Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    64

Tak mówili że świnie miały iść do góry a u mnie cena taka sama od 3 miesięcy, po 3,60 brutto woj łódzkie. A u was coś do góry czy ciągle bez zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablo471    0

Wielkopolska okolice kalisza 15szt  po 3.70 +vat .

A teraz moje przemyslenia.

1 Moi rodzice z resztą jak wasi też jak kiedyś sprzedawali świnie do gs-u np na bekony (mam jeszcze taki zeszyt po tacie) to jak świnie jeszcze zdrożały to była dopłata na konto z racji tego że mieso poszło w góre.

2 W latach 90 tych jak ktoś miał na sprzedaż 100 czy tam 200 swiń to można mu było zazdrościć natomiast dziś to tylko takim wspólczuć.

3 Paradoks polega na tym że mój ojciec lepiej ,godniej  żył z 20 macior kiedyś jak ci co dzisiaj maja po 150 loch .i mamy jeszcze dopłaty do ziemi i nie można wyjść na swoje.to jest chore panowie.

Nasi dziadkowie jak chodzli za koniem cały dzień to chociaż wiedzeli że będą mieli za robote zapłacone.

I teraz wytłumaczcie jeżeli nie ma zysku, koniktury  z jednej  1 szt to jak można na zarobić na 2000 tysiącach mam na myśli to że unia każe stawiać coraz to większe obiekty .gdzieś czytałem kiedyś taki artykuł ze facet w Dani ma 3000 tys siwń i jeszcze musi dorabiac  pracować jako listonosz bo nie może utrzymać rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Tak jest!!!! Zachciało się UE. Przez to cierpią rolnicy ale nie tylko rolnicy... Najlepiej mają wszyscy Ci co po wejściu do UE zostali obdarowani stołkami w biurach i urzędach. Powstało dużo urzędów kontrolujących wszystko co się da. Tylko to co mają kontrolować to tego nie widzą. Polska jak na razie to kraj dla arystokratów i szybko to się nie zmieni. Ceny trzody nijak mają się do poniesionych kosztów produkcji. Polska jest tylko potrzebna UE do wchłaniania ich mięsa i warchlaków. Polska poradziła by sobie bez UE ale Unia Europejska potrzebuje Polski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor824594    1

O widzę ze kolega Michal 1014 sprzedal świnki do obojana.... Kolego posiadasz swoja wagę czy te ich elektroniczna na samochodzie bylo ważone?? No i nie martw. Sie tucznik 145 kg pójdzie w pierwszej klasie. Ja juz 3 miesiące. Temu skończyłem interesy z ta firma na dobre:)))

Edytowano przez zetor824594

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0

thebyku.. u Mielczarka na Ładzinie. Jeszcze mu nie sprzedawalem. Tylko dzwonilem jaka cena. Moze masz jakiegos lepszego?

Ja oddaje w Kruplinie Radomszczańskim cena na dziś 3.50+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

O widzę ze kolega Michal 1014 sprzedal świnki do obojana.... Kolego posiadasz swoja wagę czy te ich elektroniczna na samochodzie bylo ważone?? No i nie martw. Sie tucznik 145 kg pójdzie w pierwszej klasie. Ja juz 3 miesiące. Temu skończyłem interesy z ta firma na dobre:)))

Buraczkowo-biały mercedes (piętrowy) przyjechał.

Tylko, że z nimi przyjechał gościu który odemnie bierze tuczniki  zawsze do kościerzyny. I to on nastręczył im kilka moich sztuk. Raczej nie oszukali bo tuczniki wyglądały na duże i takiej wagi się spodziewałem a nawet o około 3-5kg na sztuce myślałem że będą miały mniej. Pierwszy raz do nich sprzedawałem bo jak pisałem Kościerzyna jest zawalona towarem z Litwy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

ost cos przycichl temat dopłat do 70zł do sztuki wie ktoś coś?

 

Wiem coś!!!!!!!! hodowca ma przedstawić zaświadczenie z parafii że jest praktykujący i głosował na DOBRĄ ZMIANĘ,poza tym świniaki mają być naturalnie poczęte (żadne in vitro czy inseminacjia) :) :) :) Sprawa ma się wyjaśnić do końca kwartału ale 70 plnów to raczej bajki .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem coś!!!!!!!! hodowca ma przedstawić zaświadczenie z parafii że jest praktykujący i głosował na DOBRĄ ZMIANĘ,poza tym świniaki mają być naturalnie poczęte (żadne in vitro czy inseminacjia) :) :) :) Sprawa ma się wyjaśnić do końca kwartału ale 70 plnów to raczej bajki .

 

 

I jeszcze od lekarza rodzinnego że z głową wszystko w porządku w Twoim przypadku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Gdyby w wielkopolsce chcieli założyć grupe pewnie zgodził bym sie w nią wejsc


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak u nas w kujawsko-pomorskim już kilka lat temu miała powstać grupa producencka .Ale cwaniacy chcieli się ugrzać na stołkach i od ceny ,która miała być równa w grupie ,jak na wolnym rynku miały być odprowadzane pieniążki na rzecz grupy 20gr od kilograma  od każdego tucznika .Ja na taką grupę to .... :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś wie ile Kier płaci w okolicach świecia nad wisłą ? 

 

3,80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj