Polecane posty

Marlik20    4

 

sprzedam 400-600 szt prosiaka krajowego duńska genetyka 30kg /275zł tel 662 044 733

cena u mnie w skupie 5-5,5 w zaleznosci od ilosci i jakości towaru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Kto tyle płaci? Miałem tylko 7 sztuk, kwiatkowski płacił jeszcze mniej, 5 zl netto. Gmina Kisielice.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzichu59    0

W gminie lubawa płaci tyle majchrzak, tylko że jestem stałym klientem i oddaje min 1500 sztuk rocznie, to nie wiem ile innym proponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Czekaj, czekaj już kładę tarota i ci mówię, albo nie lepsza będzie szklana kula, na niej to się jeszcze nie zawiodłem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

będzie się utrzymywać ta cena ? bo chcialbym dokupić prosiaków

 

jak sporo tak jak ty dokupi bo aktualnie jest cena, to koło listopada/grudnia na pewno spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Czekaj, czekaj już kładę tarota i ci mówię, albo nie lepsza będzie szklana kula, na niej to się jeszcze nie zawiodłem :lol:

 

spokojnie tam :D Tylko grzecznie zapytałem :)

Saszeta ,dzięki , zarazykuje :)

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

tylko pamietaj jak ryzykować to konkretnie i kupuj ile się da, na podlasiu masz tanie warchlaki to jeszce wiecej zarobisz ;)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

jak sporo tak jak ty dokupi bo aktualnie jest cena, to koło listopada/grudnia na pewno spadnie

 

Jak dla mnie to mocno naciągana teoria. Wszystko zaczyna się od liczby loch, a nie od liczby zakupionych przez polskich rolników prosiąt. Bo jeśli nie wzrośnie liczba loch (mam na myśli przynajmniej całą Europę, a nie tylko Polskę) to nie wzrośnie też liczba prosiąt, a przez to nie wzrośnie też podaż tuczników. Tak więc, żeby cena spadła musiałaby zwiększyć się liczba loch i liczba prosiąt przy założeniu, że taki sam pozostaje popyt na mięso. A to że kilka tysięcy rolników zamiast sprzedać zboże postanowi kupić prosiaki i to niezależnie czy polskie czy zagraniczne nie ma wpływu na podaż tuczników na europejskim rynku. Natomiast tuczniki od nowych loch będą na sprzedanie +/- za rok i wtedy dopiero spodziewałbym się spadku cen, ale tak jak już pisałem to wszystko raczej tylko moje osobiste prognozy, a te jak wiadomo są dosyć niepewne zwłaszcza jeśli dotyczą przyszłości  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Wystarcz że Chiny przestaną kupować niemiecką i duńską wieprzowinę i w ciągu dwóch tygodni mamy 3,20.Był artykuł na cenyrolnicze.pl ,cenę może utrzymać porozumienie Niemiec i Rosji.Optymistyczne prognozy mówią o opłacalnych cenach przez rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jeśli złotówka się nie będzie umacniać to też plus dla nas, myślę, że około 5 to będą jeszcze przez jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Jak dla mnie to mocno naciągana teoria. Wszystko zaczyna się od liczby loch, a nie od liczby zakupionych przez polskich rolników prosiąt. Bo jeśli nie wzrośnie liczba loch (mam na myśli przynajmniej całą Europę, a nie tylko Polskę) to nie wzrośnie też liczba prosiąt, a przez to nie wzrośnie też podaż tuczników. Tak więc, żeby cena spadła musiałaby zwiększyć się liczba loch i liczba prosiąt przy założeniu, że taki sam pozostaje popyt na mięso. A to że kilka tysięcy rolników zamiast sprzedać zboże postanowi kupić prosiaki i to niezależnie czy polskie czy zagraniczne nie ma wpływu na podaż tuczników na europejskim rynku. Natomiast tuczniki od nowych loch będą na sprzedanie +/- za rok i wtedy dopiero spodziewałbym się spadku cen, ale tak jak już pisałem to wszystko raczej tylko moje osobiste prognozy, a te jak wiadomo są dosyć niepewne zwłaszcza jeśli dotyczą przyszłości  ;)

 

<<A to że kilka tysięcy rolników zamiast sprzedać zboże postanowi kupić prosiaki i to niezależnie czy polskie czy zagraniczne nie ma wpływu na podaż tuczników na europejskim rynku>>.

Na europejskim pewnie nie, ale na krajowym już tak. Przy braku tucznika zakłady patrzą na giełdę niemiecką a w przypadku wystarczającej ilości naszych świń dają ile chcą bo i tak nakupią. A niestety my swoich nie wyeksportujemy

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj