Polecane posty

Ja dzisiaj handlowałem 15 sztuk to cena 3.95 niby wyższa. Ale jak by przyszło mi pół roku minimum hodować te 15 sztuk co sprzedałem to mi się nie opłaca wtedy i przejście na całość w bydło. Ja wiem koncentraty premiksy soja kosztuje to ale ja sieję 2.5ha bobiku na tą hodowlę świń co posiadam starcza mi do lutego to i tak zaoszczędam  na soji . To nie są te lata co karmiło się świnie ziemniakami przejść przez wieś to mało kto jeśli w ogóle paruje ziemniaki. A czemu bo nie chce kupić koncentratów tylko żeby narobić się czymać te pół roku minimum a jak przychodzi co do czego wagowo wychodzą tak samo ale gdzie tam jeszcze ci powie że taki sposób chowu jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz racje tylko 70 zeta, ale skoro towar wart jest x to czemu mam płacić x+70? Pieniądze nie duże jednak po co przepłacać?

 

Myślę że to jest tanio detal zawsze droższy a jak hodowane tradycyjnie to jak za darmo sam sobie taniej nie uchowasz bo prosiaka sobie nie urodzisz a wątpię że Ci ktoś 1 prosię sprzeda :P odnośnie cen 4,30 netto za 40 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

dzisiaj pojechały po 4zł w tamtyg tyg po 3.80 , coś sie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Stały klient zakład mięsny Gaik sprzedawane wczoraj 10 sztuk po 4.5 zł netto.

 

Kolego po ile sztuk przyjeżdzaja czy sobie trzeba wozic ??

Jaka cena dla nowego klienta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Oni chyba wogole nie przyjeżdżają ja woze sam bo mam 7 km do nich. Oddaje na miesnosc ale ostatnio nie robili popsuł się aparat. Jak będzie dobra miesnosc to i dostaniesz dobra cenę. Max dostałem od podstawy 50 gr właśnie teraz a tak zazwyczaj to 40 lub 30 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skoro niemcy zostawili cennik na tym samym poziomie to trzeba się świń z chlewni pozbyć coś czuje że w przyszłym tygodniu będzie korekta w duł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

duńczycy dziś w górę ;) zobaczymy jak jutro wypadnie mała giełda u niemców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co będzie to będzie ja jutro robię czystki w chlewni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Ale nie zawsze mała giełda nie przekłada się na dużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Gdzie dokładniej taka cena i jaka ilość?

 

Spójrz na ceny rolnicze i zobaczysz, że to realne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A czy ja mówię, że nie realne? Spójrz na mój post z ceną z poniedziałku i zobacz, że niby to samo województwo, a cena 75 gr różnicy dlatego pytam o szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19
Napisano (edytowany)

sprzedaż z poniedziałku do animexu w starachowicach cena  5,80 netto za klase E wyszły po 4,65 netto za żywą strączke liczyłem 3% pojechało tam 40 szt

w piatek sprzedane 10 macior po 2,50 + vat średnia waga 286kg sprzedane do lokalnego kupca

Edytowano przez kombi82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Chyba strączkę. Jak poszły poubojowo to po co 3%odliczasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj