Polecane posty

Dawid727    153

W Animexie za ostatni raz miałem 59% średniej. No ciekawe. Ale cena duzo lepsza. Cos za coś niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

No tak ale zyskasz na wybojowość i mięsność i cena powinna być wyższa niż 5.10, animex płaci coś około 5.20 chyba :-) czy źle kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

47szt w wadze przeciętnej 115kg, mięsność 58,9% wybojowość 82%, potrącenie 1,5%, cena za żywą 3.9 +vat. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

 

Teraz sie zastanawiam czy przyoszczędzenie na paszy w ostatniej fazie tuczu mogła aż tak wpłynąć na miesność ?

 

cześć, od kilku lat wszystko liczę i w pliku zapisuję. Ostatnia faza tuczu tj. od 100 kg wzwyż nie wymaga aż tyle białka co do 100kg. Nie ma to wpływu na mięsność - na tych samych świniach kilka razy testowałem. Raczej w Twoim przypadku zaniżyli Ci aby cenę upierdzielić

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt1050    0

Przyszło rozliczenie od Piniego za świnie które oddawałem w piatek. Cena wychodząca była 5.30 netto za 56%. Mi niestety Wyszła średnia cena 5.13 netto, średnia waga po uboju 95 kg, no i kilka było przerośnietych ponad 106 kilo mięsa. Pojechały w 88 dniu od wstawienia. Cos mi się mięsność nie podoba bo troszkę ponad 55 średniej... Może to przez Wagę ? Na żywą miały gdzieś po 123 średnio. Czempiony po 135+, i ładnie z ceny ucieli. Jednego zostawiłem dla siebie bo ma ponad 145 kilo. Dziś pojechała kolejna Partia do Piniego 100 sztuk, w 92 dniu od wstawienia. Średnia waga w jakiej przyjechały Warchlaki 33 kg. Ale były strasznie nie równe.Kilka zapewne miały po 40 kilo dlatego takie przyrosty.

 

Jak bym chciał porównywać cene z najbliższym zakładem (Skiba Chojnice) z Piątku to on miał 4.7 netto za E. Takze różnica kolosalna...

Ta ubojnia zaniża o 2,5% miesność i to jest standard

Na piontek sprzedane 180 szt. 4,5-1% + VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Tak myślałem koledzy, że coś jest raczej nie tak z tym Pini. Jest nauczka i porównanie na przyszłość. 

 

Na przyszły piątek mam zapisane 180 sztuk do Animexu. Cena wyjściowa 5.45 netto. Tyle tylko, że cena obowiązuje do środy a od czwartku nowy cennik. Oby nie poszły w dół, bo cena naprawdę już przyzwoita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

co to jest wybojowosc?
panowie ile procent odchodzi po uboju swini. ile zostaje miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już od zakładu zależy 78-81 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikuslaw    0

Wczoraj sprzedane 7 szt. 3.80 + vat a maciory 2.35 +vat pół wielkopolska.

Edytowano przez Fikuslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

thebyku.. u Mielczarka na Ładzinie. Jeszcze mu nie sprzedawalem. Tylko dzwonilem jaka cena. Moze masz jakiegos lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

47szt w wadze przeciętnej 115kg, mięsność 58,9% wybojowość 82%, potrącenie 1,5%, cena za żywą 3.9 +vat. ☺

ja sprzedaje do marciniaka,chyba blisko ciebie?


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

W piątek poszło 5szt. po 3.4zł + vat. (32szt czekają jeszcze 10 dni) może cena podrośnie? :) Sprzedałem tylko 5szt bo miały wagę na styk. Średnia waga sztuki była 126.5kg. Czekałem 5 dni aż zrobi się wolny termin w ZM Kościerzyna, ale się nie doczekałem. Musiałem sprzedać do Obojana. Niby Kościerzyna ściąga sporo towaru z Litwy i nie biorą teraz tyle świń od Polskich rolników. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj