Polecane posty

mario3107    4

Witam wie ktoś coś może na temat dopłat? W projekcie było napisane że sztuki muszą być ubite z tym samym nr stada i nr sztuki czyli, zrozumiałem tak że nie mogły przejść przez stado pośrednika? Czy może źle to skumałem? dziś 3,30 +VAT pow kościerski

 

Pierwotnie miało być dopłata do tucznika sprzedanego z cyklu zamkniętego (od własnej maciory) stąd ten nr własnego gospodarstwa na tuczniku....

Ale sa juz zmiany. Będzie dopłata do tucznika z cyklu otwartego czyli sprzedanego tucznika od kupnego prosiaka ( połowa stawki co do cyklu zamknietego).

Max stawka do cyklu zamkniętego 70 zł/szt.... Ale bedzie pewnie mniej...zależy od ilości wniosków.

No i wnioski maja być składane nie do ARiMR tylko do ARR... trzeba bedzie dalej jechac....tak mi powiedzieli w ARiMR

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

panowie niestety ilości się teraz liczą, także partie po min 50 sztuk sprzedawać i już będzie lepsza cena, a jak mięsne dla dobre świnki to poubojowo. niektórych trochę nie rozumiem co tu piszą ceny po 3,20 bo np wystarczy przytrzymać ten tydzień, a nóż widelec jeszcze dziś niemcy podniesa i jeszcze trochę w górę pójdą i być może cena spedowa pójdzie o 30 gr do góry od poniedziałku. nastały czasy że trzeba śledzić ceny ma rynku, bo pośrednicy tak na nas zarabiają bo sprzedajemy kilka sztuk a po drugie np jak ma cena iść w górę to kupi szybko do końca tygodnia, potrzeba do poniedziałku i sprzeda jeszcze drożej niż myślimy.

 

Nie zawsze tak jest, w mojej okolicy nogę odstawić 100szt na raz i nie dołożą nawet 5gr, a handlarzowi potrafią do 1zł dać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Turbina, no to mnie zaskoczyles, bo u mnie to minimum 30 gr a z reguły 40 gr więcej jest. przy tej ilości to spokojnie i z 100 km przyjadą po 100 sztuk i może tak spróbować szukać drożej skoro w okolicy tak lupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Nie zawsze tak jest, w mojej okolicy nogę odstawić 100szt na raz i nie dołożą nawet 5gr, a handlarzowi potrafią do 1zł dać więcej.

Komu sprzedajesz, że nie chce nic dołożyć za ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dzisiaj cena 3,50  wlkp , sztuka wyszła 450zł , a powinna około 600 heh


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Cena z wtorku przed niemiecką podwyżką 3,4 zł netto na lokalnym skupie ( 10 gr wiecej niż 2 tygodnie wcześniej ). Na razie tendencja wzrostowa oby tak jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Np, PSS Tuchola.

No akurat rzeźnia w Tucholi to jest ewenement na skalę kraju. Przeważnie małe ubojnie dają lepszą cenę rolnikowi niż handlarz, ale nie pss w Tucholi. Okoliczni handlarze są w stanie lepiej zapłacić niż oni. Jaka teraz cenna w pss?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

okoliczna mała ubojnia 3,5,- netto-zapisy na miesiąc do przodu...

Jedyny plus to,że nie obniżają ceny za sztuki przerośnięte-oczywiście w granicach rozsądku  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy10540    1

3.4/5 nerwy człowieka bierą robisz ile możesz premiksy koncentraty soja narobisz się a masz tyle co nic. To nawet papierosy w tym roku poszły o 5% w górę jak dzisiaj kupowałem 2 paczki to jeszcze na banderoli pisało 2015 cena 14.30 (paczka) nazwy nie będę pisał ale ten kto pali cenowo się zorientuje o jakie mi chodzi powiem tyle znane bardzo. Idę zapale bo jak myślę o tej cenie to mam chęci zakończyć hodowlę świni

Edytowano przez jerzy10540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Wczoraj sprzedane do Animexu wyszło 5.17 + vat, wybojowość 78.5 sr waga zywa 122, ale poszło troche sanitarki co strach była trzymac jeszcze około 2 tygodni do ostatniej sprzedazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj