Polecane posty

scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Moja data zakupu z faktury to 27. 4 .1990 . 

Tyle ze wplacilem 40 mln zł w styczniu , a pozostałe w sierpniu 1990 r .

Oni dysponowali moimi pieniedzmi 4 msac , ja nie płaciłem odsetek prze takie same 4 msc , a wtedy kredyt był nawet 46 % miesiecznie za styczen . w lutym spadło do 27 % , również za miesiac.

Cena obowiazywała z dnia zaliczki.

Gdybym pojechał miesiac wczesniej tj w grudniu , kupll bym ten sam kombajn za 36 mln zł

Czyli zostało by mi 4 banki z zaliczki i nie miał bym zobowiazan sierpniowych.

Niby w grudniu sprzedaż była wstrzymana , ale Pani Dyrektor mówiła że młodym rolnikom robiono wyjatki.

Rekorda moglem kupic  80 parę mln w kwietniu , wpłacajac zaliczke w styczniu , ale jakos wolalem Supra 

Na owe czasy , byla to za***ista maszyna .

A i dzisiaj posiadam i nie narzekam.

P.s 

Cena 75mln 200 tys to była cena bez kabiny . doplaciłem równe 3 mln i wracałem z Płocka jak pamietam w  przekropną pogodę ze sniegim i deszczem, długi most w Płocku i radośc z posiadania kabiny , gdyz tempertaura osiagala w tym dniu max 5-6 st c

Do domu miałem ok 350 km .

Z pelnego baku zatankowanego w fabryce 175 l zostało z tej podrozy ok 60 l , czyli nieżle.

To były czasy, czasy mojej młodości.

Móglbym opowiadać godzinami.

Żeby jeszcze przy piwie które wtedy warzono .........

Coz, wam młodzieży zamiast piwa pozostały konskie szczyny , do prawdziwego piwa nie podobne

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor824594    1

Kolego z 300 sztuk sprzedanych rocznie z cyklu zamkniętego tez nie ma kokosów... Ja sprzedaje ok 800 rocznie z czego 500 to pochodzi z cyklu zamkniętego;)i tez z tego szalu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macie racje wspominając czasy komunistyczne ja niestety jestem za młody żeby to pamiętać ale pamiętam chociaż te lata przed wejściem polski do UE kiedy to pojechało się na spęd sprzedało się 10 świniaków rodzice zrobili święta za to kupili opał na całą zimę i może jeszcze zostało dla wielu ludzi mających niewielkie gospodarstwa takie do 10 ha był to spory zastrzyk gotówki niestety teraz wszystko jest masowe 1000 sztuk świń, 15tyś brojlerów 2000 tyś królików itp fermy mają szanse przetrwać a te mniejsze niestety mają coraz mniejsze szanse żeby zarobić chociaż na węgiel na zimę za cały rok doglądania świnek co za czasy :-(( Moja babcia z dziadkiem wyżyli z 7 ha i mają emeryturę z pracy na tej ziemi i przeżyli mając 3 krówki parę kaczek gęsi 2 - 3 maciory no i kury i odstawianie jajek a teraz to na opłaty by nawet nie starczyło jeśli ktoś by miał taki inwentarz :-(((((( tak się mówi technologia nowoczesność itp no i co z z tego gdzie w tym wszystkim są ludzie ??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mazowieckie, knur sprzedany za 1,6/kg

 

to i tak kupa kasy za te jaja...u nas 1,20 daja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kiedys tu na forum milo wspominałem komunę i za to zostałem skrytykowany ,czytając poprzednie posty jednak są moi zwolennicy :) ,żywiec 3,50 maciory 2,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_    0

Sprzedane 25. 01. 2016.  sztuk 25. średnia mięsność 59,3 cena wbc 5,26 netto Lubelskie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Sprzedane 25. 01. 2016. sztuk 25. średnia mięsność 59,3 cena wbc 5,26 netto Lubelskie.

Do kogo poszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może i młody jestem i komuny nie znam, ale wolałbym się martwić, że na coś mnie stać ale nie mogę tego kupić bo nie ma w sklepie, niż martwić się, że wszystko jest w sklepie a nie mam na to funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

i bardziej szkoda  :P wszystko takie ładne amerykańskie a kupić nie można  bynajmniej kiedyś oczy nie bolały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

No ciekawa sprawa. U nas za caly sklad 4,20-4,25 netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ma ktoś informacje jaka cena w mazowieckim na ten tydzień ?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor824594    1

WOJ pomorskie dzis dostałem Tel ze dają po 3.80+vat dałem. Im odpowiedz ze jak dadzą po 4+vat to mogą przyjechać. Po 50 minutach byli na podwórku. Poszlo 35 sztuk srednia waga 126 kg cena jak wyżej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

mazowieckie, knur sprzedany za 1,6/kg

 

W takim razie w składzie wyrobu powinna być zawarta informacja o tym, że ileś tam % to mięso wieprzowe z knura i automatycznie cena niższa, tak samo i w wyrobach z wołowiny należało by zamieszczać info, że zawiera ,,starą krowę" heh i też takowy produkt powinien być tańszy - wszystko adekwatnie i proporcjonalnie do cen żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

SW400kruger nie przejmuj się ludzie nie świnie wszystko zjedzą i jeszcze dobrze zapłacą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Ta a za maciorami i knurami to w mojej okolicy mało sie nie pozabijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj