Polecane posty

Tomasz78    1029

Jałmużna za straty ,raz dadzą grosze i pózniej będą sie chwalic  ze wspomogli producentów trzody ,a i tak dalej bedzie lipa w cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

za 35,-/szt i to w dodatku w regionalnym ARR to za przeproszeniem mam ich w d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

przecież można było się tego spodziewać są ważniejsi niż my CHŁOPKI większy elektorat to rodziny z 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

 sumy liczby świń, do których przysługuje wsparcie, zgodnie z pkt 1, wszystkim producentom świń ubiegającym się o wsparcie, powiększonej o sumę liczby świń o numerze identyfikacyjnym, który jest numerem siedziby stada producenta świń, który sprzedał te świnie, do których przysługuje wsparcie, zgodnie z pkt 1, wszystkim producentom świń ubiegającym się o wsparcie – nie większego niż 35 zł. 2. Wysokość wsparcia, o którym mowa w § 3 pkt 2, ustaloną na podstawie ust. 1, przysługującego do świń o numerze identyfikacyjnym, który jest numerem siedziby stada producenta świń: 1) ubiegającego się o wsparcie albo 2) którego gospodarstwo zostało objęte w posiadanie: a) w wyniku dziedziczenia lub w wyniku zapisu windykacyjnego przez producenta świń ubiegającego się o wsparcie albo  na podstawie umowy darowizny przez producenta świń ubiegającego się o wsparcie, który jest małżonkiem, zstępnym albo wstępnym darczyńcy – zwiększa się o 100%, przy czym wysokość wsparcia przysługującego do tych świń nie może być większa niż 70 zł do jednej świni.

 

czyli do otwartego 35zł 

a do zamkniętego 70zł  

dobrze to rozumiem 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet jakby to było 10zł do sztuki to zawsze coś  

w tym okresie sprzedałem trochę ponad 150 sztuk (cykl otwarty) będzie na rope 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak tylko ci co w cyklu zamknietym sprzedaja mniejszą iliść , to kropla w morzu strat ,a im mniej tym gorzej dlatego pisze że to jałmużna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przykro mi że to piszę ale takie się robią  realia 

mój ojciec hodował świnie w cyklu zamkniętym ok100 sztuk rocznie sprzedawał tucznika  po jego zawale ja się z tym bujam

zrezygnowałem z macior na rzecz większego wstawienia do tuczu warchlaków z zakupu ma to swoje plusy i minusy

ale praktycznie każdy kupujący tuczniki da lepszą cenę przy większej  ilości tuczników na raz

jeśli ktoś myśli że się utrzyma z 5-8 macior w cyklu zamkniętym niestety się myli

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

panowie ceny nie polemika

Małopolska lokalna ubojnia 3,60-3,70 normalnie szał ciał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor824594    1

Szczypka widziałem w profilu ze w zeszlym roku sprzedales 272 tuczniki to tez nie jest zbyt wiele i tylko z tego ciężko tez się utrzymać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadza się mało zboża + zmiana dachu na chlewni (pusty chlew przez dwa miesiące)

 poza tym gdybym nie miał sprzedaży bezpośredniej jaj konsumpcyjnych (800 kur wolny wybieg) już dawno musiał bym szukać pracy lokalna ubojnia 3.4+vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczypka widziałem w profilu ze w zeszlym roku sprzedales 272 tuczniki to tez nie jest zbyt wiele i tylko z tego ciężko tez się utrzymać ;)

 

Z 300 sztuk w cyklu zamkniętym to można dobrze żyć przy otwartym to byś musiał mieć z 3000 żeby tyle zarobić

Zawiedliśmy się na nowym rządzie jest coraz gorzej a sami byliśmy za nimi i teraz mają nas tak samo gdzieś jak poprzedni.

 

A dlaczego niby jest gorzej przez ostatnie 8 lat nikt grosza do tucznika nie dołożył a ceny też były niskie

http://www.cenyskupu.pl/trzoda-chlewna/2-ceny-skupu-zywca-wieprzowego-notowanie-379-na-dzien-2010-02-14.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

 

jeśli ktoś myśli że się utrzyma z 5-8 macior w cyklu zamkniętym niestety się myli

Mój sąsiad w roku 1978 za 16 sprzedanych tuczników kupił mieszkanie 38 m2 w mieście powiatowym na dolnym śląsku .

I było to za tzw komuny.

W roku 1984 za 1 tucznika płacono ok 165 zl/kg . Równowartośc za takiego który ważył 120 kg , pozwalała zakupic 2,5 tony saletry po 795 zl/t , ok 650 litrów OO po 32 zł /l , lub 800 kg pszenicy po 2400/t . 

Superfoafat granulowany pojedyńczy kosztował w tamtym czasie ok 350 zł , wiec 6 ton było w zadięgu możliwości.

Scianka meblowa typu Twardogóra , od stolarza , bez kolejki , kosztowała 120 ty s zł i należało na nia sprzedac 6 szt świn.

Para prosiat była po 8 tyś , pensja stazysty w PGR - 6,5 tys , traktorzysty ok 12 tysięcy , dojarz wyciagał nawet 20 tyś , czyli równowartośc tucznika.

Ziemia rolna , w doskonałej lokalizacji , kl 4 kosztowala 150 tys/ha , czyli ok 7,5 tycznika . Sprzedawała się latami , sam takowa kupiłem , przebierając w gospodarstwach jak w ulęgałkach.

Wszystko ze wsi spier.....lo , mało kto chciał zostać.

Dzis podobno okazją jest kupno gleby w cenie ponizej 120 tuczników za ha , a są i działki wyceniane na 200 szt

Petru zaciera ręce .

Mój brat , pracując w kopalni Moszczenica w Jastrzębiu  miał na reke 32 tyś na miesiac , czyli 1,5 tucznika.

Dzisiaj mój brat , nie pracujac w górnictwie zarabia ok 2 tuczniki , tyle że dziennie.

Tak sie onegdaj  swinie ceniły.

Na wiele tych cen mam do dzisiaj rachunki .

 

Tak trochę o historii i o cenach świn jednocześnie.

Kto chce niech wierzy, kto nie chce nie musi.

P.s

Przed sobą mam rachunek z roku 1990 , na kupno kombajnu Bizon z kabiną , z lepiąca sie jeszcze farbą na kwotę 75 mln 200 tys .

Z tego co wiem w 1 kwartale 1990 roku rolnicy kupili bezpośrednio w Płocku  3000 szt tych maszyn .

Była to rownowartość ok 75 ton pszenicy konsumpcyjnej lub 75 tuczników po 9 tyś za kg .

Młodzieży przypominam że w roku 1990 komuny juz nie było , a ministrem finansów był L.Balcerowicz.

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Scoffer tylko zapomniałeś dopisać co koński łeb zrobił w 1991r i jego mocodawcy. Oby sploneli w piekle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Jedyną jasna plamą po roku 90 , był okres od 23 .12  91  do 5 .6 .1992 , po za tym to trzoda( by się trzymać tematu)

Całej reszcie życzę napalonego czarnego imigranta z tyłu.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
Napisano (edytowany)

Sprzedane w poniedziałek po 3,7 netto. Pośrednik do Pini 

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raptus ten link który wcześniej wkleiłeś bardzo  ciekawy nie wiem co o tym myśleć  szkoda że go skasowałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

mazowieckie, knur sprzedany za 1,6/kg


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

mazowieckie, knur sprzedany za 1,6/kg

No to teraz , niech się chamstwo patrzy jak się szlachta bawi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przed sobą mam rachunek z roku 1990 , na kupno kombajnu Bizon z kabiną , z lepiąca sie jeszcze farbą na kwotę 75 mln 200 tys .

Z tego co wiem w 1 kwartale 1990 roku rolnicy kupili bezpośrednio w Płocku  3000 szt tych maszyn .

Była to rownowartość ok 75 ton pszenicy konsumpcyjnej lub 75 tuczników po 9 tyś za kg .

Młodzieży przypominam że w roku 1990 komuny juz nie było , a ministrem finansów był L.Balcerowicz.

 

My w marcu  1990 za Rekorda daliśmy 93 mln zł a za rok za sieczkarnię z płocka 10 mln zł.

Scoffer tylko zapomniałeś dopisać co koński łeb zrobił w 1991r i jego mocodawcy. Oby sploneli w piekle.

 

Kto miał łeb na karku to przełknął to, ale jak ktoś liczył że może kredyty umorzą bo bez problemu dają to jeszcze do dziś dzień się po tym nie podniósł do pionu.

 

W niedalekiej okolicy niedawno się sprzedało gospodarstwo które lata 90 zsadziły z gospodarstwa , sprzęt 2/3 letni wymieniało się na nowy większy (aby był nowszy większy) i tak przykulał że systematycznie co rok robiło się gorzej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj