Polecane posty

Gość   
Gość

Ile jest świń to się okaże jak zakończą przyjmowanie wniosków na dopłty do tuczników ubitych w 4 kwartale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Z kolei w mojej okolicy podobnież świnie zliwkidowało 5 gospodarzy, którzy oddawali rocznie od 500 do 2 tys tucznika. Ale to tylko takie plotki które do mnie doszły. Ja sam mam obecnie pustki w chlewni. Zostało się 40 sztuk niedobitków. I nie wiem co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ile jest świń to się okaże jak zakończą przyjmowanie wniosków na dopłty do tuczników ubitych w 4 kwartale

 

To nie będzie miarodajne bo wiele osób nie sprzedaje regularnie świń i rzut akurat im tak wypadł, że brak sprzedaży w 3 kwartale.

Poza tym chodzą słuchy, że dopłaty będą tylko do świń polskiego pochodzenia czyli PL w oznakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

No oby tak było .Bo pogłoski chodziły ,że też do Duńczyków mają dopłacać .Czy to jest prawda ,że 23 zł do sztuki będą dopłacać przy cyklu zamkniętym ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Niby importowane mają być wyłączone bo to pośrednie wspieranie producenta z zagranicy a przecież pomoc ma być kierowana tylko dla polskich producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie a właśnie co z tym wnioskiem o dopłaty do tucznika w 4 kwartale wiadomo coś??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie czyli dopłaty tylko do świń sprzedanych w październiku, listopadzie i grudniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Tak songo 4 kwartał.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

A co jeśli sprzedałem w 4 kwartale 150 sztuk od swoich macior a 150 z prosiaków kupnych z pl ? Dostane wtedy przykladowo 30 zł do tucznika od swoich macior i 15 do tucznika z prosiaka kupionego ? Czy będą robić znów pod górkę ? 

 

Co do tematu, sprzedawał ktoś w tym tygodniu do skiby ? Bo cennik ma nie aktualny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Powinieneś dostać około 47 zł do swoich i około 23 zł do kupnych, jeśli były zachowane wszystkie procedury rejestracyjne itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Stawka dopłaty do sprzedanej sztuki będzie zależała od ilości złożonych wniosków a to są tylko orientacyjne kwoty.

 

3,8 + vat, ale słuchy chodzą że będą obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale wiadomo ile było zgłoszonych do uboju przecież działa IRŻ więc w przybliżeniu wiadomo już no chyba że ktoś nie złoży wniosku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj 3,98 plus vat śr. waga 128,7kg po odbiciu 3% ja daję sobie jeszcze rok jeżeli cena za rok nie podskoczy do ceny w okolicach 5zł to trzeba zwijać ten biznes, ileż można na kogoś robić? Od czasu machania szabelką tych POpaprańców na Majdanie wszystko się poj***ło. Dlaczego nikt nie poniesie za to odpowiedzialności, przecież to jest jawne szkodzenie interesom RP. Można trafić raz w roku na kiepską cenę, ale już grubo ponad rok cena gorzej niż zła to już chyba gruba przesada. To nie czasy przed UE że przy takiej samej cenie tucznika albo i wyższej, Saletra kosztowała 600zł a koncentrat 50zł. Po h**a te dopłaty ta MGR jak wszystko dwukrotnie poszło do góry tak czy siak trzeba zapłacić a to co oni dają wraca poprzez banki, dealerów maszyn szerokim strumieniem na zachód. Teraz ma być ta dopłata za ostatni kwartał ok, ale zobaczymy co będzie dalej, jak za rok nic nie zrobią to znaczy, że dzisiejsza władza ma Nas w głębokim poważaniu tak jak PO-PSL zresztą...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

To i tak dobrze dostał za tą maciorę ja sprzedałem po 2,5 ale brutto.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja mam sprzedawać kolo 25 sztuk cena podstawowa 3,5 zl netto jak się dobrze wybija ok 58 % to będzie cena 4 zł netto bez strączki, ale jeden minus max do 120 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj