Polecane posty

TheByku    0

Łódzkie w tym tygodniu 3.80 zł z VAT.

W którym rejonie mieszkasz ?? U mnie 3.50+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którym rejonie mieszkasz ?? U mnie 3.50+vat

 

Ja to bardziej środek województwa :D A kolego dolicz sobie VAT do tej ceny i Ci wyjdzie bardzo podobna kwota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

A faktury do tych wniosków jak ktoś pocztą wysyła, to wystarczy skopiować, czy trzeba je jakoś potwierdzać (notarialnie czy coś)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Wysłać kopie,oryginały lepiej żeby zostały w domu ,podkładka w razie kontroli.Faktury nie muszą być przez nikogo potwierdzone,ARR niby ma sprawdzać zgodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0

Ja to bardziej środek województwa :D A kolego dolicz sobie VAT do tej ceny i Ci wyjdzie bardzo podobna kwota ;)

A widzisz ja przeczytałem 3.80+ vat, a nie z. Mój błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

A faktury do tych wniosków jak ktoś pocztą wysyła, to wystarczy skopiować, czy trzeba je jakoś potwierdzać (notarialnie czy coś)??

 

Wysłać kopie,oryginały lepiej żeby zostały w domu ,podkładka w razie kontroli.Faktury nie muszą być przez nikogo potwierdzone,ARR niby ma sprawdzać zgodność

  co do kopii faktur formularz wniosku zawiera taki tekst :P  

   Załączane do wniosku kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę lub uwierzytelnione w trybie art. 76a Kodeksu postępowania administracyjnego (w szczególności poświadczone przez notariusza albo występującego w sprawie jako pełnomocnik adwokata lub radcę prawnego). W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu ARR może zażądać przedstawienia przez wnioskodawcę oryginału dokumenty do wglądu. Na żądanie wnioskodawcy, pracownik OT ARR odbierający wniosek może potwierdzić zgodność kopii z przedłożonym do wglądu oryginałem dokumentu.

 

poświadczanie notarialne itp. faktur to dodatkowe koszty...do Oddziałów Regionalnych ARR rolnicy mają zwykle daleko więc poświadczenie przez pracownika OT ARR odpada... :D ach te urzędnicze absurdy skoro podpisuję się że jestem świadom odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń po co to potwierdzenia autentyczności faktur  ...

i ta mnogość nr jakie musimy wpisywać na formularzach :rolleyes: nr. rejestracyjny w ARR,NIP, Pesel,nr ARiMR  :D  jakby to identyfikacja składającego wniosek nie mogła by być prostsza  :unsure: ...

Edytowano przez black_shadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

biznes12 to nie tak jest z tą ceną niemiecką. Tu masz cenę środową

 

http://www.griem-vh.de/index.php?option=com_content&view=article&id=17&menu=Marktdaten&Itemid=19

 

tu link do giełdy otwieraja wtorek 14:00 piątek 11:00

http://www.isn-schweineboerse.de/Auktion/Auktionshaus.aspx

 a tu link z ceną na niemiecki rynek a w tabelce gdzie jest KW czyli (tydzień) na nasz rynek

http://www.schweine.net/marktticker-infos-de.html

 

ja na to patrzę ale mogę się mylić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

Co do podpisu faktur to można to samemu potwierdzić. Dzwoniłem i pytałem i da się zrobić to bez opłat. 


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

 mam takie pytanie sprzedawalem, tuczniki 30 wrzesnia posrednikowi to nie moge ich ujac w wniosku? 


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjansz13    3

 mam takie pytanie sprzedawalem, tuczniki 30 wrzesnia posrednikowi to nie moge ich ujac w wniosku? 

 

nie, nie możesz ich ująć we wniosku. Tak jak już od długiego czasu wiadomo liczą sie świnie "oddane" bądz co po niektórzy sprzedane od początku października do końca grudnia czy to przez pośrednika czy prosto do ubojni, jesli na fakturze napisane sa sztuki to do nich jest dopłata a jeśli tylko waga WBC to sztuki ze zgłoszenia do agencji.

 

KUPIĘ TUCZNIKI Z POMORSKIEGO O MIĘSNOŚCI POW.57% DOBRA CENA 531 458 546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracjansz13    3

UWAGA UWAGA!!!!!!!!! DO WSZYSTKICH SPRZEDAJĄCYCH TUCZNIKI W ILOŚCIACH 40 SZT. I WIECEJ W CENIE PONIŻEJ 4ZŁ NETTO NA ŻYWO BĄDZ 5 NA WBC

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------- JESTEŚCIE QRW. ŻŻŻŻŻAAAAAAŁŁŁŁŁŁOOOOOOŚŚŚŚŚŚŚŚŚNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

i to przez was rospierda.. się rynek trzody w polsce

Edytowano przez gracjansz13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Chyba cie cos boli kolego .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak się nie sprzeda, to będą ważyć 150kg i już się nawet za 3.50 nie dostanie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie tutaj mam coś co pośrednio dotyczy sprzedaży trzody chlewnej

Projekt ustawy KUKIZ 15

https://www.youtube.com/watch?v=K0Tv-vXwU6U


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też sprzedaję średnio 110kg, ale zdarza się i 100kilowe i 120 kilowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć - byłem sprawdzić dziś w ARiMR stan świń i mam nast. problem: od 1.X do 31.XII sprzedałem 35 świń i oprócz tego 4 świnie były ubite jako tzw. ubój gospodarski. Tak więc na fakturach mam 35szt., a w systemie u nich w agencji widnieje, że pozbyłem się w tym czasie 39 świń. We wniosku mogę wpisać tylko te świnie, które mam na fakturze czyli 35. Pracownica ARiMR zadzwoniła więc do ARR i tam powiedziano jej, że oni będą wszystkie świnie liczyć - i te na fakturze, i te na ubój własny. Poradziła mi więc dołączyć faktury i oświadczenie, że 4 sztuki ubite były na użytek własny. Tak będzie dobrze? Wydawało mi się do tej pory, że oni będą liczyć tylko te świnie z faktur do dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jeśli jesteś vatowcem to nie zapomnij vatu od tych ubitych odprowadzić :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Koledzy a jak wam wychodzi wyboj w sokolowie  od. w robakowie ? bo sprzedalem tam drugi raz i wyboj jest tak niski ze glowa mala , miesnosc w normie w porownaniu do innych zakladow  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj