Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1827

ja tam produkcji nie likwiduje ale zmniejszam z 11 do 8 loch czyli będzie jakieś 50 tuczników mniej w ciągu roku a w miejsce będzie 10 byczków.

 

Z taką produkcją będziesz wspierać prawdopodobnie okolicznych pośredników.Na  Pomorzu likwidowane jest bydło mleczne i są wstawiane opasy.W  mojej  powiatowej ARiMR w ciągu roku nastąpił 50% wzrost ilości opasów.Dochować się dobrej lochy też nie jest prosto wiem to z  autopsji.Nie bierzesz pod uwagę chowu nakładczego ,który będzie hamował wzrost cen.Ostatnie lata pokazują że wysokie ceny są jeżeli

na zachodzie występują jakieś problemy i trwa to góra parę miesięcy.Obecnie wyciągam około 4,30 brutto,rewelacji nie ma ,ale tragedii też :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trzeba coś robić a jak świnie będą nadal 3.50 to nie widzę perspektyw na rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Perspektywy w rolnictwie niema już od 25 lat

 

Moze i nie ma ale u mnie na wsi na przstrzeni 10lat było bardzo duzo inwestycji w magazyny obory czy ciagniki i sprzet rolniczy.

Wkoncu to dziwna sprawa wszyscy zyjemy w tym samym kraju i niby 10-15ha to tylko mozna dla hobby robic ale nie zeby zyc wiekszosc tak twierdzi a moj sasiad kupił 100 albo 100 pare koni Stereya za ponad 300tys netto i tez ma tylko trzode chlewna i 1 krowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

U nas też wszyscy byczki wstawiają bo dopłaty są oj będzie się działo niedługo zaczną schodzić te co w zeszłym roku na dopłaty wstawiali :D więc cena w dól poleci to daje do myślenia

 

 

ja tam produkcji nie likwiduje ale zmniejszam z 11 do 8 loch czyli będzie jakieś 50 tuczników mniej w ciągu roku a w miejsce będzie 10 byczków.

Podziwiam takich ludzi pchać się w opasy bez zaplecza-za rok chętnie odkupie te cielaki co teraz idą na dopłaty ;) Przypuszczam,że za takie same pieniądze jak teraz się za nie płaci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 byczki mają już 18 miesięcy :D 2 mają 12 miesiecy i 2 pół roku :) teraz krowy mają się cielić to jak będzie wszystko dobrze to będą kolejne 2 sztuki :) A zaplecze jest, łąki są, cały sprzęt jest (prócz prasy) budynki są więc będzie dobrze :) zawsze hodowaliśmy te 2 byczki i 2 krowy, teraz będzie po prostu mniej świń a więcej byczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

to jeszcze ok,ale wejście w opasy bez łąk itd to jak dla mnie  samobójstwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Z piątku na sobote przywieźli 320 sztuk duńczyka. Piękna wyrównana partia. Cena gwarantowana to 6.2 netto WBC do Piniego czyli przy dobrej mięsnośći powinno wyjść te 5.2 na żywą. Ceny w górę jakoś drastycznie nie skoczą bo większe zakłady (Pini, Animex i chyba Sokołów) mają już pewne tuczniki na czerwiec, lipiec i część sierpnia.

 

Lokalny handlarz 3.5 netto. pobliska mała masarnia 3.8-4.0 netto za żywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co z tego jak go zapłacisz to Ci wyjdzie 4,20 ;)


Gdzie oni mają te tuczniki na sierpnia?W szufladzie? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez łąk może i tak, w tym roku też pierwszy raz będę siał QQ dla opasów, i wziąłem moje łąki co je krowiarze dzierżawili bo mi do świń nie były potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Z piątku na sobote przywieźli 320 sztuk duńczyka. Piękna wyrównana partia. Cena gwarantowana to 6.2 netto WBC do Piniego czyli przy dobrej mięsnośći powinno wyjść te 5.2 na żywą. Ceny w górę jakoś drastycznie nie skoczą bo większe zakłady (Pini, Animex i chyba Sokołów) mają już pewne tuczniki na czerwiec, lipiec i część sierpnia.

 

Lokalny handlarz 3.5 netto. pobliska mała masarnia 3.8-4.0 netto za żywą.

 

A ja nie tak dawno czytałem ze liczac kupno prosiaka dunskiego doliczajac pasze dodatki itp i sprzedajac go po tej pewnej cenie jak mowisz to ze na sztuce na czysto ma sie 40-50zł zarobku

Wiec albo ktos klamie albo ktos tutaj zbytnio fantazjuje co do zysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

W najgorszym scenariuszu zostanie 50 zł na sztuce. Przeliczając to przez sztuki wychodzi jakieś 15-16 tysi w najgorszym wypadku po tych cenach. Jeśli dla kogoś 15 tysi  zarobku na 3 miesiace to mało to ja nie wiem ile wam zostaje na parsiukach od własnych macior które rosną kilka miesięcy dłuzej  i macie o 1zł gorsza cene. Nie mówiąc juz o zużyciu paszy  dużo wyższym i gorszym jej wykorzystaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja wyliczyłem że przy cenie 3.50 jestem w rok 15tys w plecy do innych lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Nie ma co liczyć do innych lat tylko do ceny zboża które zjadają. Jakby nie liczył to 100 parę zostaje niż by sprzedał zboże. Swoje prosiaki, swoje zboże, woda w studni i wiadro. Lekarz do zapłodnienia i kastracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie niema lekko za jakieś dwa tygodnie będę miał na sprzedaż partie a tu na koncie pusto z poprzedniej partii kasa się skończyła 

ile można  i z czego tu dokładać skoro do "pierwszego"nie starcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Ja tam wolę świnie po 3.5 i zboże 500, niż świnia 4.2 a zboże 900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no z tym zbożem za 900zł to przesadziłeś :D ja zboże w ciągu 3 ostatnich lat dokupywałem po 450-550zł więc tu przy małym areale w ogóle nie widzę perspektyw rozwoju. Mleko ponoć jest za 70-80gr i ma śpaść do 50gr więc też nie ma co iść w tą stronę. Na ten moment tylko opasy są stabilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

lepiej to już było ...

 

... i nie wróci więcej :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W najgorszym scenariuszu zostanie 50 zł na sztuce. Przeliczając to przez sztuki wychodzi jakieś 15-16 tysi w najgorszym wypadku po tych cenach. Jeśli dla kogoś 15 tysi  zarobku na 3 miesiace to mało to ja nie wiem ile wam zostaje na parsiukach od własnych macior które rosną kilka miesięcy dłuzej  i macie o 1zł gorsza cene. Nie mówiąc juz o zużyciu paszy  dużo wyższym i gorszym jej wykorzystaniu.

 

A co Ci rośnie kilka miesięcy dłużej ? :P :P u mnie 150 dni od urodzenia średnia waga 130 kg B) PBZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

W tv mówili że Dania chce opodatkować wołowinę bo krowy trują środowisko. A za 4 lata będzie wołowina sztuczna z próbówki. Więc te opasy to też nie będą och ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No sztuczną wieprzowinę mamy w wyrobach to przyszedł czas na wołowinę żeby ceny obniżyć w marketach konsumentowi to wszystko jedno co zje bo zdjęcia z wakcji na faceboka wstawi by się pochwalić a z toalety wstawiać n ie będzie ;) ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

W najgorszym scenariuszu zostanie 50 zł na sztuce. Przeliczając to przez sztuki wychodzi jakieś 15-16 tysi w najgorszym wypadku po tych cenach. Jeśli dla kogoś 15 tysi  zarobku na 3 miesiace to mało to ja nie wiem ile wam zostaje na parsiukach od własnych macior które rosną kilka miesięcy dłuzej  i macie o 1zł gorsza cene. Nie mówiąc juz o zużyciu paszy  dużo wyższym i gorszym jej wykorzystaniu.

 

Kolego moj znajomy trzyma i polskie prosiaki i dunczyki i sam mowił ze najgorzej jak było to zostawało 30-35zł na sztuce.

Tylko ty liczysz prosieta od wagi 25-30kg ze ci urosna w te 3 miesiace a nie od oproszenia maciory.

U mnie maciora prosiła sie 4.12.2015 swinki sprzedane 26.04.2016 w wadze sredniej 141kg 11 sztuk co ci daje 144dni od urodzenia wiec chyba nie tak zle wiadomo sa takie co rosna 160-170dni,

Co wiecej znajomy mowił ze czasmi w duzych partiach 100-150szt tez sie trafiaja chore i ostatnio kupił dunczyka i padlo 14sztuk z ponad 100 wiec strata nie mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Z czym te swinie karmisz ze rosna ci 150 dni?? ile koncentratu lub soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego u mnie to skład mieszanki paszowej opart y jest na przenzycie jeczmieniu owsie i przenicy lub przenzycie i mieszance zbozowej ale mieszance a nie ze 90% owsa i mowia ze to mieszanka. Koncentratu daje wiecej niz zalecaja ale to jest oparte na doswiadczeniu własnym ale dokładne dawki podałbym ci ale musiałbym zejsc do paszowni bo skład rozni sie w zaleznosci od wieku i kilogramów prosiaka warchlaka tucznika jest karmiony inaczej.

Powiem ci ze podstawa to stały dostep do wody

A druga kwestia to zaufany inseminator i krycie odpowiednimi dobranymi pod siebie rasa a nie jakie jest ja głownie kryje rasa miesna ale nie zawsze,

A TB nikt nie da recepty ze to co u mnie sie sprawdziło podziała u cb musisz praktykowac i sie nie zniechecac bo poczatki u mnie były koszmarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj