosili o faktury sprzedaży) a kolczyków nie sprawdzali bo ich jeszcze u mnie niema mam jeszcze na stanie świnie oznaczone przed zmianą zasad    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Koledzy a jak to jest trzeba kolczykowac wszystkie tuczniki prosiaki maciory ?? maciory mam swoje prosiat nie kupuje tylko to co jest to chowam.

Maciory jak masz swoje to już dawno powinny mieć tatuaż albo kolczyk, jak z zakupu to po 18 listopada trzeba tatuować i zgłosić, prosięta do 30 dni po urodzeniu kolczykować i 7 dni na zgłoszenie. Świadectwa są ważne tylko 24 h, jak sprzedaż w poniedziałek to wet urzędowy musi dojechać w niedzielę (taki przepis).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Maciory jak masz swoje to już dawno powinny mieć tatuaż albo kolczyk, jak z zakupu to po 18 listopada trzeba tatuować i zgłosić, prosięta do 30 dni po urodzeniu kolczykować i 7 dni na zgłoszenie. Świadectwa są ważne tylko 24 h, jak sprzedaż w poniedziałek to wet urzędowy musi dojechać w niedzielę (taki przepis).

 

Tatuaz maja maciory ale myslałem ze teraz musze tez zapiac kolczyk

A jak mam tuczniki z lipca sierpnia to tez maja miec kolczyk czy nie  ??

Bo te co teraz sie urodziły jasne ze musza miec kolczyk

Po 18 listopada czy 18 pazdziernika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ło matko . Zgłaszałeś te wcześniejsze świnie do rejestru jako oznaczone tatuażem ? Jeśli tak to co powinny mieć ? Niektórzy to tak mieszają innym w głowach ... B) Tak samo z tymi terminami na zgłoszenie . A Ja wam powiem że 7 dni na zgłoszenie urodzenia\przybycia , a 30 na oznakowanie - od urodzenia .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Kolego chodzi o to ze był znajomy na spedzie z oznakowania tatuazem bo swinki byly chyba z czerwca i wiadomo tak je własciciel zgłosił ale powiedział ze mu nie wezmie bo ma byc kolczyk i dlatego pytam czy jak mam tuczniki z sierpnia lipca to mimo tatuazu mam robic im kolczyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ło matko . Zgłaszałeś te wcześniejsze świnie do rejestru jako oznaczone tatuażem ? Jeśli tak to co powinny mieć ? Niektórzy to tak mieszają innym w głowach ... B) Tak samo z tymi terminami na zgłoszenie . A Ja wam powiem że 7 dni na zgłoszenie urodzenia\przybycia , a 30 na oznakowanie - od urodzenia .

 

30 dni jest zgłoszenie urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Po 18 listopada tuczniki maja byc oznaczone kolczykami,takie mam info od weta ktory wypisywal mi swiadectwo. Dzisiejsza gielda b/z.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale bałagan . A Ja mam informacje od gościa , który był na szkoleniu co do identyfikacji zwierząt i wymogów na skupie . 7 dni na zgłoszenie ur. , 30 na zakolczykowanie , a ur. przed 18. 10. - tak jak zgłoszone wcześniej (kolczyk lub tatuaż) , a kto jak to wszystko rozumie i wymaga to już bywa różnie , i stąd  cały ten bałagan i zamieszanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ja niedawno zglaszalem urodzenie prosiąt to wpisałem datę urodzenia przed 18 października i one jeszcze pojadą z tatuazem. Kolejne będę musiał już kolczykowac. Podobno wszystkie świnie nie kolczykowane mają być tatuowane, ale póki żadna kontrola nie wpadnie nic nie będę robił.
Wątpię, aby było 7 dni na zgłoszenie prosiąt od urodzenia. Zawsze było 30 dni i tak też słyszałem ostatnio. 7 dni to jeszcze maciora może parę prosiąt przygniesc albo biegunka pojawić się dość ostra i to głupota zgłaszanie prosiąt w tak krótkim czasie po urodzeniu.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Następne brednie . A co się robi z padłymi sztukami ? Powiesz że zakopałeś ? Po prostu - teoria z praktyką się mija ;) . A że to jest głupie , to się z tym zgadzam , ale tego od nas wymagają , a dopasowywanie przepisów do siebie tworzy tylko zamęt .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonzo96    1

Witam . Zajmuję się skupem knurów i macior , każda waga , każda ilość , płatne gotówką , odbiór z gospodarstwa , szybki odbiór z województw : Małopolska , Śląsk , Świętokrzyskie ( czas oczekiwania w tych rejonach 2-3 dni max w dalszych do 7 ) . Interesuje mnie także współpraca z pośrednikami . Cena ustalana indywidualnie . Tel : 789-295-891 .  Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Uwierz , że po tak małe prosiaki firma utylizacyjna nawet za bardzo przyjeżdżać nie chce...wiem zaraz powiesz ze oni maja obowiązek. Obowiązek obowiązkiem ,a rzeczywistość jest inna.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 .... A przepis przepisem , nawet jak idiotyczny , ale co zrobisz , takie wymogi . Ja napisałem o nowych wymaganiach , a jak kto robi to już jego sprawa . Ważne by znać przepis , żeby w razie kontroli nie palnąć jakiegoś głupstwa . B)  A cena na lokalnym skupie (pow. lubartowski) 4,5 tucznik , 3,3 maciora - ceny z VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Podobno jak sie sprzedaje bezpośrednio do rzeźni potrzeba na świadectwie  jakiś numer, czy chodzi o numer z Oświadczenia podmiotu działającego na rynku pasz o spełnieniu wymogów dotyczących higieny pasz?

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Od niedawna sprzedaje bezpośrednio do zakładu i pierwsze słyszę o czymś takim...


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Numer samochodu (transportu)., numer "licencji" weterynaryjny przewoźnika i numer wet, rzeźni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam ja sprzedawałem w piatek swinie i żadnego swiadectwa niepotrzebowalem nawet sie niezapytał a sprzedaje do ubojni , a cena to 4,5 netto za żywa i 6,1 za e klase


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Na forum trzody chlewnej ktoś o tym pisał. Dziwne więc spytałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

A propo świadectw - dzwoniła do mnie gościówka z zakładu do którego oddaję świnie i uprzedziła, że świadectwa muszą być wystawione nie wcześniej niż 24h przed przewozem. Tak się składa, że zakład skupuje świnie w poniedziałki i wtorki - w przypadku tego pierwszego dnia, weterynarze powinni w niedziele rozwozić te świadectwa i tu, uwaga, większość weterynarzy już deklaruje, że nie ma takiego zamiaru (niedziela dzień wolny i koniec). Tak więc pani oznajmiła, że jeżeli będą problemy, zakład rozważy skup jedynie we wtorki i co za tym idzie oczywiście będzie mniej świń skupowanych od rolników, gdzie i tak już teraz są kolejki. Tak więc na końcu i tak ucierpi na tym rolnik, pogratulować tylko tym, którzy to wszystko wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Krilan pełna zgoda i tylko nasuwa się pytanie dlaczego rolnik ma płacić za ten bałagan, czy to on jest winien tego ASF, niech państwo, albo zakłady masarskie płacą vetom a nie rolnik, kto doprowadził do nadmiernej populacji dzika rolnik??? Myśliwi łazili jak cielęta po lesie liczyć dzikie zwierzęta a stada saren na polach rzepaku, teraz w lesie ciężej spotkać sarnę jak na otwartym polu. A jak przyjdzie zweryfikować szkodę to oni nigdy nie mają kasy. Wracając do tych badań większość wizyt będzie na zasadzie wypisania kwitka, uregulowania należności a tucznik będzie widział badania świnia jak niebo... Wydawało mi się, że gorszego jak Sawicki być nie może a jednak myliłem się...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj