Polecane posty

Sadek    1123

W takim razie w składzie wyrobu powinna być zawarta informacja o tym, że ileś tam % to mięso wieprzowe z knura i automatycznie cena niższa, tak samo i w wyrobach z wołowiny należało by zamieszczać info, że zawiera ,,starą krowę" heh i też takowy produkt powinien być tańszy - wszystko adekwatnie i proporcjonalnie do cen żywca.

 

Przecież takie mięso jest sprzedawane jako dziczyzna, więc spokojnie trafi na stoły bardziej zamożnych.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

W zeszłym tygodniu sprzedane 160 sztuk do Animexu Szczecin. Cena wyjściowa była 5.53 netto za E. 

 

Dziś spadek 15-20 gr. Większość zakładów w dół. Koniec zwyżek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

podobno chwilowa tak bo nastraszyli z ta swinska grypa i dlatego. a poza tym skupowali zywiec zeby zapelnic magazyny bo dostaja teraz kase do przechowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Niby świń nie ma a jak przyjechał po świnie do Animexu w tamtym tygodniu to miał wziąć 180 a wziął tylko 160 bo za duzo świn na zakładzie mieli i z coniektórych transportów odmówili po 10-20 sztuk. Na ilość samochodów do nich przyjeżdżających to ładna sumka sie zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor824594    1

Krzysiek sprzedales dwie sztuki i mówisz ze idzie w dol ja sprzedałem. Dzis 57 sztuk i mowie ze idzie w gore;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Opinie są różne, ale dużo głosów, że będą próbować zbić cenę. Wszystko oparte na cenie niemieckiej, chociaż gdyby była dokładnie odwzorowana na nasz rynek, to powinno być 4,50-4,60 netto za żywą. Niechby Niemcy obniżyli chociaż 1 cent, to nasi od razu 30 groszy obetną.... A jak tamci podniosą o 1 cent, to u nas będzie na zero, bo przecież "tu jest Polska a nie Niemcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

@ powtarzam tylko to co ojciec od szefowej słyszał (tak szefowej) i tyle, powiedziała że cena będzie spadać, a dwie no.... bo.... tak.... cóż głowy sobie nie urwę, co nie zmienia faktu że dziś miał dopiero dzwonić i termin ustalić a nie brać... A jak twierdzić że idzie cena w górę, nic tylko sie cieszyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Sa kolejki w animexie ?? po ile sztuk przyjada minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przyłącze się do pytania kolegi RoRo

w marcu będę miał 120 sztuk na sprzedaż ale już widzę że będę to musiał rozbić na 2-3 razy strasznie nierówna partia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

no niby minimum to 20 szt ale jak mają po drodze to i 15 zabiorą kolejek niby niema i w ciagu tygodnia napewno odbiorą najczęściej czeka sie około 5 dni 

nie wiem jak jest jak nie ma sie znimi umowy ale mozna odrazu podpisac i za kilka dni odbieraja ja na poczatku tak robiłem umowe na 100 sztuk byle był punkt zaczepienia a od kad na rynku takie beznadziejne ceny to tylko do animexu sprzedaje i nie ma problemu z odbiorem i cena min 40gr wyższa niż u mnie w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jakieś jaja są czy co co oni odp... w d*p....im się popier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

biznes12   pracowalem w tej ubojni jest to  najwieksza ubojnia w europie 1400 sztuk na godzine.teraz moze i wiecej.knurki jak szly to masakra .byla takie twarde wszystko byŁO

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

W czwartek pojechały ostatnie sztuki, dokładnie 24 do Animexu Szczecin. Cena wyjściowa najprawdopodobniej 5.30-.5.35 netto za  E. Sprzedawałem 2 lutego 160 sztuk po 5.53 netto. Także spadek spory. I Te sztuki które pojechały w czwartek to miały jechać 2 lutego ale odmówili z każdego trapsortu po pare sztuk. Kierowca dzwonił przy mnie do swoje kolegi który stał w kolejce i było 10 aut. Także świń nie brakuje. Co najśmieszniejsze, wszystkie świnie z PL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z tego co obserwuję i rozmawiam z ludźmi to świń nigdy nie było mało, drobni wypadli już dawno lub świadomie zaprzestali produkcji. Nikt z znajomych w ostatnich 4/5 latach nie skasował produkcji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj