Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raptus902    128

Witam. To jakiś zakład niedaleko Kępna?

 

Borzęciczki ( Koźmin Wielkopolski )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

U mnie tez juz cena idzie w gore jest juz 5,30 zl.

Dlaczego niektorzy pisza o tucznikach wazacych ponad 120 kg  jak odbiorcy i tak placa za nizsza wage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

U mnie pierwsza klasa do 140, potem -10gr. Po co sprzedawać 100kg jak można 140 i 700zł za sztukę. 4.8 było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

U mnie tez juz cena idzie w gore jest juz 5,30 zl.

Dlaczego niektorzy pisza o tucznikach wazacych ponad 120 kg  jak odbiorcy i tak placa za nizsza wage :)

 

Bo lepiej sie opłaca sprzedac taka 138-140kg u mnie nawet do 145 placa w 1klasie niz jak niektórzy 100-110kg a jak wiadomo najtrudniej dochowac do ponad 100kg potem to rosna jak szalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Guzik prawda, sprzedać 7 większych a 10 mniejszych na 5000 to które wyjdą taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tylko powyżej 120 ile zjedzą paszy!

 

Spokojnie i tak się opłaci .Moje jedzą żyto i kiszoną kukurydzę 50/50 i koncentratem dostaną po oczach ;-).Taką metodę od 3 lat stosujemy z powodzeniem waga tuczników zjadających taką paszę waha się od 80kg i do sprzedaży .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tam choduję do 110-120kg, potem to już za dużo żrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przy drogim tuczniku opłaca się trzymać do wyższej wagi. Ale jak ceny nie ma to tyle co przyrośnie to w paszę pójdzie. Wyżywienie jednej świni do 150kg kosztuje tyle co dwóch stukilogramowych.

A pierwsza klasa czyli waga podstawowa jest ok 100-135kg. Tyle że tucznikowi ponad 120 kg  zaczyna mięsność spadać a pośrednicy sprzedający najczęściej na WBC nie chcą ryzykować płacąc normalnie za takie ponad 130 kg. Wolą zapłacić mniej żeby za dużo nie stracić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

U mnie oficjalnie do 140kg klasa 1 ja natomiast mam do 145 kg ale rzadko kiedy takie mam ewentualnie pojedyncze sztuki.

Lepiej mi sie opłaci sprzedac jak ostatnio 10 swinek po 138kg srednio niz 13 takich po 100-110 bo raz ze mniej dwa ze wieksza kasa a 3 ze wcale jakos strtasznie nie zra powyzej tych 120kg ja daje jeczmien owies przenzyto i jakos kosmicznej roznicy nie widze. Nawet gosc co odemnie bierze sam sprzedaje swoje tylko powzej 130kg ale kazdego sprawa kazdy robi jak uwaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Na trzech ciężkich tucznikach , oszczędza się koszt jednego prosiaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

przy drogim tuczniku opłaca się trzymać do wyższej wagi. Ale jak ceny nie ma to tyle co przyrośnie to w paszę pójdzie. Wyżywienie jednej świni do 150kg kosztuje tyle co dwóch stukilogramowych.

A pierwsza klasa czyli waga podstawowa jest ok 100-135kg. Tyle że tucznikowi ponad 120 kg  zaczyna mięsność spadać

 

Wszystko zależy od genetyki. Kiedyś maiłem takie co były sprzedawane w wadze 135kg i średnia mięsność wychodziła 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

5 lipca 65 szt po 5.3 + VAT. 1% potrącenia, mięsność 59%

 

Możesz wyjaśnić jakie potrącenia przy sprzedaży poubojowej,sprzedaję od 15 lat i nigdy nie było żadnych potrąceń.Na Pomorzu zakłady ograniczają wagę do 127 kg w1 klasie[skiba,stokłosa] do 105 waga półtusz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj