Polecane posty

rudinho11    208

Albo po prostu kiedyś z 1 kg mięsa było 0,7 kg szynki czy kiełbasy a teraz są 2 kg albo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Niestety cena żywca wieprzowego ,,przed unijna" ale za to nawozy i środki ochrony roślin to ceny mocno unijne ot taka to nasza smutna rzeczywistość...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

a może faktycznie 50% społeczeństwa została wegetarianinami? Ceny są teraz śmieszne, ja to ciągne tylko dlatego, że ciągle mam nadzieje, że rząd zrobi coś z tym importem germanskiego i duńskiego syfu.

 

A co rząd ma zrobić jeśli to polski rolnik importuje zagranicznego warchlaka ( to też jest mięso) i po utuczeniu jest już polski

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powinny być nałożone jakieś podatki na importowane warchlaki i tuczniki. A kasa z podatku powinna być wypłacana dla rolników hodujących polskie tuczniki z polskich warchlaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

najlepszym rozwiązaniem na te problemy by było żeby dotacje były do produkcji a nie do ha bo jest przynajmniej u nas za dużo "niedzielnych" gospodarzy,u nas jest kilku co w tamtym jak i w tym ponad 10 ha obsiali łubinem bez pryskania bez nawozu bo mówi ma czysty pieniądz a jeszcze łubin za grosze sprzeda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

najlepszym rozwiązaniem na te problemy by było żeby dotacje były do produkcji a nie do ha bo jest przynajmniej u nas za dużo "niedzielnych" gospodarzy,u nas jest kilku co w tamtym jak i w tym ponad 10 ha obsiali łubinem bez pryskania bez nawozu bo mówi ma czysty pieniądz a jeszcze łubin za grosze sprzeda 

Gorsi są tacy którzy nie wiedzą co to jest mieć gospodarstwo kupili kilkadziesiąt bądź kilkaset hektarów obsieli ją jakąś trawką koniczynką i w sumie z dopłat wyciągają ok 2 tyś z ha bo ekologiczna uprawa a ziemię dają w dzierżawę na koszenie i zbieranie siana i jeszcze z tego kasę ciągną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

powinny być nałożone jakieś podatki na importowane warchlaki i tuczniki. A kasa z podatku powinna być wypłacana dla rolników hodujących polskie tuczniki z polskich warchlaków.

Uważasz ze jak będzie tylko polski warchlak to Tucznik z niego będzie po 8 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie uważam tak, ale w tedy zarobią Polscy producenci prosiąt a nie duńscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Jakby były dopłaty do produkcji to świnie byłyby po 2.5, to tak jak z mlekiem po zniesieniu limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakToJa    2

Widocznie na razie jest jeszcze dobrze skoro ludzie nie wychodzą na ulicę innego rozwiązania na to wszystko nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Dzisiaj sprzedane do Chomiak Brodnica po 3,7 + vat na skupie wszystkich sztuk może ze 20 było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

w piątek sprzedane 30 szt. do  Starachowic dziś przyszło rozliczenie i waga żywa wyszła po 4,10 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

W Niemczech bez zmian w Polsce trzeci tydzień obniżki. Jak tam drgnie to u nas może zatrzymają się obniżki. Porażka co oni wyprawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Ciesz się że masz chociaż część, ja jestem zapewne nie jedynym szczęśliwcem co złożył wniosek przez internet i nie mam ani złotówki.

Pytanie za 100 punktów kiedy coś z tego będzie i czy się wyrobią do 30 czerwca?

W Łukowie WBC bez zmian od kilku tygodni ale ostatnio zastrzegali żeby nie przywozić macior na skup. Widocznie ludzie musieli strasznie 

dużo rzucić tego towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj