Polecane posty

KAmpa    1

Orientuję się ktoś w cenie macior w woj. świętokrzyskim w powiecie kieleckim? proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Dziś sprzedane 15szt do GS Skarszewy, Średnia waga tuczników 127.5kg. :)

Jutro sprzedaję 12szt. do ZM Kościerzyna. Cena 3.7zł +vat ;) Woj. Pomorskie

W styczniu sprzedawałem jeszcze po 3.4zł +vat, więc 30gr przez miesiąc do góry. Kropla w morzu potrzeb.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

A gs skarszewy przyjmuje tez większe ilości?? I czy sa jakies terminy?

 

hyyy... w sumie nie wiem bo pierwszy raz do nich odstawiałem, ale myślę że raczej mniejsze ilości ponieważ miałem wczoraj sprzedać 27 tuczników a wzięli tylko 15 szt. Zapisy to tylko tak że dzwoniłem do pośrednika umówiłem się w sobotę a w poniedziałek brał :)

Dziś sprzedałem do Obojana 13szt. Miało być 12szt ale poszło 13 bo były by zbyt ciężkie dołożyłem jedną taką 100kg i tak w sumie wyszła średnia waga jednej szt. 128.5kg. Cena 3.6zł +vat ;[  Wczoraj mniejsza ubojnia dała 10gr więcej a dziś większa ubojnia nie <_< Dzisiejsze miały iść do Kościerzyny ale chyba nie biorą i pośrednik wziął do Obojana. Nie wiem co się dzieje z tą Kościerzyną... zawsze sprzedawałem do Kościerzyny albo do Herolda w Zblewie, moi rodzice zanim przejąłem gospodarstwo też tam sprzedawali a teraz chyba od października ani jeden tucznik nie poszedł do ZM Kościerzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjansz13    3

A gs skarszewy przyjmuje tez większe ilości?? I czy sa jakies terminy?

 

Pani Longina na tą chwile jest w stanie zapłacić 4 zł ale bierze małe ilości raczej do 100szt. termin płatnosci 14 dni zawsze płacone w terminie.

hyyy... w sumie nie wiem bo pierwszy raz do nich odstawiałem, ale myślę że raczej mniejsze ilości ponieważ miałem wczoraj sprzedać 27 tuczników a wzięli tylko 15 szt. Zapisy to tylko tak że dzwoniłem do pośrednika umówiłem się w sobotę a w poniedziałek brał :)

Dziś sprzedałem do Obojana 13szt. Miało być 12szt ale poszło 13 bo były by zbyt ciężkie dołożyłem jedną taką 100kg i tak w sumie wyszła średnia waga jednej szt. 128.5kg. Cena 3.6zł +vat ;[  Wczoraj mniejsza ubojnia dała 10gr więcej a dziś większa ubojnia nie <_< Dzisiejsze miały iść do Kościerzyny ale chyba nie biorą i pośrednik wziął do Obojana. Nie wiem co się dzieje z tą Kościerzyną... zawsze sprzedawałem do Kościerzyny albo do Herolda w Zblewie, moi rodzice zanim przejąłem gospodarstwo też tam sprzedawali a teraz chyba od października ani jeden tucznik nie poszedł do ZM Kościerzyna.

 

Z ZM Kościerzyna wszystko w porządku ciągle biorą ale potrzebują ale potrzebują dobry towar na chwile obecną.  Apropos obojana bierze wszystko co jako tako się rusza ale cene ma NAJNIŻSZĄ .

Edytowano przez gracjansz13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

 

Z ZM Kościerzyna wszystko w porządku ciągle biorą ale potrzebują ale potrzebują dobry towar na chwile obecną. Apropos obojana bierze wszystko co jako tako się rusza ale cene ma NAJNIŻSZĄ .

 

Towar u mnie dobry. Ładne zaokrąglone zady, mocne łopatki miód malina. Trochę duże, czekałem tydzień bo miało drożeć. No i 10gr podrożało :) A o ZM Kościerzyna słyszałem że ściągali czy może jeszcze ściągają towar z Litwy. Takie słuchy u mnie w gminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor824594    1

Obojan placu jak chce i komu chce mi dali w tym tygodniu 3.85+ vat i sztuki powyżej 130 kg. 2 maciory tez dalem po 270+ vat. A koledzy skąd jesteście bo zblewo i skarszewy to moje okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Sprzedane przed niedziela na WBC po 5zl+ VAT. Wczoraj lokalny zakład przetwórstwa mięsnego 3,5 +VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dzisiejsza cena 3,7 netto większa ilość .Kilka sztuk miało ponad 150 kg brutto :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

niemcy -7 ale ponoć obnizki są spowodowane plotkami że ma być 2 tura tych "dopłat". Gdzie się nie słucha gdzie się nie patrzy tam wszystko w w dół mleko,zboze,swinie itd nie wiadomo co robić Jarek jak na razie za duzo nie pomógł wiem że sa takie zaległości w państwie że maja ręce pełne roboty ale ja jadę na oparach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Obojan placu jak chce i komu chce mi dali w tym tygodniu 3.85+ vat i sztuki powyżej 130 kg. 2 maciory tez dalem po 270+ vat. A koledzy skąd jesteście bo zblewo i skarszewy to moje okolice

to się zgadza  ja akurat niewiele sprzedaje tuczników bo głównie warchlaka  ale zostają wybrakowane lochy  i do obojana   pojechały   w styczniu tylko za 2.1 choć przez tel cena była 10 gr wyższa szlo to przez jakiegoś pośrednika  chyba Sikorscy do tego potrącenie 6% wiec teraz dali ci  2.70 ? b. dobra cena a te Skarszewy też jadą w teren za  żywcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

3,60 + vat aktualnie. Dziś z kolegą @krilan06 spotkaliśmy się w arr o. Bydgoszcz i złożyliśmy wnioski o pomoc. Kolejki małe, udało nam się załatwić sprawę w 10 minut. Dopiero jak wyszliśmy z biura to trochę ludzi się nazbierało- jakieś 10-15 hodowców.

 

Kolego ten wniosek składa się z 6 stron + kopie faktur i to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Wypełniasz 6 stron wniosku i dołączasz kopię faktur, które podpisujesz, że są zgodne z oryginałem. Ja poza tym w ARiMR sprawdziłem stan świń na 30.09.15, żeby nie było żadnych wałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Każdą kopię faktury osobno podpisujesz,że zgodna z oryginałem czy jakieś osobne oświadczenie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Każdą kopię osobno trzeba podpisać, że zgodna z oryg., nie potrzebne żadne oświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ciekawe czy ta pomoc z tymi dopłatami do trzody jednorazowa czy będzie jakieś inne rozwiązanie, najprostsze to podnieść ceny żywca ale na to się nie zanosi niestety... 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj